Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akik tornáztak a terhesség...

Akik tornáztak a terhesség mit mozogtatok?

Figyelt kérdés

Sziazstok az lenne a kérdésem, hogy akik tornáztak a terhességük alatt mire mozogtak? Én még mielőtt elkezdeném az orvosom áldását megvárom minden féleképpen de érdekelne, addig is ki mire mozgott mennyire változtatott a mozgásán hetente hányszor mennyi alkalommal. Én a terhességem előtt Rubint Rékára mozogtam a 90 perces alakreform edzésére és még az ahhoz tartozó dvd-re plusz még egy párra felváltva csináltam. Én arra gondoltam, hogy a kismama tornáját csinálnám most.

A hét hét napjából 6-ot mozogtam és már hiányzik nagyon mert az orvosom azt mondta, hogy 12 hét után kezdjek el tornázni csak.



2013. febr. 6. 09:01
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Most hány hetes vagy? Egyébként valóban ajánlatos megvárni a 12. hetet.
2013. febr. 6. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
14 hetes de jövőhéten megyek vissza az orvosomhoz ezt minden képen megakarom várni.
2013. febr. 6. 09:06
 3/19 anonim ***** válasza:

Én kismamatornára jártam első babával.

Másodikkal megvettem az ottani dvd-t, harmadikkal sajna semmit nem mozogtam már. :o(


Egyébként alapvető szabály, hogy azt a sportot, amit terhesség előtt rendszeresen csináltál, azt folytathatod terhesen is, mindig olyan iramban és annyit, amennyi jól esik, tehát figyelve a test jelzéseit, és nem szabad túlhajtani már magát az embernek.

Új fajta sportágba nem szabad kezdeni, kivétel a kismama torna és az úszás, ezeket lehet bármikor bárkinek, akinek problémamentes a terhessége.

2013. febr. 6. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Az lemaradt, hogy ismerek olyan kismamát, aki félidőig lovagolt, és kutya bajuk nem lett. Persze mindig is azt csinálta, meg nyugis lovon stb.

Nekem annyit mondott a doki, amikor terhes lettem az elsővel, hogy ugrálni ne ugráljak, de amúgy mozoghatok nyugodtan az elején is. Egy jól megtapadt babát nem mozdít ki semmi a helyéből.

2013. febr. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Igen tudom újat nem lehet de a régiekkel nem vagyok biztos mert most már 3 hónapja nem csináltam. Te mennyit mozogtál így? 40 perces volt ez a torna?
2013. febr. 6. 09:31
 6/19 anonim ***** válasza:
Én a 13. héttől a hét minden napján tornáztam ha tehettem! Rubint Réka kismamatorna! Jól éreztem magam amikor mozoghatta, mellette rengeteget kirándultunk! Nagyon bevált nekem és mikor hazajöttünk a kórházból, ugyanannyit mutatott a mérleg mint akkor amikor terhes lettem! :)
2013. febr. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó de jó, hogy írsz. Csak az aktuálisan érvényes trimesztert csináltad? Vagy a másodikban megcsináltad az elsőt is meg a másodikat is? Már amennyi jól esett természetesen. Vagy csak a második blokkot?
2013. febr. 6. 09:39
 8/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát és természetesen ment mindenkinek a zöld kéz is. :)
2013. febr. 6. 09:40
 9/19 anonim ***** válasza:
6-os vagyok! Az első trimeszterre vonatkozót azt már nem csináltam, a másodikban csináltam a második- harmadikat, majd a harmadikban már csak a harmadikat! Amikor úgy éreztem, hogy nem esik jól akkor persze nem csináltam!
2013. febr. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Én is végig tornáztam a terhességemet, nagyon jól esett a mozgás. Rubint Réka terhes tornáját csináltam heti 2-3*, plusz heti egy alkalommal jártam terhestornára, ahol légzéstechnikát is tanultunk, ez a szülésnél hűűű de jól jött... :)

A párommal pedig jó időben a kertben tollasoztunk. Ezt szülés előtt 2 héttel hagytuk abba, de akkor is csak a rossz idő miatt.

Nekem nagyon sokat számított a jó fizikai erőnlét a szülésnél.

2013. febr. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!