Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet ennyire rettegni?

Lehet ennyire rettegni?

Figyelt kérdés

27 hetes kismama leszek és már minden percemet kitölti a szorongás. Sokszor már beképzelem, hogy folyik a magzatvíz.

Mit csináljak? Rettegek a koraszüléstől.



2013. febr. 9. 19:47
 1/9 anonim ***** válasza:

sajnos én is ilyen vagyok :( én a kora szüléstől félek.


35 hetes kismama

2013. febr. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Neked már mindjárt itt van :)
2013. febr. 9. 20:01
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

8-))) 27 hetesen nekem is ez volt!!! (Bár nekem előtte kezdődött.) Olvastam mindenféle oldalon a koraszülöttekről, koraszülésről, mire kell figyelni, mikor mi veszélyes, fertőzések, mozgás figyelés stb... Már kezdtem beleőrülni, és akkor kitaláltam magamnak határidőket. Hogy igen, ez most szívás, de ha a 30. hetet elérjük akkor nyugodtabb leszek, egyre jobb esélyek, egyre nagyobb a baba stb.... A következő a 32. hét, aztán 34. hét.... És nekem beválik! Meg akkor még jó volt az is, hogy csak napról-napra előre. Minden napra valami extra elfoglaltságot terveztem be, és csak eltelt az idő eddig, de azért még nekem is van hátra!

Kitarás!!! 31 hkm

2013. febr. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az teljesen normalis, hogy elso gyereknel az ember jobban izgul, ezzel mindenki igy van, megha nem is vallja be maganak. A ferjem pl. megtiltotta, hogy errol szolo cikkeket olvassak az interneten. Inkabb arra buzditott, hogy olyan nok tarsasagat keressem, ahol minden rendben volt. Azt hiszem, hogy nekem jol esett anno, hogy meghallgattak a baratnoim es megerositettek abban, hogy nem vagyok egyedul a felelmeimmel. Es a masik a, hogy minden nap a babamhoz beszeltem, es mondtam neki, hogy egeszseges es csak akkor jojjon, ha itt az ideje. Nekem bejott! :)


egy kalappal!

2013. febr. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én is nagyon paráztam emiatt, főleg mert a 20 héttől nagyon keményedtem táppénzre is kényszerültem.


Nekem az segített, hogy minden este meditáltam a babámmal, ehhez nagy segítség volt Vida Ági Igazi szülésfelkészítő cd-je, ezen van 2 meditációs rész. Az egyiket gyakorlatilag az utolsó hónapig kell hallgatni. Ebben beszélgetsz egyrészt a babáddal, másrészt megköszönöd a szerveidnek, hogy pl a placenta táplálja a babád, a méhszáj zárva van, és úgy is marad, stb...

Nagyon jó!!!!!

A másikat pedig akkor kell hallgatni, ha már betöltöd a 36. hetet, hogy lassan készüljön kifelé!


Nekem ez volt a mentsváram, és tudtam, hogy semmi baj nem történhet, hiszen a méhszájam tudja a dolgát, megbeszéltük, stb....

Ha teheted, szerezd meg!


[link]

2013. febr. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm lányok a bíztató szavakat, igazából olyan 20 hetes korom óta rettegek és már lassan 27 hetes vagyok, remélem sokáig bent marad a baba :)

Már most nagyon imádom. :)

2013. febr. 9. 22:39
 7/9 anonim ***** válasza:

A szorongásod, stresszélesed árt a magzatnak és neked is.

Próbáld mindennek a pozitív oldalát nézni és hasonló gondolkodású emberekkel körülvenni magad.

Vannak olyan nyugtató teák is, amiket terhesen is lehet fogyasztani - kérdezz utána a gyógyszertárban, biztosan fognak segíteni.

Azt hiszem a 30. héttől már nagy %-ban megmenthetőek a koraszülött babák is. Akkor majd jobban fellélegezhetsz, de addig is próbáld meg elterelni a figyelmedet erről.

2013. febr. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Lehet, de nem szabad!!!
2013. febr. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem szabad olvasgatni! Én anno nem rettegtem a koraszüléstől (40+6 héten született végül ehh), talán mert ilyesmiről nem olvasgattam. Viszont olvasgattam fogyatékos gyerekekről, én meg ettől rettegtem! Ez ugyanolyan mint a horrorfilm, az ember tini korában belenéz pár hülye filmbe, aztán évekig fél a sötétben egyedül. Nem kell félni! Ha bárkivel bármi történik annak oka van, legfeljebb kerülni kell a kockázatokat. Pl. nem megtolni a lerobbant autót terhesen, lehetőleg nem elkapni valami fertőzést stb, csak nyugodtan, pihenve, várni a babát az utolsó hetekben (is). Annak sem vagyok a híve, hogy a "munkából menni szülni", kell előtte 2-3-4 hónap pihenő.
2013. febr. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!