Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 12 hetes genetikai eredményeim...

12 hetes genetikai eredményeimet megnéznétek? Ti mennétek lepényboholy mintavételre? Köszi!

Figyelt kérdés

CRL - 70.3 mm

BDP - 24.1 mm

NT - 3.2 mm

NB - látható

Terhességi kor: 13+1 (UH alapján), naptár szerint 12+5

Free B HCG: 1.54 MOM (50IU/L)

Papp-A: 0.94 MOM (4.700 IU/L)

Életkori kockázat: 1:891

Számított kockézat: 1.266

Szűrés eredménye: Negatív


Pro:

A boholy mintavételt a magasabb kockázat miatt javasolták.

A tarkóredő 3.2 mm.


Kontra:

A tarkóredőt nehéz volt lemérnie a doktornőnek, mert a baba úgy feküdt.

2.5 évet vártunk erre a babára, és nem merünk kockáztatni, mert a boholy mintavételnél 1% a vetélési kockázat.


Járt valaki hasonlóképpen? Hasonló értékekkel egészséges lett a babája?

Nem akarjuk elveszíteni, kezdünk úgy lenni vele, akármilyen is, a mi babánk, akire évek óta vártunk.


30 éves km



2013. febr. 11. 21:23
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
Mennyi a számított kockázat? 1 :260-hoz vagy 1:1260-hoz?
2013. febr. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 Babeli Zurzavar ***** válasza:

Csak egy kerdest tennek fel Neked, nem valaszadas celjabol, csak azert, hogy gondolkodj el rajta, es ezzel meg is valaszolod a sajat kerdesed nagyjabol:

Valtoztatna valamit, a boholyvizsgalat eredmenye? Maskepp ereznel a 2,5 eve vart gyerekre ha kiderulne valami?(ami nem 100% tovabbra sem)...

amit irsz, azt hiszem a valasz NEM a kerdesre...


9 hos fiu+8 hetes Zigi anyukaja

2013. febr. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
A 3,2 mm-es tarkóredő a gond. Ha "alig tudta" mérni a doki, akkor először is menj el még 1x ugyanilyen UH-ra!!!
2013. febr. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:

A számított arány 1:266.


Kedves Második: én inkább attól félek, hogy egészséges és amiatt veszítjük el, mert ebben biztosak akarunk lenni. Aztán ki tudja, teherbe esek e újra, ha baj lesz.

Nehéz nyilatkozni arról, mit tennénk, ha kiderülne, hogy Downos. Nem hiányzott most ez a dilemma egy cseppet sem.


Aztán lehet, hogy feleslegesen parázunk.

2013. febr. 11. 21:56
 5/33 A kérdező kommentje:

Kedves Harmadik: az Istenhegyin voltunk. Nem tudom, attól létezik e jobb hely, amely hamar fogadna.

Ráadásul Uh alapján már elhagytam a 13 hetet, ameddig a redő mérhető. Szóval ez a +2 tized akár ennek is betudható.

2013. febr. 11. 21:58
 6/33 anonim ***** válasza:

Én is elmennék máshová..így is tettem, sztk-s uh-n rossz eredmény jött ki. Akkor mentem tovább a Rózsakert Medical Centerbe, Dr. Elekes Tibor genetikus nőgyógyászhoz, kiterjesztett kombinált vizsgálatra. Ez egy 1 órás uh, ugyanúgy vérvétel, mgé aznap megvolt az eredmény, viszont csak a 13 hét végéig lehet megcsinálni. Kiderült, hogy minden ok! Ez mondjuk 30.000, de nekem többet is megért, hogy megtudjuk minden rendben.

A másik, amit még lehet a boholy mintavétel helyett, szintén ugyanitt lehetőség van úgynevezett Prenatest-re. Ezt nem ismerem, csak innen, az oldalról tudok róla, a videók között van róla infó, nézd meg...

Árat sem tudok, biztos nem olcsó, de teljesen veszélytelen a babára nézve...érdeklődj utána, ennyit megér...


[link]

2013. febr. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:

Ilyenkor azt kell mérlegelned, hogy ha esetleg beteg a baba, akkor megtartod-e. Ha mindenképp megtartod, akkor ne menj mvíz vételre. Ha nem tartanád meg, akkor menj el.


Én mennék-e?

Igen, elmennék. Egy Downos babát megtartanák, de pl. egy patau-szindrómásat nem, mert sz élettel összeegyeztethetetlen.

2013. febr. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy Edwards arányunk 1:25020, és Patau 1:92715. Szóval ez megnyugtató legalább.
2013. febr. 11. 22:11
 9/33 A kérdező kommentje:

A Prenatest nem rossz, de egyelőre gyerekcipőben jár, így nagyon drága, 295 ezrest találtam. Azért köszi a tippet.

A másik klinika is kb ekkora nyaki redőt látna, ha mennénk, pláne hogy akkor is eltelik még x nap.

Biztosabbat a mintavétel adna, és azt meg tudnánk fizetni, de nem merjük kockáztatni az életét.

2013. febr. 11. 22:13
 10/33 anonim ***** válasza:
100%
én amniocentézisen voltam mind a két babámmal a kislány már 2,5 éves a kisfiúval most voltam 2 hete tarkóredő 3,6 volt tanácsadás előtt egy nappal a dokim 4,2 nt-t mért majd egy nappal később a Baross utcában 3,1 -et pont amiatt mert ki tudja hogy feküdt mikor mérték nekem akármilyen profi gép legyen csak arra jó hogy mozizunk én a vizsgálatban bízok és amiben 100%biztos vagyok ha a baba egészséges és meg akar születni bármilyen vizsgálatot csinálhatnak nem fog itt hagyni ha mégis akkor ha nem is kromoszóma probléma miatt de el fog menni ha itt hagy hidd el az így van jól de nem így kell hozzá állni a dologhoz hanem úgy hogy igen megcsináltatom a vizsgálatot de tudom hogy a gyerekem jól van és velünk marad ,jó döntést kívánok 18 hkm.
2013. febr. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!