Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi cukrom van a...

Terhességi cukrom van a terhesség alatt. Elúlik ez a szülést követően? És hogyan ellenörizzem hogy rendben van minden?

Figyelt kérdés
2009. szept. 2. 07:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia! Mennyi lett a kétórás értéked? Voltál dietetikusnál? Csak azért kérdezem, mert nekem is most derült ki, és engem elküldött a nődokim dietetikus belgyógyászhoz, és ő nagyon jól elmagyarázott mindent, mi miért, hogyan van. Általában elmúlik a szülés után, most igazából a babó miatt kell tartani a diétát. Nekem 160 g-os szénhidrátdiétát kell mostmár végig tartani, írni kell egy füzetbe, mikor mit eszek és annak az ch értékeit, majd hetente kell mennem kontrollra. A kontroll abból áll, hogy megyek éhgyomri vérvételre, aztán megeszem a csomagolt reggelimet a maga 25 g CH-jával, utána egy órára megint vesznek vért. Ennek az eredményével kell menni a dietetikus dokihoz.

De hallottam olyat is, akinek otthon kell ellenőrizgetni minden evés után egy órával a cukrát.

2009. szept. 2. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia! Én 2,5 hónapja diétázom és a diatetikusom azt javasolta, hogy vegyek otthonra vércukormérő készüléket. Az első 3 napban minden étkezés előtt és utána 1,5 órával kellett mérnem (6 étkezés egy nap) meg még éjfélkor és hajnali háromkor. Utána már csak a főétkezések előtti és utána 1,5 órás értékeit kellett mérnem, most meg már csak a reggelinél csekkolok. Ezzel a diétával nagyon szépen beállt a cukrom, szinte soha nem megy 7,0 fölé. A dokim szerint az uh is ad ellenőrzést, ha átlagos súlyra becsülik a babádat és átlagos a magzatvíz is, az azt jelenti, hogy jól csinálod a diétát.
2009. szept. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Szülés után helyreáll.
2009. szept. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!