Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az orvosok honnan számolják a...

Az orvosok honnan számolják a terhességi heteket? Mensi, vagy uh alapján? Akkor most 5 hetes, vagy 7 hetes vagyok? Van miért aggódnom?

Figyelt kérdés
Utolsó mensim december 6! Jan. 7-én halvány pozitív teszt! 14-én a baba még nem látszott,csak 9mm-es méhnyálka!22-én 5 mm-es petezsák! 23-án 10 mm-es petezsák,szívműködés egyértelműen nem igazolható! 28-án tegnap 9x5 mm-es petezsák,szívműködés nem látszik,azt mondta az orvos,hogy 5 hetes terhes vagyok az adatok alapján! Én vagyok 5 hetes terhes,vagy a baba 5 hetes? Mert ha a baba 5 hetes,akkor jó,mert 4 hetesen is látszott a petezsák,de ha én vagyok 5 hetes terhes,akkor már 4 hetes terhesen is látszott a hasi uh-on a petezsák? Ez lehetetlen!
2013. jan. 29. 10:41
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
terhességet és babát én úgy tudom ugyan azon a számban veszik alapon.5 hetes terhes vagy ....
2013. jan. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 Golan Trevize ***** válasza:
100%
Az utolsó menstruáció kezdetét veszik alapul, majd ezt korrigálhatják az UH-s vizsgálatok eredményeivel.
2013. jan. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
menstruáció alapján és később az uh adatai szerint módosítanak
2013. jan. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy tudom, h a dokik mindig a terhességi hetet mondják, a mensitől számítottat, vagy uh alapján amit a gép kiír, de ált nem szokott nagy különbség lenni a kettő között!Szeritnem is 5 hetes terhes vagy uh alapján!

Dokid nem kérdezted erről?

2013. jan. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
De,kérdeztem hogy lehet,hogy már 7-én pozitívat teszteltem,azt mondta,hogy lehet nem akkor estem teherbe,mikor gondolom! Hát 100%,hogy dec. 20-án volt ovum,és a 7-ei teszt egy 25-ös x-epil volt,ami nem hiszem,hogy kimutatna egy 2 hetes terhességet! Én úgy tudtam 1-2-3 hetes terhesség nincs,csak a 4. hétben tudod meg hogy terhes vagy,amikor kimarad a mensid!
2013. jan. 29. 10:52
 6/20 A kérdező kommentje:
Ja,és mivel már több mint egy hete vérzek,így már voltam 5 orvosnál,és az utóbbi 5 nap alatt,vagyis 5 nap után is ugyanakkora a petezsák,mint ahogy a kérdésből is látszik! Szóval inenntől már nem is nagyon reménykedem,hogy fejlődik benne valaki! :(
2013. jan. 29. 10:54
 7/20 anonim ***** válasza:
vérzel????és nem tesznek semmit se???
2013. jan. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Kaptál a vérzésre valamit?Duphastont vagy utrot??Nekem december 5én volt az utolsó mensim, és most vagyok 7 hetes 6 napos, uh szerint is, a petezsák 32mm és benne 1cm élő embrió szívműködéssel!De én pontosan tudom, h ő félidőben fogant, a ciklus 14. napján.

Biztos h nem foganhatott későbbi peteérésből?

2013. jan. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Sajnos nagy valószínűséggel elhalt a terhességed. 7+5 napos vagy. Már szívhangnak kéne lennire,d e ráadásul csökkent is a petezsák mérete, mert összeesett.
2013. jan. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Igen,én is pontosan így gondolom kedves utolsó két válaszoló! De próbálok kapaszkodni mindenben! :(

A vérzéssel egyetlen egy orvos sem foglalkozott! Hiába mondtam én akármit... Nem kaptam rá semmit! Már mondtam,hogy pm alulműködés,semmi% Progi hiány... semmi! Ez bosszant a legjobban,mert lehet simán meg lejhetett volna menteni a picit,ha nem ilyen a hozzáállásuk a dokiknak! :(

2013. jan. 29. 12:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!