Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ma adtam be az első Clexane...

Ma adtam be az első Clexane injekciót magamnak, és a bőröm azonnal felpuklisodott. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Olyan volt, mintha a bőr legfelső rétege alá ment volna. Nem szúrtam jó helyre? Vagy mélyebbre kellett volna szúrnom a tűt?

Igazából hova kéne adni? A doki semmit nem mondott, a patikus szerint felkarba, a tájékoztató szerint derék rész hátulra. 38hkm



2013. jan. 24. 12:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én két hete injekciózom magam. Az első nekem is kicsit esetlenül sikerült. Igen az lehet, hogy nagyon a felszínre szúrtad.

Én már nagyjából kitapasztaltam hogyan csináljam. Elvileg hasfalba kellene adni, nekem a dokim azt mondta, hogy combba adjam, de én a csípőmbe adom. Felváltva egyik-másik oldalba. A bőrt összefogom egyik kezemmel jó szorosan és beleszúrom a tűt majdnem teljes egészében, és már nem is fáj. Mostmár napi rutinná vált. Remélem tudtam segíteni!

2013. jan. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Nagyon közel, a bőr alá adtad! Én hasfalba adom, kb. 5-8 cm-re a köldökömtől, jól összecsípni, és bele a zsírszövetbe, ne a bőrbe, kicsit mélyebbre, teljesen benyomni a tűt, és akkor nem fáj! Persze tilos légteleníteni, ezt gondolom elmondták!

2013. jan. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez mire való? Viszérre?
2013. jan. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Trombózis megelőzésére!
2013. jan. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Mélyebbre kellett szúrni, és így már jó volt. Trombózis megelőzésére kaptam én is, mert rettenetesen viszeresek a lábaim.
2013. jan. 25. 15:52
 6/7 anonim ***** válasza:
Bár én Fraxiparine-oztam, de a comb külső részébe is lehet adni, kevésbé parás szerintem :)
2013. jan. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2013. jan. 26. 13:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!