Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 12 hetes genetikai eredményeim...

12 hetes genetikai eredményeimet megnéznétek? Ti mennétek lepényboholy mintavételre? Köszi!

Figyelt kérdés

CRL - 70.3 mm

BDP - 24.1 mm

NT - 3.2 mm

NB - látható

Terhességi kor: 13+1 (UH alapján), naptár szerint 12+5

Free B HCG: 1.54 MOM (50IU/L)

Papp-A: 0.94 MOM (4.700 IU/L)

Életkori kockázat: 1:891

Számított kockézat: 1.266

Szűrés eredménye: Negatív


Pro:

A boholy mintavételt a magasabb kockázat miatt javasolták.

A tarkóredő 3.2 mm.


Kontra:

A tarkóredőt nehéz volt lemérnie a doktornőnek, mert a baba úgy feküdt.

2.5 évet vártunk erre a babára, és nem merünk kockáztatni, mert a boholy mintavételnél 1% a vetélési kockázat.


Járt valaki hasonlóképpen? Hasonló értékekkel egészséges lett a babája?

Nem akarjuk elveszíteni, kezdünk úgy lenni vele, akármilyen is, a mi babánk, akire évek óta vártunk.


30 éves km



2013. febr. 11. 21:23
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%

Harmadik vagyok

Ja, az igaz, ha már lehagytad a 13. hetet akkor mindegy. Már ezt nem lehet "újra" nézni.

Őszintén? Én bevállanám a magzatvíz vételt, DE én nem tartanák meg beteg gyermeket. DE ez az én hozzáállásom! Nagyon aranyosak, de mivel nagyrészt képtelenek a segítség nélküli életre én ezért döntenék így. Barátnőm nővére down kóros ( ő 43 éves, -mármint a nővére-, s szinte tindédzser kora óta bentlakásos otthonban van, ahonnan hétvégére hazahordják a szülök.) mindhárom várandósságánál volt magzatvízvétel, és nem volt semmi probléma. Én 3 hete voltam kombi teszten és genetikai UH-n, nálunk van a családban down-os, (másod unokatesóm) de az eredmények úgy tűnik jók lettek, de ha rosszak lettek volna gondokodás nélkül mennék amniora. Persze nagyon -nagyon rajtam lenne a félsz, de én azért mennék, mert nem akarnák megtartani egy beteg babát.

De azóval a fentiek, mind a az én meglátásaim.

Kívánom a legjobbakat!!!!!!!

2013. febr. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
100%

Én elmennék korionboholy-mintavételre, hiszen ez biztos eredményt adna. Az 1%-os vetélési kockázatba pedig több dolgot is beleszámítanak, tehát itt vannak azok a kismamák akiknél rendellenesen fejlődött a baba, és amúgyis elvetélt volna, nem pedig maga a vizsgálat váltotta ki, plusz a magzatvízvétel és a korionbiopszia után is szigorúan pihenni kell 2-3 napig, sokan ezt sem tartják be, és emiatt történik a baj.

Tudom nehéz döntés nagyon, tényleg azt kell mérlegelnetek, hogy ha beteg a baba, megtartanátok-e..

Én a helyedben ha ennyire aggódnék, akkor szerintem Prenatest-re mennék, nem vet fel minket a pénz, de inkább lemondanék pár dologról, és erre áldoznám azt a 300 ezret (sajnos én is azt hallottam, hogy szinte mindenhol ennyibe kerül)

Drukkolok, hogy minden rendben legyen!

2013. febr. 12. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
100%
A tarkóredő magas!!!! Mindenképpen menni kell, nekünk 3,5 volt sajnos értelmi fogyatékos kislányunk született!
2013. febr. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
100%
Az értelmi fogyatékos kislány anyukája vagyok nálunk meg volt minden vizsgálat magzatvíz vétel is volt minden eredményünk jó lett, így a tarkóredő vastagságán kívül más nem jelezte a gondot!
2013. febr. 12. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:

6. vagyok ismét

Hát ha már túl vagy a 13. héten, és a prenatest sem játszik, akkor én mennék amniora vagy boholy mintavételre gondolkodás nélkül!

Nálunk a családban mindkét nővéremnek volt, mindkét gyerkőccel, édesanyámnak is volt, mikor öcsémet szülte amnioja, nem lett semmi gond belőle. Én is úgy tudom, hogy ha utána betartja az ember az előírt pihenőt, nagyon-nagyon pici az esély, hogy gond legyen, az 1% töredéke...

És én sem szeretnék beteg babát szülni, korábbi kapcsolatomnál a családnak volt sérült gyereke, és ép ésszel nehéz azt kibírni, végül otthonba került a kislány, és hétvégére vitték csak haza, de a szülőknek majdnem ráment a kapcsolatuk is, nem lehet arra felkészülni előre, hogy milyen lesz, ha tényleg ott lesz egy beteg baba, és ellátásra szorul élete végéig!


