Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha bejelentem, hogy terhes...

Ha bejelentem, hogy terhes vagyok, nem mondhatnak fel, igaz?

Figyelt kérdés
Jelenleg második gyermekemmel vagyok gyesen augusztus 16-ig.Tavasz végén szeretnék ismét teherbe esni,ha ezt majd bejelentem a gyes lejárta előtt,nem mondhatnak fel a munkahelyemen?Mivel ellenkező esetben sajnos nem vennének vissza,nincs hely.Egyáltalán hogyan kell ezt közölni?Mi van,ha ő azt mondja,hogy én nem szóltam neki,hogy terhes vagyok és ki akar rakni?
2013. jan. 24. 11:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
74%

HA nem szólsz neki, akkor sem rakhat ki, amíg otthon vagy fizetés nélküli szabadságon. (gyesen).

Ha lejár a gyes, és te nem szóltál, akkor simán kitehet. Mihamarabb jelezd a terhességet, akkor védett vagy. SImán tájékoztatod (legjobb írásban, annak van nyoma), hogy ismét kisbabát vársz, és veszélyeztetett terhesség miatt az orvos keresőképtelen állományba vett. Ennyi.

2013. jan. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%
Tegnap mesélte egyik ismerősöm,hogy kirúgtak egy hét hónapos kismamát arra hivatkozva,hogy nem végezte rendesen a munkáját... Ja és Sparról beszélünk...
2013. jan. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
0%

Kolléganőmet 8 hetesen rugták ki!!!Kirughatnak már sajnos!Nem véd meg a Jó Isten sem..((

Szemetek nagyon!!!

2013. jan. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Golan Trevize ***** válasza:
70%
Remélem az előző két esetben az érintettek már tettek feljelentést a munkaügyi bíróságon.
2013. jan. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Természetesen nem rúghatnak ki. Csak akkor, ha visszamész gyes alatt dolgozni és még nem vagy terhes. Ez a védelem már nincs meg.
2013. jan. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
69%

"Tegnap mesélte egyik ismerősöm,hogy kirúgtak egy hét hónapos kismamát arra hivatkozva,hogy nem végezte rendesen a munkáját... Ja és Sparról beszélünk..."


Ha ezt annyiban hagyta a kismama, akkor elég buta, ugyanis az ő esetében pláne ilyen hivatkozással NEM lehetett volna elküldeni.


"Kolléganőmet 8 hetesen rugták ki!!!Kirughatnak már sajnos!Nem véd meg a Jó Isten sem..((

Szemetek nagyon!!!"


Kirúghatják 8 hetesen, ha

1. nem jelenti be, és azelőtt közlik vele a felmondást, hogy a terhességét igazolhatóan bejelentette;

2. próbaidőn volt

3. addig tartott a határozott idejű jogviszonya, és nem hosszabbítottak.


Nem igaz, hogy nem véd meg a jóisten sem, mert ha bejelenti a terhességet, akkor védi a TÖRVÉNY. A korábbi állapothoz képest annyi változott, hogy be kell jelenteni, és onnantól ál a védelem, nem visszamenőlegesen.

2013. jan. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
nem ál, hanem él, bocsi, melléütöttem.
2013. jan. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Golan Trevize ***** válasza:

6-os:

Én is próbálom ezeket minden hasonló kérdésnél elmagyarázni, és döbbenetes, hogy az emberek mennyire nincsenek tisztában a saját jogaikkal, és jogi védelmükkel.

A másik probléma, hogy amikor tudják, hogy jogsértés érte őket, akkor sem mennek sehova.

Az ilyen szemét munkáltatók meg jóhogy vérszemet kapnak...

2013. jan. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
2es vagyok. Azért lettem lepontozva,mert ezt lemertem írni? Bár végülis utánam is le lett pontozva a válaszoló,de csak azért mert lemertünk írni megtörtént dolgokat... Na mindegy,okos hozzá állás! Engem nem rúgtak ki terhesség alatt,sőt 5 hónapos terhesen másik munkahelyet váltottam és onnan mentem szülni... Jöhetnek a lepontozások :)
2013. jan. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Golan Trevize ***** válasza:

Téged nem, de a 3-ast én is lepontoztam.


"Kirughatnak már sajnos!Nem véd meg a Jó Isten sem."


Ezért. Ez nem igaz, hülyeségeket terjeszt. Tehát a válasza "nem hasznos".

2013. jan. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!