Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg igaz hogy aki januártó...

Tényleg igaz hogy aki januártól szül annak már nem jár gyes csak családi pótlék?

Figyelt kérdés
2009. szept. 1. 09:38
 1/6 anonim ***** válasza:
53%
jár gyes de márcsak 2 évig 3 év helyett.
2009. szept. 1. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez így nem igaz. Hanem akik még április 30.-ka előtt szülnek,azok 3 év gyest kapnak. És azok akik 30-ka után 2 év gyest kapnak.
2009. szept. 1. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy hallottam, hogy ez a szabályozás a 2010. május. 1. után született gyerekekre vonatkozik. (Mármint a 2 évre csökkentés.)
2009. szept. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A kormány szándékai szerint a jövőben a terhességi gyermekágyi segély és a gyermekgondozási díj igénybevételéhez a jelenlegi 180 nap helyett 365 nap biztosításban töltött időre lesz szükség, és a gyermekgondozási díjat legfeljebb olyan időtartamban lehet igénybe venni, mint amennyit a szülő biztosításban töltött - mondta Korózs Lajos expozéjában.


Hangsúlyozta: így ez a juttatás továbbra is legfeljebb a gyermek kétéves koráig jár.


A törvénynek ez a része - a javaslat szerint - 2010. május 1-jén lép hatályba, tehát a jövő év április 30-ig született gyerekekre a jelenlegi szabályok vonatkoznak.


Korózs Lajos kitért arra is, hogy a családi pótlékra vonatkozó rendelkezések módosításával összhangban lehetőség lesz arra - a javaslat elfogadása esetén -, hogy az összeg ötven százalékát az érintett család természetbeni juttatás formájában kapja meg. Ezt a települési önkormányzat jegyzője rendelheti el. A korlátozás időtartama egy év, és az intézkedés szükségességét legalább fél évenként felül kell vizsgálni.


Az államtitkár elmondta: a módosítás része, hogy a helyettes szülők, nevelőszülők a korábbinál eggyel kevesebb gyermeket nevelhetnek egy időben. Így a hagyományos nevelőszülőknél öt helyett négy, a hivatásos nevelőszülőknél nyolc helyett hét, a speciális hivatásos nevelőszülőknél pedig öt helyett négy lenne a gyermekek száma.


Az államtitkár a súlyponti kérdések között említette még a gyermekvédelmi igazgatási bírság bevezetését és a szociális és gyámhivatal véleményezési jogkörének garantálását. Közölte: a gyermekvédelmi igazgatási bírság összege a javaslat szerint maximum 200 ezer forint lenne.


A tervezett módosítások indoklásaként Korózs Lajos elmondta: a gyermekjóléti és gyermekvédelmi ellátások - a több mint kétmillió gyermek közül - mintegy 204 ezer veszélyeztetettként nyilvántartott gyermeket érintenek. A 204 ezer gyermekből 105 ezer anyagi, 49 ezer környezeti, 42 ezer magatartási és 9 ezer egészségügyi okból minősül veszélyeztetettnek.


2007-ben mintegy húszezer gyermeket vettek védelembe, közülük 14 ezret a gyermekjóléti szolgálat jelzése alapján.


A családjukból kiemelt gyermekvédelmi szakellátásban részesülő 18 év alatti gyermekek száma mintegy 17 ezer volt, ami a gyerekek közel egy százalékát jelenti. Az utógondozói ellátásban részesülő fiatal felnőttek - 18-24 év közöttiek - száma közel négyezer volt.


Korózs Lajos kiemelte: a nevelőszülők és a hozzájuk elhelyezett gyermekek száma minden évben emelkedik. A családból kiemelt, gyermekvédelmi gondoskodásban részesülő gyermekek mintegy 54 százaléka él jelenleg közel 5.500 nevelőszülőnél.

2009. szept. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a tökéletes válaszokat.akkor ebbe nem esek bele mert most 8 hetes vagyok.de még nem írt ki a doki szóval pontosan nem tudom h mikor fogok szülni...
2009. szept. 1. 11:09
 6/6 anonim ***** válasza:
A 365 nap munkaviszonynak közvetlenül a teherbeesés előtt kell meglennie vagy úgy összesen? Én eddig dolgoztam 2,5 évet, most fél éve munkanélkülin vok, ha most teherbeesnék mi lenne?
2009. szept. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!