Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mitől vérezhet ilyenkor az orrom?

Mitől vérezhet ilyenkor az orrom?

Figyelt kérdés
38 hetes kismama vagyok és még soha nem vérzett az orrom. Most elindult belőle. Mitől lehet ez? Hirtelen vérnyomás leesés vagy valami?
2009. szept. 2. 14:16
 1/7 anonim válasza:
Inkább a hirtelen megemelkedő vérnyomás, vagy magas vérnyomás miatt lehet. Ha megemelkedik a vérnyomás hirtelen, lehet a hajszálérbe olyan intenzitással érkezik a vér, hogy egyszerűen nem bírja ki a gyors tágulást, és elpattan. Mindenesetre hívd fel az orvosodat vagy védőnődet, mennyire ad ez aggodalomra okot.
2009. szept. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia! Az első válaszolónak igaza van, a vérnyomás emelkedés válthat ki orrvérzést, de ne félj semmitől. Csak méresd rendszeresen, figyeld meg, hogyan változik. Nem lesz semmi gond! :) Boldog babavárást, és később még boldogabb babázást kívánok!
2009. szept. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Csak pont ez a furcsa hogy eddig alacson volt a vérnyomásom. Holnap úgyis mennem kell a védőnőhöz és akkor majd rákérdezek. Csak megijedtem, mert még sosem vérzett.
2009. szept. 2. 14:29
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon nagyon alacsony volt végig a vérnyomásom a terhesség alatt (kb mint egy hulláé). Ennek ellenére az orrom az elejétől a végéig hetente 3-4 alkalommal vérzett, mindig reggel, ahogy felültem az ágyban. Azt olvastam, hogy a kismamák megnövekedett vérmennyisége miatt van ez, amennyiben nem magas a vérnyomás, úgy ártalmatlan terhestünet. Szülés óta nem vérzett egyszer sem az orrom.

Azért említsd meg a védőnődnek, de nem hiszem, hogy gond lenne.

Könnyű szülést kívánok neked!

2009. szept. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem is alacsony a vérnyomásom és a cukrom is. A 16 héten kezdett vérezni az orrom. Akkor K vitamint kaptam, és mostanáig nem volt gond. Most 35 hetes vagyomk és megint vérzik az orrom, most a K vitamin is rendben van, még mindig alacsony a vérnyomásom és a cukrom is. A fül orr gégén azt mondték, hogy kiégetik a huncutkodó eret, ha akarom, de nem életveszélyes az állapotom. De én már 3 hete ülve alszom, mert csak úgy vagyok rá képes.

Ömlik avér, vagy csak orrfújásnál veszed észre?

Ha ömlik, téged is tovább küldenek a fül orr gégére...

2009. szept. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szintén alacsony vérnyomásos vagyok és az orrom is vérezget...
2009. szept. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem normális a vérnyomásom, végig 120/80 volt, mégis az első trimeszterben és most az utolsóban is vérzik az orrom. Nekem azt mondta a doki, ez azért van, mert több vért keringet a szervezet a baba miatt, és a hajszálerek kissé elvékonyodnak ilyenkor, ami elpattanhat. Semmi probléma ezzel.
2009. szept. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!