Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan dolgozhatnék így tovább?

Hogyan dolgozhatnék így tovább?

Figyelt kérdés
Most vagyok 7hetes terhes és mennem kellene tüdőszűrőre, mert tegnap lejárt az 1év. De terhesen TILOS. Van erre vm törvény, hogy még pár hónapot dolgozhassak, mert nem szeretnék még táppénzre menni.
2009. szept. 4. 10:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Persze. Nem mész el tüdőszűrésre és kész. Ha a munkahelyed kéri a papírt, mondd meg hogy terhes vagy, de még egy kicsit dolgozni szeretnél.
2009. szept. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha terhes vagy, nem rúghatnak ki. Védett vagy. Én év elején estem teherbe, nekem is mennem kellett volna valamikor tüdőszűrőre, de nem mentem. Senki nem szólt érte, semmi problémám nem származott belőle, pedig nálunk elvileg pláne fontos az alkalmassági vizsgálat 2 évente. (fegyveres testület).

Nem lesz semmi ha nem mész, majd ha megszültél, elmész.

Gratulálok a babához!

35 hetes kismama

2009. szept. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. De tényleg csak ennyi az egész? Kereskedelemben dolgozok(vendéglátás) és elvileg lehet személyi ellenőrzés. Az pedig pénzbírsággal jár. Vagy nem jól tudom? Mondanak annyi félét.
2009. szept. 4. 10:19
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az üzemorvossal, vagy más néven a foglalkozás egészségügyi orvossal beszéld meg, aki az alkalmassági vizsgálatot szokta végezni. Talán beírja az eü könyvedbe, hogy miért nincs frissítve a tüdőszűrésed.
2009. szept. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szólj a főnöködnek, hogy babát vársz, ezért nem fogsz menni az esedékes szűrésre.(Ettől még dolgozhatsz) Nem kell táppénzre menned addig, amíg úgy érzed, hogy bírod. Azért is jó, ha tudomást szerez a terhességedről, mert segíthet megkönnyíteni a munkádat, ami jól jöhet.
2009. szept. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!