Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A várandóság alatt milyen nem...

A várandóság alatt milyen nem várt -gondok, betegségek vagy problémák jelentkeztek? És hogy viseled őket?

Figyelt kérdés
Félre értés ne essék, nagyon boldog vagyok, hogy babát várok, régi vágyam volt már ez. De sok minden jelentkezett amire nem számítottam, pajszmirigy alulműködés, csökkent glükoztolerancia, egy anyajegyem brutálisan átváltozott, fogszabályzom is van és állandóan foginnygyulladásal küszködök. Nem aludtam már ki magam vagy 6 hónapja :-). A legnehezebb mégis úgy érzem az étkezésem, nagyon hiányzik az édesség. A cigit gond nélkül még időben abbahagytam, de egy szelet tortára nagyon fáj a fogam :-)))
2009. szept. 4. 12:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Akkor edd meg azt a szelet tortát....az önkínzás sokkal rosszabb,semmi másra nem tud gondolni az ember!egy szelet süti még nem a világ.

nekem gyógyszert kellett szednem hónapokig,hogy megmaradjon,és ne legyen koraszülött a (Most14éves)fiam

2009. szept. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Első baba: rágondoltam a kajára +5 kiló feljött. Majdnem végig kisebb volt, mint amekkorának lenni kellett volna (már tudom, ezt egy kicsit túldramatizáltam), volt egy idő, amikor kevesebb volt a magzatvíz, emiatt voltunk genetikai tanácsadáson és magzati szív UH-n. A lábam egy számot nőtt.

Második baba: spirál mellett fogant, nem volt biztos, hogy túléli. Nekem is állandó fogászati problémám van már egyszerűen nem tudom, hogy mivel mossam, kenjem, öblögessem. De tudom, hogy mire hazajövök a kórházból a picivel el fog múlni :)

Ja, most is nőtt egy fél számot a lábam...

2009. szept. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Én kb 6 hónapos terhesen sántítottam van 2 hónapig mert nyomot valami ideget a drága....Kitartás:)
2009. szept. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nem merek sütit enni a cukrom miatt, elrágcsáltam helyette egy almát, ami fél órába telt a fogszabályzóm miatt (tegnap huzták őket újra össze, nagyon jó mikor egyszerre 20 fogam fáj) Hallottam, hogy nőhet a lábméret, na de minden terhességnél :-)??? Már eldöntöttem, ha megszülök akor egy nagy tortát kérek a szobámba virág helyett! Köszönöm, hogy írtatok!
2009. szept. 4. 12:24
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a "szokásos" vashiányos vérszegénység mellett (bár ez is tud kellemetlen lenni) alacsony volt a vérnyomásom, székrekedésem is volt néha + sérvem lett- de ez a szülés után visszahúzódott.

Azért mindent összevetve életem legszebb időszaka volt a terhesség. (eddig 2 volt)

Kitartás!

2009. szept. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Soroljam?

- Részleges lepényleválás az első trimeszterben

- Sorozatos barnázás

- Hepatitisz B gyanu, a vizsgálatot meg kellett ismételni, akkor neg. lett

- Haskeményedés

- ájulás a nagy melegben

- határérték alatti kálcium, magnézium és nátrium szint, bogyót nem kaphatok rá, mert félnek az orvosok a görcsöléstől és a vetélés kockázatától (már volt egy vetélésem)


Ja, és még csak 19 hetes vagyok

2009. szept. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Én kétszer voltam már fenyegető vetélés miatt a klinikán, még itthon sem tudok jóformán semmit sem megcsinálni, akkor olyan furin fáj a hasa, jobban esik a fekvés. Seduxent kell szedtem, attól meg alszom állandóan és kicsit depis is vagyok, meg elfelejtek dolgokat. Pedig azt írják a 2. trimeszter jobb lesz, több energiája lesz a kismamának, stb. Hát nem így képzeltem ezt az egészet, hogy már kétszer is a frász hozta ránk, hogy 2-szer is rohantam remegve a klinikára, hogy mi van a babánkkal.

Vannak cukorbetegeknek is már sütemények és fagyik is, azt nem ehetsz?

2009. szept. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Na lányok kitartást mindenkinek! Vettem pár diabetikus kekszet, de a feltüntetett szénhidrátmennyiség nem sokkal kevesebb bennük mint a normális édességekben. Én nagyon örülök ha valakinek abszolút gondmentes a terhessége, mázlisták. De minden gondomról megfeledkezek amikor mocorog a kis babus bent a pocakomban, ma reggel még majd az újság is kirepült a kezemből akkorát rugott a hasamban! Mindenkinek a legjobbakat!
2009. szept. 4. 12:49
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Hál istennek nekem nem volt semmi bajom, csak fáradékonyság, derékfájás. Jó néha a végén már nehezen aludtam a pocak miatt. Mért ne ehetnél édességet? Modern világban élünk, van diabetikus is. Edd meg ha kívánod! Könnyű szülést.
2009. szept. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Vesémmel volt gond mert a kisfiam rácsücsent. Pokoli volt.
2009. szept. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!