Kombinált teszt?

Figyelt kérdés
Két éve szültem, most ismét kismama vagyok. Az előzőekben is ehhez az orvoshoz jártam, nála szültem. Mikor voltam legutóbb mondta, hogy a nyaki redő mérésre menjek 12.héten. Két éve ekkor vették le a kombinált teszthez a vért, de most nem mondott semmit, mert állítólag a 3 szorosa lett az ára. Akkor ez azt jelenti, hogy nem is csinálják meg? Vagy elfelejtette mondani? Én meg itthon gondolkodtam már hogy mi is volt két éve. Azt sem beszéltem meg vele hogy akkor majd "együtt szülünk", de szerintem ez evidens, nem? Na mindegy most legfontosabb a kombinált teszt lenne. Nem tudom hogy egyáltalán megcsináltassam-e?
2013. febr. 11. 12:06
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem tudom merre laksz, de szerintem kb. 2 éve lett fizetős a kombi teszt,szinte mindenhol, és én külön kértem ( bár engem küldtek is volna alapból, mert idős vagyok::)) fizetős, nálunk 9000 ft, az integrált 15.000 Ft! Ha nem kéred, és nincs indokod, akkor sztem alapból nem küldenek el....más is így tudja?

2013. febr. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Karcagon szültem, ott volt dokim, és két éve volt 7000, idén pedig 30000. Akkor kérdezte, most meg nem. Ezért nem tudom.:(
2013. febr. 11. 12:29
 3/8 anonim ***** válasza:
Decemberben volt 2 éve, hogy szültem, akkor a Bolgárkerék utcában voltam és 12.000 Ft volt+2000 Ft a DVD. Engem elküldött a dokim mert már 35 éves voltam és elvileg 35 év felett kötelező, vagy legalábbis ajánlott. Most 32 hetes terhes vagyok és most is küldött de most máshol voltam, itt 22.000 Ft volt mindennel együtt. Mind a 2x jók lettek az eredményeim, így Afp-n nem voltam. Nem tudom te hány éves vagy? Habár én ha 20 éves lennék akkor is megcsináltatnám, csak hogy nyugodt legyek. Szerintem csináltasd meg.
2013. febr. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!


Jók lettek az ereményeid, és ha jól számolom elmúltál 35???

Az eredmények tekintetében nem csináltattál mgazatvíz vételt? Én előtte vagyok, eddig mondjuk jók lettek az eredmények, bár még csak a 12.heti van meg, a 16. heti később( integrált teszt) de nem tudom, h mi lenne a helyes!Bízzak abban, ha ezek az eredmények jók, akkor nem kell megszúrni a pocim? egészséges a baba?

2013. febr. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én 3 éve szültem az Istvánban Pesten, akkor ingyenes volt a kombinált teszt. Most kérdeztem a dokimat, azt mondta már nem.

Az oka az, hogy egy időben sok köldökzsinór vért levettek ott a kórházban és ezért cserébe a cég ingyen megcsinálta a tesztet az ott szülőknek. Viszont ez a szám mostanában lecsökkent, így megvonták ezt a kedvezményt. Szerintem máshol is ilyen okok lehetnek. Azért kérdezz rá a dokidnál, hogy van-e még. Én mindenképpen megcsináltatnám (megcsináltattam), nem olyan nagy összeg, hogy ne lehessen kifizetni. Nem tudom hová valósi vagy, Budán a Praxisban 9000-ért csinálták nekem.

2013. febr. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Bocs, nem figyeltem, hogy Karcagon szültél. Nézz körül, mindenhol más az ár.
2013. febr. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az idén leszek 30 éves. És lehet arra döntök, hogy elmegyünk egy 4D-re, ahol szerintem ugyan úgy megbizonyosodhatunk a baba egészségéről. Vagy rosszul gondolom?
2013. febr. 12. 10:51
 8/8 anonim ***** válasza:

Kedves 4-es!

Nem csináltattam magzatvíz vizsgálatot, feleslegesnek tartotta a dokim mivel minden eredményem jó volt. De ha ajánlotta volna, akkor sem csináltattam volna meg mert vetélést okozhat és hát sosem lehet tudni. Voltunk 4D-n is és ott is minden rendben volt, mindene megvan, mindenét lehetett látni és a 32 hetes UH-n is minden rendben volt. Az első gyereknél 1.2mm lett a tarkóredő, down kockázat: 1:7200, a második gyereknél 1.13mm lett a tarkóredő és a down kockázat pedig 1:5400. Most már 38 éves vagyok, így is jó lett minden eredmény hála istennek. A kisfiam makk egészséges, születése óta egyszer volt csak megfázva de nem komolyan.

2013. febr. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!