Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha a munkaszerződésem határozo...

Ha a munkaszerződésem határozott de kibabám lessz és táppénzre kell mennem, felmondhat a munkáltatóm?

Figyelt kérdés
A szerződésem ápr.31.-én jár le!!! A gyed az jár ha már nem vagyok munkaviszonyba de a kötelező ledolgozott idő megvan?Ja és a táppénz meddig jár ilyen esetbe!!??
2013. febr. 2. 16:02
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
A gyedet mindig az előző évből számolják, nem lehet hogy emiatt kapod még az első évben? Érdemes lenne egy könyvelőt megkérdezned, neki lehetnek ötletei is, hogy mit tudsz csinálni. A főnökséggel nem lehetne beszélni, hogy legalább addig hosszabbítsák meg a szerződésedet amíg szülsz? Mikorra vagy kiírva? Jól nézz utána, lehetnek azért lehetőségek, de hozzáértő szakember kellene ehhez.
2013. febr. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
4-es hozzászóló, én is mindig áldom emiatt a magyar szociális hálót, hogy 3 évig otthon lehet az anyuka a babájával, de ott ahol csak pár hónapot, azokban az országokban nagyon jól kiépített a bölcsődei és óvodai háló. Ha nálunk is ezt rendbe tudják tenni egyszer, ne félj, mi sem lehetünk otthon majd 3 évig. Addig örüljünk míg ez van. Megdöbbentő egyébként ez a 3 hóna, hogyan bírnék dolgozni úgy hogy "leadom" a szinte újszülött babámat, megőrölnék szerintem.
2013. febr. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Londonban például nincs kiépítve ez, magánbölcsőde vagy bébiszittert kell alkalmazni, vagy anyuka maradhat otthon de egy fillért nem kap.
2013. febr. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Nem nem határozatlan határozott. Amikor a lányomat vártam akkor 3 havonta most meg fél évente hosszabbítanak szerződést.
2013. febr. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ!!!! Hát az lessz hogy bemegyek a központba ès megkèrem öket hogy legalább addig hosszabitgassanak amig elmegyek gyedre!!! Proba szerwncse!!!!!!
2013. febr. 3. 10:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!