Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most találtam munkát 6 hós...

Most találtam munkát 6 hós terhesen,2 hét a próbaidő, de a határozatlan szerződés már megvan. Mikor szóljak a babáról, hogy védett lehessek? Létezik ez a dolog még egyáltalán?

Figyelt kérdés
2013. jan. 24. 18:50
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/71 anonim ***** válasza:
64%

Mi az, hogy a kérdés feltevője gusztustalan módon járt el?! Aki terhes, az már dögöljön meg?! Szégyeljétek magatokat! Ha valaki rákos és fél éve van hátra, az se menjen dolgozni, mert úgyis megdöglik? Akit elüt az autó egy hét múlva, az meg miért nem szól?!

Én sem szólnék, pontosan az ilyen hozzáállás miatt!

Ha dolgozni akar, akkor dolgozzon! Majd ráér közölni, hogy terhes, mielőtt táppénzre menne! Minden esetre furi, hogy 6 hónapos terhességet nem vesznek észre, de Neked annál jobb! Ne szólj!

2013. jan. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/71 anonim ***** válasza:
54%

Szia! Végigolvastam a válaszokat, és véleményem szerint jobb ha elmondod!

Hogy miért? Azért, mert igaz tudom, hogy terhesen nagyon nehéz illetve szinte lehetetlen munkát találni, de sajnos ez mostanában ilyen...

De a másik oldalt is nézd! A vállalkozóknak sincs könnyű dolga, és tudom, hogy ők se szentek, de gondolj bele, hogy felvesznek, mondjuk 6 hónaposan úgy, hogy te nem mondod el nekik, majd csak ha letelt a próbaidő, akkor jogosan fognak rád haragudni, hiszen 3 hónapig tudsz már max. dolgozni, és nekik ezért a 3 hónapért kell olyan kötelezettséget vállalniuk, mintha évekig ott lettél volna...

A másik meg az, hogy DE igen sajnos kirúghatnak, mivel megtévesztetted őket, szóval innentől a védettség nem él, mivel nagyon egyszerű utána járni annak, hogy tudtál-e a terhességedről.. És bár azt nem tudom, hogy a munkáltatód elkérheti-e mondjuk a terhes-kiskönyvedet, de ha véletlen a bíróságon találod magad és a bíró úr jogosan elkéri, akkor ne lepődj meg..


Ha még most elmondod őszintén, hogy mi van, és hogy szeretnél dolgozni, és ne haragudjanak, csak féltél, hogy nem lesz munkád, lehet, hogy jobban fogják értékelni, mintha tovább hazudoznál!

Legfeljebb határozott szerződést fogsz kapni, de lesz munkád! Remélem meg tudunk győzni, hogy az őszinteség lehet a legcélravezetőbb!


Még valami! Mikor megtudtam, hogy terhes vagyok, akkor pont nem volt munkám, ezért úgy döntöttem adok fel egy hirdetést, azzal a címmel, hogy határozott időre munkát keresek terhesen!

1 hét múlva felkeresett egy nagyon jó nevű vállalkozó és fel is vett, mert tetszett neki az őszinteségem! Ha nem írom ki, lehet sosem találkozunk!


13 hetes kismama

2013. jan. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/71 anonim ***** válasza:
37%
Azt hiszem második válaszoló vagyok. Ismerős az érzésed amit leírtál. Nekem is határozott szerződésem volt és amikor megbeszéltem a főnökömmel, hogy mennék vissza dolgozni akkor még nem tudtam novemberben, hogy babás vagyok. Viszont januárra tudtam már és még mielőbb elkezdtem volna dolgozni én szóltam neki, hogy mi a helyzet. Nem tudom ez az őszinteségem mennyire volt mérvadó de minden gond nélkül visszavett. Figyelembe véve a kismamaságomat is. Viszont én így gondoltam korrektnek a dolgot, hogy szólok és eldöntheti, akar e alkalmazni. Kellemetlen lett volna ha nem de utólag visszagondolva jobb volt így. Viszont az is igaz én még jóval fiatalabb terhes vagyok még csak 11 hetes. Kiderült jókor akartam vissza jönni, mert kolléga lebetegedett és kellett helyettesíteni. Így mind a ketten jól jártunk. Fő állásban tudtam vissza jönni. Igaz én azt is mondtam, hogy szeretnék ennek ellenére visszajönni. De én úgy tudom, de lehet rosszul, hogy 180 napnak biztosítottnak kell lenni a gyedhez. Mármint előtte mielőtt elmennél szülni.
2013. jan. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/71 anonim ***** válasza:
Ha minden kötél szakad, akkor elmész álláskeresésire. Onnan is tudsz tgyásra menni!
2013. jan. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/71 anonim ***** válasza:
54%

