Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek is hatalmasat...

Szerintetek is hatalmasat hibáztunk? Kezdek elbizonytalanodni és hatalmas bűntudatom van.

Figyelt kérdés

Nagyon szerettem volna már babát, de nincs saját lakásunk. Félretett pénzünk is kevés (max 250-300 ezer kb). Párom sem keres sokat és én sem. Kettőnk összes bevétele maximum 180ezer havonta és ebből az albérlet elvisz 50-60-at rezsivel együtt. Tudom, nem sok, de eddig mindig sikerült úgy beosztanom, hogy hó végén még maradt is belőle 10-20 ezer. És nem koplaltunk vagy ilyesmi. Néha még felesleges költésekre is jutott. Babakocsi, kiságy, babaruhák mind el vannak téve nekem a rokonok, ismerősök gyerekeitől.

Azt hittem, hogy ennyi pénzből meg tudnánk élni hárman is (illetve kicsit kevesebből ha gyeden leszek), de nagyon elbizonytalanítottak a környezetemben élők, amikor megtudták, hogy babánk lesz és ráadásul tervezett.

Anyósom egyenesen felelőtlenségnek tartotta, hogy saját lakás és kocsi nélkül bele mertünk vágni a gyerekvállalásba. A munkatársaim közül többen ugyanezen a véleményen voltak és úgy gondolják, hogy majd éhezni fogunk mi is és a pici is. Olyan is volt, aki egyenesen a szemembe mondta, hogy azzal tenném a legjobbat a gyereknek, ha inkább meg sem szülném a nyomorba, mert csak tönkreteszem az életét. Teljesen összetörtem. A szüleimen és a legjobb barátnőmön és családján kívül senki nem helyesli, hogy babánk lesz. De már itt van és én nem tudnám megölni. Viszont egyre jobban elbizonytalanítanak, hogy talán tényleg nem tudok neki boldog életet adni.

Tud valaki reményt adni, hogy ennyi pénzből is meg lehet csinálni vagy elszúrtam mindent?


2013. febr. 12. 17:41
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező! Én csak annyit mondanék, amit magunknak is mondogattunk, hogy soha nem lesz megfelelő időpont a gyerekvállalásra, mert mindig akad valami ami éppen hiányzik, vagy kevés van belőle. Azt gondolom, hogy, ha ti ketten úgy érzitek, hogy jöhet a babó, akkor jöhet, és ne foglalkozz másokkal.

Ennyi pénzből ki lehet jönni, ha nem is fogtok luxusban élni, de a legfontosabbat a szeretet megadjátok neki, mert várjátok nagyon őt:)


És a legfontosabb, tényleg ne hallgassatok másokra, csak magatokra!

A legjobbakat kívánom, és érzem, hogy nagyon jó helyre születik ez a babóca:)

2013. febr. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez a te és a párod gyermeke, senki másnak joga nincs beleszólni. Ne hagyd, hogy mások irányítsák az életed! Ha vártátok a babát és tervezett volt mindenféleképpen szüld meg! Szomszédságomban albérletben élnek 3 kisgyerekkel, az apa dolgozik. Mindent meg tudnak adni a gyerekeknek.

Ha nem tartanád meg, szerintem mindig azon agyalnál a későbbiekben, hogy rosszul döntöttél. Boldog Babavárást Kívánok!

2013. febr. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, kicsit megnyugodtam.

Valóban, én nagyon tudok spórolni. Párom kevésbé, de éppen ezért én kezelem a kasszát. Neki biztos állása van. Szüleim pedig mindenben segítenek, amiben csak tudnak és nagymamám is. Nála még nagyon sok minden meg van őrizve az én gyerekkoromból is (pl játékok, könyvek mind megvannak kitűnő állapotban) Mint mondtam, ruhákat, egyéb babaholmit nekem gyűjti a barátnőm a kisbabái után.

Én úgy érzem képesek leszünk megoldani az esetleges nehéz helyzeteket is. Régebben, amikor könnyelműbben bántunk a pénzzel, voltak szűkös időszakok, de kis odafigyeléssel megoldottam. Amióta főzök pl kajára is töredékét költöm annak, amit régen. És párom is csak bámul, hogy hogy zsonglőrködök a pénzzel hogy mindig jut is marad is. Valóban nem fogok tudni a kicsinek márkás ruhákat, drága játékokat venni. De ezt egyáltalán nem terveztem. Nekem sem volt, de boldog volt a gyerekkorunk. Csak annyira fáj, amikor felelőtlennek neveznek és úgy beszélnek a kisbabámról, akinek még a halál is jobb lenne, mint velünk, a körülményeink között élni. Mintha a legszegényebb nyomorúságba születne, gonosz, önző, nemtörődöm szörnyetegek közé. Én legalábbis sosem gondolnám azt, hogy jobb lenne meg sem születni, mint szerény körülmények közt élni. Egyébként is nagyon érzékeny vagyok most, de ez nagyon szíven ütött.

