Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » I Tegnap kullancs volt a...

I Tegnap kullancs volt a nyakamban, viszont 27 hetes terhes vagyok. Kivették a sürgősségin. Nagyon pici volt. Történhetett valami a babával? Kicsit aggódok.

Figyelt kérdés
2013. febr. 5. 08:55
 1/6 anonim ***** válasza:
a kullancsot gondolom bevizsgálják amennyiben fertözött amit kétlek akkor az állapotodat figyelembe véve fognak kezelni. te véredett szivta nem a babáét. ilyenkor nagyon kevés a fertöztt kullancs
2013. febr. 5. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Be kell vizsgáltatni a kullancsot, hogy fertőzött-e.
2013. febr. 5. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kb. ennyi idős terhes voltam, amikor én is észrevettem magamba egy kullancsot. Bementem az ügyeletre, és ott kiszedték, majd annyit mondtak, hogy 1-2 hónapig nézegessem a helyét, ha nő a csípés körül a pirosság, akkor irány a doki.
2013. febr. 5. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..


Ez volt akkor az én kérdésem!

3.voltam

2013. febr. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 frászkarikaborsó ***** válasza:

Én terhesség alatt rendszeresen jártam kirándulni (nyáron) és összesen kb 6-8 kullancsot vettem észre magamban. Az elsőnél nagyon bepánikoltam és mivel már volt Lyme-kór gyanúm, megvolt az akkori dokim telefonszáma és felhívtam hogy mit tegyek. A kullancs már nem volt meg, nem tudtam bevizsgáltatni. Azt mondta a doktornő hogy semmi pánik, nem kell aggódni, ha hamar eltávolítottam a kullancsot akkor minimális az esély a fertőzésre, figyeljem a helyét hogy elmúlik-e a pirosodás, illetve ha bármilyen szokatlan tünetet érzek magamon pl. nyári influenza, akkor jusson eszembe a doktornál hogy kullancs volt bennem. Azt mondta hogy ha el is kapom a Lyme-kórt, ha odafigyelek és észreveszem akkor kikezelnek belőle és a babának semmi baja nem lesz.


Bíztam benne, nem kaptam el semmit és a babámnak sem lett baja.

2013. febr. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mondtak valamit a sürgősségin. Én kb ennyi idős terhes voltam, mikor belémmászott egy kullancs. Az orvos kiszedte, lekezelte, elmondta, hogy még pár napig használjak Betadint, és ragasszam le. Az asszisztensnő kiállított egy igazolást, hogy ha lázasodni kezdek, vagy furán érzem magam, azonnal menjek el egy orvoshoz, és vigyem magammal a papírt. Megnyugtatott, hogy nem kell aggódni, mert az nem fertőzött terület, évek óta nem találkoztak kullancs által okozott megbetegedésekkel. Pontos információja volt, mert ez egy kis szabolcsi faluban történt, más orvoshoz nem mehettek ezzel, meg erről mindig kapnak adatokat. Után az aktuális vérvételen, meg a terhesgondozáson is szóltam, megnyugtattak, hogy nem lesz baj. Ha nincsenek panaszaid, akkor nem valószínű, hogy valamit összeszedtél, de ha megnyugtat beszélj az orvossal is, aki a terhesgondozást végzi. Elhiszem, hogy megijedtél, én is nagyon féltem akkor, ezért javaslom, hogy beszélj az orvosoddal. Nem lesz baj, de megnyugszol, ha ő mondja, és a nyugalom most a legfontosabb.
2013. febr. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!