én megvárnám a próbaidőt vagy kirúg vagy nem de így próbaidő alatt tutira ki fog indoklás nélkül...h utána kell-e indokolni vagy megteheti-e azt nem tudom...de erről a 30napos dologról engem is tájékoztattak...és valóban így van ismerőssel voltam intézkedni és ő kérdezett rá és mondták ha a két munkaviszony között több mint 30 nap telik el elszáll amit előtte dolgoztál...elég érdekesen hangzott nekem is :S

amúgy meg nem gerinctelenség h így csinálja...ha nem lenne annyira veszélyben a kismama akkor nem hazudna...mert ilyen férgek a munkaadók h a kismamákat semmibe se nézik...ezért vannak rászorulva arra h hazudjanak...én meg tudom érteni h így van...de nem vagyunk egyformák

34hkm

2013. jan. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/71 anonim ***** válasza:
0%

Jó csak a dolognak két oldala van, és ha a kismamák is ilyen aljas módon viselkednek a munkaadókkal, ahelyett, hogy vállalnák az igazságot, akkor a következő kismama szerinted mit fog kapni, aki a közelükbe megy? Még lehet bele is rúgnak...

Tudom, hogy leszarod, mert csak te vagy a fontos és senki más... ez a magyar mentalitás... de én nem azért írtam, hogy legyél őszinte, mert ejnye bejnye, milyen vagy... hanem azért mert nagyon könnyen egy per közepén találhatod magad!!! És nagyon jogosan, és indokoltan! Na és akkor majd mit mondasz? Megint lepontozhattok, de jó ha egy kismamának, hogy lesz még 3 hónap munkaviszonya utána meg ki tudja meddig húzódó per, és természetesen a költségei... vagy inkább ne legyen munkája...

2013. jan. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/71 anonim ***** válasza:
0%
lehet mérlegelni...
2013. jan. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/71 anonim ***** válasza:
Légy szíves írd már le, ha lehet jogszabályi hivatkozással, hogy mi alapján indíthatnának pert ellene!
2013. jan. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/71 anonim ***** válasza:
50%
Meg egyébként is milyen alapon ítéled el azt a munkaadót, akiről nem tudod, hogy vajon ha igazat mondasz fel vett volna? vagy ha elmondod az igazat kirugna? Azt mondjátok mind féreg... de most őszintén, azért ne legyetek már ilyen hülyék... még semmit se csinált az a szerencsétlen munkáltató, mint, hogy alkalmazta naivan a kérdezőt!
2013. jan. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/71 anonim ***** válasza:

erre én is kíváncsi vagyok mert ezzel a perrel nagyon dobálózol de szerintem ilyenért nem indítanak...ugyan már kicsit túldramatizálod a dolgot szerintem...

jó is lenne ha mindenki amúgy meg ilyen őszinte lenne de sajnos nem olyan világban élünk és ez nem is itt és most fog elkezdődni sem...és ez nem is magyar mentalitás ez MAGYARORSZÁG h élsz a nyomorban magyarán mindenért foggal körömmel kell harcolnod...ez is egy olyan dolog...kérdező én a helyedben nem ezek alapján dönteném el a kérdést tényleg..ne vad idegenek véleményén alapozz a te jövőddel kapcsolatban...

2013. jan. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!