Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Minden esetben meg lehet...

Minden esetben meg lehet különböztetni a baba első mozgását a bélmozgásoktol? Ezt valahogy az anya tudja és kész? 17 hetes múlottam, de azthiszem még nem éreztem.

Figyelt kérdés
2009. szept. 2. 18:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

nem-nem :) Én gyomor korgésnak éreztem, csak nem volt hangja :D A védőnőm mondta, hogy ez az és valóban, napról napra egyértelműbb lett :) 20. héten már rendesen rúgott, most a 27.hétben már szinte minden mozdulatát érzem :)))

Persze ez a testalkatodtól is függ.

2009. szept. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
én sem tudtam megállapítani,mindig azt mondtam,talán már ő az.aztán bökdöséseket éreztem,majd egyszer csak megmozdult.most 26 hetesen már erőseket rúg és éjjel is ő az úr! :)
2009. szept. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez attól függ, kinél hogy jelentkezik először a baba. Nekem pl. olyan volt, mintha egy fél tenyérnyi helyen simogatták volna a pocim majd egy enyhe ütés szerű érzés volt(15+4 hetesen). Aztán másnap hasonló érzés csak gyengébben, majd kb. 4-5 napig semmi. Majd ahogy nőtt a baba úgy lettek gyakoribbak és erősebbek a mozgások de szinte mindig más-más formában kb. a 19. hétig aztán már nem voltak új mozgásformák:) Úgyhogy ne izgulj fogod te azt érezni:)
2009. szept. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

nekem egyértelmű volt. Leültem megpiheni és 3x kopogtatott a hasam jobb oldalán. Utána már odafigyeltem rá és este megint éreztem egy pici csiklandozást. :)

Azóta meg már kirúgja az oldalam is ha olyan kedve van :D

2009. szept. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kb a 18. héten egy-két birizgálást produkált, aztán egy hétig semmi, majd 18+5 hetesen egyértelműen ő volt, de azóta megint nem érzem, csak néha, ha édeset eszem, illetve, ha nem tetszik neki ahogy mozdulok, vagy nyomom véletlenül valamelyik mozdulatommal a hasam, akkor befeszít.

Először olyan volt, mintha belülről simogatta volna egy másodpercre a hasam, utána pöckölt egyet. ez tényleg mindenkinél más.

2009. szept. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, az lemaradt, hogy most vagyok 19+4
2009. szept. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nem. Az elso babamat 18 hetesen ereztem eloszor, de az mar olyan hatarozott es eros rugas volt, hogy tutira erezhettem volna korabban is, mert valoszinuleg egy-ket hettel elotte is mozgott mar olyan erosen, hogy erezheto lehessen. Nem egyik pillanatrol a masikra erosodott akkorat.

Megsem tudtam, hogy elotte erzek magzatmozgast. Szerintem volt, csak mivel nem tudtam, hogy milyen erzes, igy biztosan azt gondoltam, hogy bel-, vagy gyomormozgas.

2009. szept. 3. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem az elsővel az első kígyózás volt.Mintha kis kígyó lett volna a hasamban. Csak napokkal később hallottam, hogy ilyen is lehet az első mozgás, akkor tudtam meg, hogy mit is éreztem :)))

Most lágy kaparászás-féle volt 14 hetesn, és egyre határozottabb lett :) De hetekig csak annyit mertem mondani, hogy az hiszem, Ő az :)

Boldog babavárást Neked! Hamarosan -ahogy erősödik a csontozata- már határozottan fogod érezni :)))

2009. szept. 3. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem simogatas volt eloszor, kis csiklandozasok, aztan kaparaszas, majd kisrugas es aztan nagyrugasok es sok helyzetvaltozas, aztan befele rugasok, na, az faj.
2009. szept. 3. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Tegnap azt mondtam a páromnak, hogy olyan, mintha egy nagy buborék szaladgálna a bőröm alatt. Azt mondta, majd akkor mondjam neki, hogy érzem a babót, ha magyarul el tudom neki mondani.


Én úgy érzem, meg tudom különböztetni, de persze ez nem biztos. Arra alapozom, hogy ha a beleim mozognak, azokat elég hátul érzem, és valahogy máshogy, szinte szorulnak a beleim is tőle. Ha a babót véle érezni, akkor egészen elől, szinte a hasam bőre alatt érzem a buborékolást. Fent tapad a méhlepényem, lehet, azért érzem így. És igen, néha kikopogtat a hasamon. De sajnos még csak elég ritkán :(

19 hetes vagyok

2009. szept. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!