Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek lehetek terhes? A...

Szerintetek lehetek terhes? A továbbiakat lent.

Figyelt kérdés
Több évig szedtem fogamzásgátló tablettát. Az orvosom nemrég javasolta, hogy picit szüneteltessük. Miután abbahagytam óvszerrel és megszakításos módszerrel védekeztünk. Kb. két hete kellett volna megjönnie. Nem jött meg időre pontosan(amit úgy gondolok, hogy a tabletta abbahagyása befolyásol). Akkor két hete szörnyen erős hányingerrel küszködtem pár napig, majd az ügyeleten kaptam rá vénás injekciót(cerucalt), azóta nem jelentkezett ez a tünet. Másnap csináltam tesztet negatív lett. Akkor meg is nyugodtan. Viszont a barátommal pár napja együtt voltunk és kiszakadt a gumi. Egyből orvoshoz fordultunk, hogy esemény utánit irassunk, de mivel a menstruációm már több, mint 30 napja nem jött meg, így nem írhattak. Megvizsgáltak, és a leletemen az áll, hogy a méhem meg van nagyobbodva. Semmi konkrétat nem mondtak, jövőhéten kell ultrahangra mennem, amiből megállapítják. Szerintetek lehetek terhes, vagy a fogamzásgátló hatása évek után nem megy ki olyan hamar a szervezetből?
2013. jan. 24. 15:37
 1/10 anonim ***** válasza:
A fogamzásgátló hatása nagyon hamar kimegy, és valóban lehetsz terhes, csinálj még egy tesztet.
2013. jan. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én is azt hittem mikor abbahagytam hogy utána azért nem jön meg mert ujra rendszertelen,de terhes lettem!terveztük a babát.

Ha nem erős hormontartalmú gyógyszert szedsz,már nem kell szünetet tartani,a legtöbb nagyon gyenge már ezt mondta a dokim.Ha nem ürülne ki a szervezetből azon az egy héten mig a 2 levél közti szünet van,akkor nem jönne meg abban az egy hétben sem,szoval nem tejlesen igaz hogy több hónap kell hogy kiürüljön a szervezetből.

2013. jan. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Imádom a gyerekeket és abszolút abortusz ellenes vagyok, de remélem, hogy az én esetemben nem terhességről van szó. Még nem jött el az ideje, hogy vállalni tudjam. Engem teljesen félre informáltak. Egy nőgyógyász mondta, hogy ha babát akarok majd idővel vállalni, akkor fél évvel előtte hagyjam abba a gyógyszert, mert sokáig a szervetben van. Cipromixet szedtem. Nem tudom, hogy ez mennyire erős. Mindesetre köszönöm az eddigi válaszokat!
2013. jan. 24. 16:45
 4/10 anonim ***** válasza:
Ezt nem ismerem én se.lehet hogy a gyogyszernek ki kell ürülnie TELJESEN,de mikor a levél abbahagyásakor megjön,akkor annyi már nincs a szervezetben hogy ne essél teherbe.Különben sokan nem szednének be pár hónapig pár levelet,majd ujrakezdenék,mert minek vegyék meg?lehet h nem lehetsz terhes,de már nem VÉD!csinálj egy tesztet most is sztem.ha akkor negativ volt a teszt,lehet h korai volt és azért nem mutatta ki.
2013. jan. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Holnap mindenképp csinálok egy tesztet. Jövőhétig nem akarok ezen őrlődni.
2013. jan. 24. 17:00
 6/10 A kérdező kommentje:
Ja és köszönöm a válaszodat!
2013. jan. 24. 17:01
 7/10 anonim ***** válasza:
Ird meg lécci mi lett az eredmény!
2013. jan. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
na sikerült tesztet csinálni?
2013. jan. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem csináltam tesztet, mert reggelre megjött a menstruációm. Így a hétfői ultrahangra szerinted el kell mennem? Mármint az orvos ad majd másik időpontot, vagy így már nem fogja megcsinálni a vizsgálatot?
2013. jan. 26. 09:48
 10/10 anonim ***** válasza:
Beszélj a dokival hogy mit mond...nem tudhatod ugyanis hogy egy kései mensi vagy esetleg nem maradt meg a baba....ha az utóbbi,akkor fontos h minden kiürüljön....már csak ezért is beszélj a dokival.
2013. jan. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!