Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 5-6 hetes terhesen gyógyszersz...

Timcsikusz kérdése:

5-6 hetes terhesen gyógyszerszedés mellett miért van mégis barnázgatásom? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

mikor először pozitív lett a tesztem azonnal mentem dokihoz mert már volt 2 spontán vetélésem.(hozzáteszem régebben volt és emellett szültem is)szóval írt a doki utrogestant.napi 3*1 et.persze a doki nem látott még semmit hisz nagyon korán mentem.kaptam időpontot tőle február 7 re kontrollra és azt mondta szedjem a gyógyszert az szépen védi a terhességet.

na most tegnap a gyógyszer szedés ellenére barnázgattam egész nap azonnal berohantam a dokihoz.megvizsgált mondta hogy szépen nől a méhem és már megjelent a terhességi gyűrű.a gyógyszer adagot felemelte 3*2-re.

a barnázgatásra nem mondott konkrétan semmit csak hogy nem vészes.mondta pihenjek és 7.én akkor kontroll.

ma is barnás rózsaszínes folyásom van.nem értem miért?

valakinek hasonló probléma?

vetélés előjele lehet?


2013. febr. 2. 20:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Nemrég egy ismerősöm számolt be hasonló tünetekről: amúgy is barnázott,majd az utro alkalmazása mellett is ( több héten keresztül!)

Most már kb 20 hetes kismama:)


Nem feltétlenül vetélés előjele, ha nem görcsölsz, akkor nem biztos hogy baj van,de légy nagyon óvatos.

Nekem kb a 10. héten kezdődött a barnás pecsételés, amiből erős vérzés lett, mint kiderült, a lepény nagyon mélyen tapadt meg, emiatt részlegesen levált. Most 26 hetes kismama vagyok, a babó jól van, de sokszor előfordult sajnos ez a tünet az előző hetekben.


Addig is pihenj sokat, ne emelgess nehezeket, és ne "pörögj" nagy fokozaton.


A kontrollon majd említsd meg azért ezeket a dolgokat a dokinak, valamint ha erősödik a vérzés vagy görcsölsz, azonnal hívd fel vagy menj be a kórházba.

2013. febr. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

oké rendbe köszönöm:)

remélem nem lesz gond.

és neked pedig gratulálok:)

2013. febr. 2. 22:17
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is Utrogestant kaptam ,,magzat megtartás,, címen!Nekem előszőr szájon át bevehetőt kellett szednem aztán 6-7 hetesen kaptam hüvelyit. Majdnem végig barnáztam!!!!Egyszer aztán 9+4 hetesen nagyon durván bevéreztem és egy rendes tenyérnyi nagyságú alvadt vér is jött,befektettek 1 hétre a korházba és az orvosomtól megkérdeztem, hogy most ez mi volt???Azt mondta nincs semmi probléma csak a gyógyszertől volt,mert ezt az Utrogestant mondhatni nem csak kismamáknak adják, hanem olyanoknak is akiknek nem rendszeres a menzeszük és hormonokkal helyre teszik... Így tehát a magyarázat az volt, hogy nekem is megakart jönni a gyógyszer miatt csak nem jött meg rendesen,hanem belül ,,csöpögött,, és amikor összegyűlt akkor egyszerűen kijött....!!! Kicsit undorítóan hangzik bocsánat!!! Vagyis a válasz szerintem nálad is ez! Hozzá teszem,épp pár napja megkérdeztem a dokit,hogy mi történik, ha abba hagyom a gyógyszert? Azt mondta,hogy az ég világon semmi...!Még egy hetet kellett volna szednem,de már nem tudtam elviselni, hogy barnázok és vérezgetek!!Már 4. napja nem szedem és se hasszurkálás,se vérzés!!Hála istennek!!!!Ha véletlenül bevérzel, ne ijedj meg ,görcsök nélkül a gyógyszer lesz a ludas,de menj orvoshoz!!!

12 hkm

2013. febr. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen egyébként gondoltam rá hogy a gyógyszer lehet a ludas.ez most kicsit megnyugtatott:)

boldog babvárást neked is:)

2013. febr. 3. 12:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!