Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tegyek hogy ne őrüljek...

Mit tegyek hogy ne őrüljek meg terhesség alatt?

Figyelt kérdés

Nehezen jött a baba. Az első 3 hónap folyamatos rettegésben telt, utrot is kellett szednem.

Rettegek mindentől. Rettegek, hogy baj lesz a várva várt babánkkal. Rettegej, hogy a kisfiam nen kapja meg a tesót, akit már most imád. Rettegek, hogy baj lesz, és hiába vágom a centit, mikor szabadulok a melóhelyről.


Néha már merek örülni, de akkor mindig jön valami. Hol bővebb folyás, hol hasfájás, hol menzesz szerű görcsök miatt aggódom. Mit csináljak?


2013. febr. 4. 09:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Nyugodj le először is, mert ez így nem lesz jó... Bővebb folyás a terhesség alatt tök normális, enyhe görcsök is beleférnek. Ennyi negatív gondolattal ártasz a a babádnak és bevonzod a rosszat. Próbáld meg elhinni, hogy egészséges babát fogsz szülni és akkor úgy is lesz.
2013. febr. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Nitu26 ***** válasza:
Nyugodj meg,most ez legfontosabb!Szülésfelkészítőn is azt mondta a védőnő,hogy hinnünk kell abban,hogy egészséges babát fogunk szülni!Ne stresszelj,tényleg csak bevonzod a rosszat,gondolj arra hogy a babád szépen növekszik és jól érzi magát odabent.De ahhoz anyának is jól kell magát érezni! ;)
2013. febr. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Egyszerűen meg kell értetned magaddal, hogy a rettegéssel, sztresszeléssel csak és kizárólag árthatsz a babának.


Én is ilyen rágörcsölős voltam, amint nagy nehezen teherbe este, azonnal mindentől féltem. El is vetéltem nagyon hamar.

Utána amikor úgy döntöttem, hogy nem fogok ezen többet agyalni, azonnal teherbe estem és azóta is akármi történi, nem gondolok semmi rosszra. Volt már hematómám, egy halom fogorvosi kezelésem, egy brutális megfázásom amit gyógyszer nélkül éltem túl, de egyetlen egyszer sem sztresszeltem a babán. Végig csak nyugtattam magam és a babám is.


Ezt tudom tanácsolni Neked is, hidd el, ezzel a rettegéssel csak ártani tudsz mindkettőtöknek.

2013. febr. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Lehet jó tanácsokat adni, de te magad is tudod, hogy a megoldás kulcsa a te kezedben van. Ha aggódó típus vagy, nehezen tudsz lazítani, főleg az előzmények miatt. Próbáld meg összeszedni magadban a terhességeddel kapcsolatos pozitívumokat, és lehet hogy többet találsz, mint negatívumot.


Lehet, hogy segít, leírom az én történetemet.

Kisfiam születése után két évvel akartunk kistesót. Meg is fogant, majd elhalt a baba, műtéttel kellett kitisztítani a méhemet. És ez így ismétlődött összesen négyszer egymás után. A negyedik egy ikerterhesség volt, amikor beindult a vetélés, olyan irdatlanul véreztem, hogy a kórházba mentő vitt be, és még az érzéstelenítő hatását sem várták meg, életmentő műtétet hajtottak végre. Ekkor letettünk a kistesóról. Másfél év múlva persze megint belémbújt a kisördög, mert még egy utolsó esélyt akartam adni magunknak. Megfogant a kislányunk. Végig idegeskedtem az első 12 hetet, hogy megmarad-e . Utána, hogy a sok méhszáltágítástól nem nyílik- e ki a méhszájam. Elmúltam 37, nem lesz-e gond a magzatvízvizsgálatnál, és az eredménnyel.Aztán a 29. héttől 3-5 héttel elmaradt a baba Bpd-je a normálistól.

Végig aggódtam az egészet. Végeredmény, egy 38. héten 3500g/55cm-es kislány, teljesen átlagos fejmérettel, tökéletesen egészségesen. Hihetetlenül kiegyensúlyozott, vidám baba születésétől fogva. Viccesen szoktuk mondogatni, hogy azért ilyen nyugis, derűs, mert kismamaként én is "nyugodt és derűs" voltam.

2013. febr. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Tapasztalatból tudom, hogy a ne stresszelj, mert bevonzod szöveg egy szorongós kismamánál nem működik, sőt ront a dolgon, ugyanezzel a problémával küzdök én is, nagyon szorongós vagyok. Kedves kérdező, ha gondolod írj és hátha kiötlünk valami hasznosat :)
2013. febr. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

4. Válaszoló: csodálom az erőd és kitartásod. És gratulálok!!


5. válaszoló: ha gondolod írj privibe e-mail címet.


Többiek: tudom, hogy nem szabad a rosszra gondolni, hisz ez a baba eddig is bizonyította, hogy élni akar. Csak nehéz. Emlékszem, első terhességnél jó régen annyira magától értetődő volt minden, és soha, egyetlen egy görcsöm, semmi nem volt.

Igaz, mondta védőnő, hogy lehet intenzívebb mert az előző császár után válnak fel a letapadások.

Hinni akarok,mert már nézem a tükörben látszik e (15.hetet töltöttem), és igyekszem arra nem gondni, hogy most is menzesz szerűen fáj a hasam. Sokszor, igaz, vhol olvastam,méh növekedése miatt, és 16.hét után jobb.

Már azt is megbeszéltem vele, hogy apja szülinapján kéne születnu, és csak gyorsan, frissen nem kell ide még egy császár, és sietnünk kell haza a bátyjához!!:))

2013. febr. 4. 13:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!