Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Most már mindig ez lesz?...

Most már mindig ez lesz? Állandóan rettegni fogok?

Figyelt kérdés
3 hónapja szültem meg a kisfiam, és 3 hete újra megjött. Állandóan azon aggódok, hogy nehogy megint teherbe essek. Védekezünk, de akkor is. Mit tegyek? Hogyan verjem ezt ki a fejemből? Nem szeretnénk még kistesót, amúgy is császárral szültem, szóval min 1 évet várni kellene. Nem kérek lehurrogást!
2011. szept. 12. 21:42
 1/7 anonim válasza:
100%
Akartad a kicsidet, vagy véletlen volt? Szerintem ha rendesen védekeztek, nem kell aggódnod. Amúgy előtte is rettegtél, mielőtt teherbe estél?
2011. szept. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Okosat mondani nem tudok, csak megnyugtatni, hogy nem vagy egyedül ezzel. Igaz az én fiam 2 éves már, (szintén császáros) de minden hónapban rettegek, pedig tudom, hogy nem lehetek terhes. Először gyógyszert szedtem, de annyira hülye vagyok, hogy tök féltem mellette. Aztán úgy 8 hónap szedés után nem a szokásos napon jött meg.... hát ne tudd meg :D Abba hagytam a gyógyszert, mondom biztosabb a gumi, de olyan fájdalmas peteérésem lett, hogy fél év után megint fogamzásgátlót szedek, így is csak megszakítással vagyunk együtt, bár nyugodtabb vagyok, mert nem érzem mellette a peteérés tüneteit, tehát csak hat :))Mondjuk jobb félni mint megijedni. Ne haragudj hogy nem tudtam segíteni, de legalább tudod hogy más is parázik.

2011. szept. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Akartunk babát, csak 1 évvel később. De már örülünk, hogy itt van, nagyon szeretjük. Előtte nem rettegtem, csak valahogy mostanában jött ez rám. Védekezünk rendesen, de hát ugye, semmi sem 100%. :(
2011. szept. 12. 21:52
 4/7 anonim ***** válasza:
88%
szia hasonló érzéseim vannak,mi is akartunk de 1-2 évvel későbbre de hát becsúszott 4,5 hónapja szültem nem akarok terhes lenni,az igazat megvallva szeretnék még gyereket de majd akkor ha befejeztük a fősulit,meg a fiunk már ovis lesz,elég sokat aggódom pedig védekezünk mindig
2011. szept. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen megértelek, én is így voltam. A fiam 8 hónapos volt, amikor először együtt voltunk a férjemmel (!), annyira rettegtem a lehetséges terhességtől, hogy szinte gyomorgörcsöm lett, ha csak rágondoltam. Aztán ahogy egy éves lett a gyerkőc, úgy döntöttem, hogy oké, ha akar, jöhet a tesó, és azóta mintha kicseréltek volna, jobb a szex mint valaha... Márciusban érkezik a második baba.
2011. szept. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is rettegtem a következőtől... de utóbb rájöttem, hogy csak nem voltam kellőképpen ráhangolódva a bébire. Terveztük meg akartuk mind a ketten, de nagyon más volt előtte az életem. Végül úgy alakult, hogy csak sikerült összehozni a tesót mikor 7 hónapos volt a kicsi. De ez már korántsem nyomaszt annyira. Nyilván nem lesz egyszerű, ha megszületik ő is, de így legalább már az nem para, hogy mikorra időzítsük a tesót :). Komolyra fordítva, megértelek, mert amikor a tesztet megcsináltam, sírógörcsöt kaptam... Azt nem írtad, mivel védekeztek ? Ha mondjuk gyógyszert szedsz, esetleg használhattok óvszert is, ha attól nyugodtabb a lelked.
2011. szept. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Óvszert használunk, várom, hogy megjöjjön, és elkezdjem szedni a gyógyszert is, mert múlt hónapban már megjött.
2011. szept. 14. 22:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!