Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen Németországi támogatáso...

Milyen Németországi támogatások járhatnak a terhességem alatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tavaly április óta lakunk itt Pforzheimbe,mind a ketten dolgoztunk mostanáig..de nekem hamarosan lejár a szerződésem.8 hónapot tudhatok magam mögött csupán.Júliusban fogok szülni és ehhez szeretnék segítséget kérni h. mi a teendőm, az orvosi részével tisztában vagyok, inkább az anyagi részére lennék kíváncsi...mennyit kaphatok 1x-i szülési támogatásként, lakás támogatás...munkanélküli, ilyesmi...nagyon hálás lennék!Előre is köszönöm nektek.


17 hetes kismama



2013. jan. 25. 19:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Segíteni sajnos nem tudok.

Ezt a német jogszabályok alapján ott kellene megérdekldőni.

2013. jan. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Amit biztosan tudok, az az, hogy a szülest követöen egy evig jar az Elterngeld ami 300 €/hó. Ezen kivül a Kindergeld, a gyerek 18 eves koraig (vagy azt hiszem, 24 ha nappali tagozaton tanul tovabb), ez kb. 160-180 € havonta.

Illeve ha dolgoztál valószínűleg kapsz egyszeri 210 € egyszeri szülési támogatást (már ha nem geringfügig beschäftigt ben dolgozál).

De ha bementek az Agentur für arbeit-hoz, ott lehet gogy a 8 hónap után már tudsz igényelni munkanélküli támogatást vagy lakástámogatást.

Üdv. 23 hetes kismama (szintén Németországból)

2013. jan. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm nektek a segítséget :-)
2013. jan. 27. 13:59
 4/5 Viktoria1978 ***** válasza:
Hali:) En is Pforzheimben elek, jövö szerdara vagyok kiirva. En nem dolgoztam terhesseg elött Nemetorszagban. Az lenne a kerdesem, ha jövö heten mar megszületne a kisfiam mikor kapnam az elsö kindergeldet es a masik gyes feleseget a havi 300 eurot elöször?
2013. jan. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az ugynevezett születesi anyakönyvi kivonatot kell bevinni a biztositotokhoz. (gondolom, hogy a paroddal egy biztositonal vagytok) . ök fizetik a "gyest". A csaladihoz ha jol tudom a helyi Rathaus ba kell menni. Attol a honaptol fizetik amikor beviszitek a papirokat.
2013. jan. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!