2013. febr. 12. 18:46
 14/18 anonim ***** válasza:

Ne törődj velük! Meg fogjátok adni neki amire szüksége van + szeretitek majd... más nem is kell!

Mi a 2 gyerekkel SOKKAL kevesebből oldjuk meg az életünket havi szinten, de amire KELL arra jut, érzelmileg megkapnak mindent, és nagyon boldog, kiegyensúlyozott gyerekek.

Azok alapján amiket leírtál, nem hiszem, hogy nálatok másként alakulna :)

kitartást, a károgókkal ne törődj, találj ki valami frappáns választ amivel beléjük fagyaszthatok a szót, aztán magasról sz*rj le mindenkit, aki ilyen marhaságokkal traktál! Talán hormonok miatt is vagy ennyire érzékeny, hidd el, a saját dolgodat teszed könnyebbé, ha megtanulod elengedni az ilyesmiket a füled mellett.


kellemes(ebb) babavárást, könnyű szülést és boldog babázást kívánok neked!

2013. febr. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Figyu, ha tokeletes idopontra varsz olyan sosem lesz. Nem kell luxus h boldog legyel. Nezd meg a sok gazdag csaladot, lehet h van penzuk, de nem biztos h boldogok is. Penz nem boldogit csak egy eszkoz h konnyebb az eleted. Majd lesz lakasod kesobb. Boldog babavarast!
2013. febr. 13. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Először is.Miért kell egyáltalán meghallgatni idegenek véleményét???Ti döntésetek, nektek kell felnevelni.Szóval ezzel a részével ne törődj, lehet csak irigyek a boldogságodra.Ha jól számolom, 120 ezer fotint marad nektek tisztán élni a rezsin felül.Hú, én összetenném a két kezem ha ennyi maradni, jelenleg jó ha marad 50 ezer....mégsem halunk éhen.

Így hogy mindent kaptok, meg pláne nem kellene ezen aggódni.

Sok boldogságot a babához, és csak is magatokkal törődjetek, senki! mással.

2013. febr. 13. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Megmondom őszintén, hogy én most így ismeretlenül is felnézek rád!:)


Mi a párommal nagyon vágyunk a babára, de 2 éve csak tervezgetünk és van egy sanda gyanúm, hogy még fogunk is pár évig.:( Nálunk az a probléma, hogy én nem találtam munkát, most is csak 4 órában dolgozok és jelenleg 300 km választ el minket egymástól. A lényeg az, hogy az évek alatt bárhogy tervezgettünk csak egyre rosszabbak lettek a körülmények, semmi sem úgy alakult, ahogy elterveztük. Most azon vagyunk leginkább, hogy legalább újra együtt lehessünk. Nem mertem bevállalni a babát eddig, mert mindenki azt hangoztatja körülöttem, hogy milyen nagy hiba lenne. Így visszagondolva most már valóban az lenne (és nem is baj a kapcsolatunk szempontjából, hogy eddig nem jött a baba, de most már ez is megoldódott), de 2 éve simán el tudtuk volna tartani még akkor is, ha én nem dolgoztam. Az évek telnek felettünk és egyre elkeseredettebb vagyok.:( Sokszor eszembe jut, hogy lehet, ha nem foglalkoztam volna mások véleményével egyrészt még együtt laknánk, másrészt lenne egy gyerekünk.


Szerintem nagyon bátor vagy, hogy szembeszállsz mindenkivel! Szerintem sem lehetetlen megélni ennyi pénzből és remélem egészséges, boldog kisbabátok lesz!:)

2013. febr. 18. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Ja és még annyi, hogy belénk is azt sulykolták (és még most is) folyamatosan, hogy ahhoz, hogy gyerek legyen, kell, hogy legyen lakás és autó. Én ebben a szemléletben nőttem fel, szóval sokáig én is így gondoltam, de most már teljesen megváltozott a véleményem. Albérletben is lehet gyereket nevelni autó nélkül!:)
2013. febr. 18. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!