Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha az első hónapban iszonyat...

Ha az első hónapban iszonyat erős dohányos voltam, nagyon sokat ártottam?

Figyelt kérdés

Fog.gátlót szedtem,2 napja tudtam meg hogy babát várok.

Mivel nem terveztünk gyereket erősen dohányoztam.

Már azon is gondolkodok hogy elvetetem , mert mivan ha beteg lett miattam:(

20/L


2013. jan. 26. 23:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz baja. Sokan nem tudják az első időben, hogy terhesek, és isznak, dohányoznak, néha drogoznak is.
2013. jan. 26. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem gond, ilyenkor még nincs kialakulva a méhlepény, köldökzsinór, így nem árthattál a babának. Az első hónap a terhesség 4.hete, ez azt jelenti hogy az utolsó menstruáció első napjától számítva 4 hét, tehát még éppenhogy csak beágyazódott a "baba" . Nekem a terhességem ötödik hetében augmentint kellett szednem 1 héten át, 6 hetes voltam mire befejeztem a szedésést. Ha ez megnyugtat valamelyest. 10+5
2013. jan. 26. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
49%

Nem lesz baja. Én végig cigiztem. Ismerek olyat, nem is egyet, aki végig cigizett mindhárom gyerekénél, semmi bajuk nem volt. Nekem mondták, hogy jó lenne, ha leszoknék (ez volt az orvosi tanács és segítség a leszokáshoz), meg volt, aki azt mondta, rosszabbat teszek, ha akkor szokok le. Nem azért, mert nincs cigi, hanem, mert a nikotinmegvonás miatt feszültebb, idegesebb, szorongósabb az ember és ez a babára is kihat.

Lehet lepontozni.

Szóval ne aggódj, minden rendben lesz. Fiatal vagy és egészséges, és gyönyörű babád lesz :)

2013. jan. 27. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ettől még nem lesz semmi baja, nihncs közvetlen vérkapcsolat.
2013. jan. 27. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
képzeld el, mennyi beteg baba születne, ha ez problléma lenne. az első hat hétben az embriónak nincs biokémiai kapcsoltata az anyával, azaz bármit tszel, nincs rá befolyással. az én babám sem tervezett. én kávéztam és dohányoztam, abban az időszakban elmentünk egy barátunk lakásavató bulijára is, ahol megittam néhány pálinkát. ráadásul az elején szorongásos, feszült tüneteim voltak (akkor még nem lehetett tudni, h mitől) és pár napig magamhoz képest is sokat szívtam. a pozitív terhességi teszt után természetesen soha egy szál cigit sem szívtam és egy kortyot sem ittam. ez a legtöbb, amit tehetsz és hidd el, elég is. az első hetekben még nem ártasz az életmódoddal a babának. a felelősséged abban áll, h miután tudomást szereztél a terhességről, ne folytasd tovább a korábbi életmódodat.
2013. jan. 27. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondta a nőgyógyász, hogy a terhesség első 5 hetében minden Mindent vagy Semmit alapon dől el, azaz a káros hatások miatt vagy semmi baja nem lesz a babának, vagy elhal, de rendellenességeket nem okoznak nála ezek a dolgok, ha igen, akkor mondom nem marad meg a baba.

Szerintem ezt így tök korrektül elrendezte a természet.

2013. jan. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Semmi baja se lesz. Nyugalom és boldog baba várást.
2013. jan. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!