Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 22 hetes vagyok és valamiért...

22 hetes vagyok és valamiért szédelgek, furcsán érzem magam, legutóbb 94/60 körül volt a vérnyomásom. Lehet, hogy most is alacsony és amiatt érzem magam igy?

Figyelt kérdés
2008. jún. 3. 13:57
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen, az alacsony vérnyomás okozhat szédülést.

Vigyázz magadra, nehogy elájulj, főleg ilyen nagy melegben! Pihenj sokat!

2008. jún. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igy van, attol van, nekem is kb annyi volt es a dokim napi fel orat minmimum es sok folyadekot ajanlott..valamennyire segit..
2008. jún. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Testmozgást ajánlott? Esetleg igyak tejes kávét?
2008. jún. 3. 14:04
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem is múltkor 80/60-at mért a védőnő, és én is hasonlóan érzem magam, mint te. Ráadásul most a meleg is jobban kínoz minket, mint egyébként...

Figyu, mindenképpen mozogj, de semmiképpen ne megerőltetőt! Kell a mozgás, a gyerek egészsége érdekében is, meg a sajátod miatt is! Olyan mozgásformát válassz, aminél ha kicsit is rosszul vagy, vagy érzed, hogy mindjárt elájulsz, azonnal abba tudod hagyni! Érdemes például hosszú, tartalmas sétákat tenni, de kora reggel vagy az esti órákban szigorúan, ha teheted, ilyenkor napközben valami hűvös helyen tartózkodj! Úszni semmiképpen ne menjél most egyedül, csak ha úszik melletted valaki, aki azonnal intézkedni tud (én egyszer ájultam el a medence közepén, de szerencsére a barátnőimmel voltam, akik kivittek, és a parton tudtam ismét magamról. Ez nagyon kellemetlen volt, pedig akkor még nem is voltam terhes).

2008. jún. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Masodik valaszolo vagyok.A dokim nekem azt mondta ne igyak kavet se kolat sem gyogyszert..de nem lessz abbol gond ha iszol keveset de nincs sokaig hatasa..Es ha tobbszor iszol ahogy az unokatesom is megjarta,mindennapi kavejat megitta es van most egy 6 eves hiperaktiv babaja!
2008. jún. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Tóth Tímea Judit ***** válasza:
Nekem is sajna alacsony a vérnyomásom és ezért magas a pulzusom.Ilyenkor a leggyorsabban egy nagy pohár cukros víz segít.Ugyanis a cukor szint is leesik ilyenkor próbáld ki!Üdv 34hetes kismama
2008. jún. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!