Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elolvasnátok? 29 hetes első...

Elolvasnátok? 29 hetes első babás kismama vagyok.

Figyelt kérdés
Szóval, teherbeesés előtt nagyon sokat sportoltam nagyon vékony voltam(sportosan vékony nem alultáplált)/most sem vészes nem híztam sokat,de mióta a 3.trimszterbe éptem iszonyúan fáradt vagyok és éhes!!Állandóan éhes vagyok pedig én aztán nem voltam eddig sem meg magamtól az ételt,bár nem mekis kaján élünk a férjemmel az biztos hanem normális dolgokat eszünk aminek van tápértéke.Viszont ahogy nő a hasam és közeledik a 8.hónap, úgy érzem, hogy semmi erőm,fáradok,és éhezem.A vérképem nagyon jó,vitaminokat már a teherbeesés előtt is szedtem.Csak az lenne a kérdésem, hogy más kismama is volt e így, a 3.trimeszterbe?Ez azért van mert a babának most van a legnagyobb szüksége a táplálékra?

2013. febr. 10. 16:35
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia!Azt hiszem épp a múlthéten írtam egy 17 hetes kismamának egy kérdésére választ,hogy mint kismama sportolunk-e.Akkor 32 hetes voltam-most 33-és meg is dicsért,hogy milyen fitt vagyok,meg hogy nem is híztam sokat,7 kg-nál járok.Heti kétszer járok kismama aerobikra,meg szoktam futni.Na,lényeg eltelt egy hét,és olyan szinten fáradt vagyok,hogy még ilyet nem láttam.Minden nehezemre esik,és állandóan ennék.Nem tudom,miért van,de semmi nem jó,sehogy nem jó.Talán a front,nem tudom.Szóval kitartás!!Én igyekszem sokat a levegőn lenni,és nem elhagyni magam!!
2013. febr. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Első terhességem előtt aerobicot oktattam, 48 kg voltam, de a terhességgel 20 kg-ot felszedtem, maradt is utána egy pár kg, ami a szoptatás után gyorsan lement. Így a második terhességnél már nem aggódtam a súlyom miatt se. Most a harmadikat várom, 22 hetes vagyok és már én is nagyon fáradékony, pedig örökmozgó vagyok.

Szerintem ez ilyenkor természetes, amikor úgy érzed elfáradtál, pihenj le egy kicsit, amikor megéhezel nyugodtan egyél, gondolom, úgyis egészséges ételeket eszel. Nem jó kismamaként éhesnek lenni, könnyen leeshet a vércukorszinted. Egyél gyakran keveset, könnyű ételeket. A nehéz étel emésztése is okozhat pl. fáradtságérzetet, mert ilyenkor minden megterheli a szervezetet, megváltozik az anyagcsere, vérkeringés stb. Én most édességeket egyáltalán nem eszem, nem is kívánom. Helyette rengeteg gyümölcsöt eszem, és nassolásnak olyanokat szoktam bekapni, mint egy szelet sajt, joghurt, egy marék mogyoró, biztos erre van szüksége a babának, ha ezt kívánom.

Pihenj sokat és egyél nyugodtan.

Boldog babavárást!

2013. febr. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!