Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kirúghatnak az új Mtv. Szerint...

Kirúghatnak az új Mtv. Szerint, ha terhes vagyok, de még én sem tudok róla, és nyilvánvalóan emiatt nem tudtam még írásban bejelenteni?

Figyelt kérdés

Korábban így volt: "A terhességgel kapcsolatos legfontosabb védelem a felmondással kapcsolatban áll fenn. A munkáltató nem szüntetheti meg rendes felmondással a munkaviszonyt a terhesség ideje alatt.

Ha a munkavállaló a felmondás közlésekor terhes, úgy a védelem fennáll abban az esetben is, amennyiben arról sem a munkáltató, sem a munkavállaló nem tudott.

A terhességét szándékosan elhallgató, eltitkoló munkavállaló azonban a felmondási tilalomra nem hivatkozhat"



2013. febr. 12. 13:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha ma kirúgnak, és te holnap tesztelsz pozitívat, akkor sajnos így jártál......
2013. febr. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
most már csak onnantól vagy védett,hogy írásban közölted a munkáltatóval a terhességet
2013. febr. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mostmár csak a bejelentés napjától vagy védett. Tehát amíg nem jelzed ezt a munkaadó felé, addig kirúghat. Ha tudsz a terhességedről, ha nem.
2013. febr. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Persze hogy kirúghat, hisz nem vagy terhes, csak szeretnél az lenni!!!

Akkortól nem rúghat ki, ha orvos igazolta hogy terhes vagy, és ezt a munkáltatódnak bejelenteted!

2013. febr. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, akkor jól sejtettem.


Utolsónak:

Nem arra gondoltam, amit írtál...Pl. pár hetes terhességet legtöbbször még észre sem veszi az ember, ráadásul a 8. hétig nem is biztos, hogy megmarad..

2013. febr. 12. 15:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!