Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Az első szülésemet nem lehetet...

Az első szülésemet nem lehetett könnyűnek mondani, nagyon hosszú volt és nehéz. Most várom a második babámat. Még nagyon az elején vagyok, de már azon gondolkodom, mennyire fogok rettegni szülés előtt.Hogy kezeljem ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés
Aki hasonló helyzetben volt, írjon, mennyire félt, hogy kezelte ezt a dolgot, s milyen volt a második szülés!
2008. dec. 20. 13:19
 1/9 anonim válasza:
100%
Szerintem nincs 2 egyforma szülés. Anyukámnak pl. a második volt a nehezebb, és én jöttem könnyen, lehet, hogy neked a második lesz könnyebb.
2008. dec. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%
először érjél el odáig! Ha már most ezen idegeskedsz képeld azt a szegény babát belül.. mit érezhet. ugyan nem szültem még másodikat de szerintem most ne foglalkozz ezzel a kérdéssel.
2008. dec. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

A babának semmi baja! Nem vagyok idegbeteg. Foglalkoztat a gondolat.

Azt kértem, aki hasonló helyzetben volt már, az írjon. Köszi!

2008. dec. 20. 13:50
 4/9 anonim ***** válasza:
95%

Igen ! Én már a 3-at várom és az első nekem nagyon hoszzú volt. A másodikkal az elején én is rettegtem de érdekes módon a szülés ahogy egyre közeledett egyre kevésbé volt bennem hogy mennyire lesz fájdalmas. A 2. programozott szülés volt 40. héten megbeszéltük a dokimmal, hogy be fogja indítani a szülést, mert már borzalmasan éreztem magam és már a méhszáj is 2 ujjnyi volt. A vajúdás órákkal rövidebb volt de a szülés nem volt valami egyszerű. A kisfiam 4500 g lett. Most várom a 3. at és most már egyáltalán nem tartok tőle, hanem minél hamarabb túl lennék rajta. Tehát szerintem mire halad lelőre az idő meglátod mintha ezek a gondolatok kiszállnának a fejedből.

Gratula a 2. babához!

Vigyázzatok magatokra!

2008. dec. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
28%
jóindulattal irtam amit irtam és senki nem mondta hogy idegbeteg vagy. hogy felkapod a vizet arrol te tehetsz.
2008. dec. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
72%
Én is tettem már fel hasonló választ, és nekem is rosszul esett, amikor egyből letámadtak, hogy mi a fenének foglalkozom ezzel. Persze, hogy foglalkozom. Én őszintén leírtam, hogy a vajúdás számomra pokol volt, pedig nem is tartott olyan sokáig, mint egyeseknél. Mi egyébként amint lehetett bevállaltuk a második babát. A két baba között épp, hogy egy év korkülönbség lesz. Most vagyok a 30. héten, és engem is foglakoztat ez a kérdés. De az is igaz, hogy ahogy telik az idő, már nem is rettegek úgy, mint az elején. Inkább kezdek türelmetlen lenni, szeretném már a másodikat is a kezemben tartani. Én azzal vígasztalom magam, hogy többnyire a második szülés könnyebb szokott lenni, és bízom benne, hogy én is a szerencsésebbek közé tartozom majd ilyen szempontból. Persze eszembe jutnak a kellemetlen élmények is, de ezeket igyekszem elhesegetni, és felidézni a történéseket onnantól, hogy a kisfiamat a hasamra tették. Sose felejtem el a tekintetét. És a gondolattól én már máris jobban érzem magam. Próbálj meg Te is ilyen pozitív dolgokat előtérbe helyezni, enyhíteni fog a félelmeden!!! Február végén fogok szülni, ha nem felejtem el megírom, hogy hogyan alakult. :-)
2008. dec. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
előző vagyok, egy kis korrekció, hasonló kérdést tettem fel, és nem választ... Csak már előre gondolkodtam.
2008. dec. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!Én 3.babám várom,és nagyon rettegek!!38hetes vagyok most.Az első fiammal fájt nagyon a vajúdás,8 óra alatt lett meg.Második fiam 5 óra alatt lett meg,de duplán úgy fájt a vajúdás mint az elsővel.Talán most nem triplázok rá. :-)))

Beszéltem a dokimmal a fájdalomcsillapításról /EDA/,azt mondta,hogy ő szokta ajánlani a kismamáknak.Ez nyugtat egy picit.

2008. dec. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
70%

Szia!

Én pár hét múlva szülöm 2. gyermekemet.

Az 1. szülésnél abszolút nem aggódtam, nem is gondoltam arra, mi lesz, hogy lesz a szülésnél. Most viszont már tudom, mi áll/hat/ előttem, emiatt picit más a helyzet.

Szép szülés kívánok neked!

2008. dec. 20. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!