Én nem vállalnám....

2013. febr. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm Nektek az őszinte vallomásokat és a tanácsokat. Aludtam rá egyet (már amennyit tudtam) és arra jutottam, elmegyek korionboholy vételre (magzatvízvételhez még korai a terhesség, és az Istenhegyin nem is végeznek ilyet). Hétfőre van időpont. Igyekszem pozitívan állni hozzá, és arra gondolni, ha majdnem 3 évet vártunk rá, és a szülinapomon teszteltem pozitívat, Isten és a szerencse velünk van/lesz.

A férjem nagyon félt minket a vetéléstől, de Hajdú Krisztina fogja csinálni és róla jókat olvastam. Valakinél csinálta ezt ő esetleg és tudna erről nyilatkozni?


Az értelmi fogyatékos kislány édesanyjától kérdezem: nektek korionboholy vétel is volt, 12. és 16. heti vérvétel, 18. heti UH is, és magzatvíz és és minden tényleg OK volt csak a tarkóredője nem?

Hogy tudjátok megoldani a gondozását? Mennyiben értelmi fogyatékos?

Nagyon köszi!

2013. febr. 12. 10:37
 17/33 anonim ***** válasza:
Én vagyok az értelmi fogyatékos kislány anyukája, a 12 heti ultrahangon gép szerint pont 13 hetes voltam 3,5 lett a tarkóredő érték, azonnal küldtek genetikára, dupla teszt vérvétel, triplateszt, Afp, 18 heti ultrahang minden rendben volt, de kérték még a magzatvíz vételt is ott is minden rendben volt. Jelenleg is folyamatos vizsgálatok vannak minden héten, ma voltunk a neurológus főorvos nőnél akinek válaszától nagyon megdöbbentem miszerint igen a tarkóredő jelezte a problémát, de genetikán magzatvíz vételen csak a súlyosakat tesztelik azaz a Down kórt zárják ki első sorban. Azt mondta a jó leleteim nem azt zárták ki, hogy kisbabám nem lesz beteg hanem azt, hogy nem lesz Down kórós! 1000 féle oka lehet a Dowon felül ő maga mondta, de nekem a terhesség alatt ezt nem említette senki, hanem megnyugodva éltem a gyermek egy éves koráig. Jöttek a gondok érezhetően nagy lemaradás, most három éves nem beszél nem szobatiszta, még nem tudjuk mi vár ránk folyamatos fejlesztés hosszú éveken át, szinte biztos, hogy rendes iskolába nem járhat, a főorvosnő azt mondta ameddig kitartunk kitartunk, de nehéz nagyon egy sérült gyermekkel. Később pedig gondolkodnunk kell a bentlakásos intézményen is sajnos!:(
2013. febr. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:

Ez elég durva sztori. Igen végül is ezek a vizsgálatok az összes értelmi problémát nem tudják kizárni. És régen még ennyit sem tudtak kizárni mint most.

Pl mikor én születtem, akkor kezdtek UHt használni.

Neked mennyi lett az arányszámod amúgy?


És van még gyereketek?

Remélem sikerül a lehető legjobb döntést meghozni. Én ezt akarom elkerülni, amin ti keresztülmentek, de az ember lánya úgy látszik semmiben sem lehet biztos.

Rossz lehet lemondani róla, pláne hogy már 3 éves.

2013. febr. 12. 14:57
 19/33 anonim ***** válasza:

Az arányszámnak utána kell néznem papíron, jó érték volt, nagyon nagyon minimális 1 nem tudom milyen sokhoz az arány, de megnézem pontosan megírom neked priviben.


Van még gyermekünk egy nagyon okos 2 éves kislányunk

és júliusra várjuk a kisfiunkat szegénykém a legnagyobb káoszba!:)


Nagyon félek, a kisfiamnál is rettegek, hogy ő vajon makk egészséges lesz e?!


De azt mondták a genetikán az nagyon jó, hogy a sérült gyermek után született egy egészséges, nálunk egyikünk családjában sem volt sérült,


A két éves kislányomnál 1.6 volt a tarkóredő 13 hetesen,

Most a kisfiamnál pedig 1.4 volt szintén 13+2 hetesen,


Most azt mondták nincs miért aggódnom!

De nagyon félek.


E 3 gyermek közös a férjemmel.

Nekem van még egy kilenc éves kitűnő tanuló kislányom előző házasságomból!


Férjemnek is van egy 18 éves egészséges lánya az előző házasságából!

2013. febr. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
Egyet be kell vallanom, most ennél a babánál előre megbeszéltük a férjemmel ha netalántán eltérés látszik a tarkóredő értéken egy percig sem gondolkodunk azonnal kérjük a megszakítást! Mert ez így se a gyermeknek sem a szülőnek nem jó, tönkre megy mindenki teljesen!:(
2013. febr. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!