Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek is hatalmasat...

Szerintetek is hatalmasat hibáztunk? Kezdek elbizonytalanodni és hatalmas bűntudatom van.

Figyelt kérdés

Nagyon szerettem volna már babát, de nincs saját lakásunk. Félretett pénzünk is kevés (max 250-300 ezer kb). Párom sem keres sokat és én sem. Kettőnk összes bevétele maximum 180ezer havonta és ebből az albérlet elvisz 50-60-at rezsivel együtt. Tudom, nem sok, de eddig mindig sikerült úgy beosztanom, hogy hó végén még maradt is belőle 10-20 ezer. És nem koplaltunk vagy ilyesmi. Néha még felesleges költésekre is jutott. Babakocsi, kiságy, babaruhák mind el vannak téve nekem a rokonok, ismerősök gyerekeitől.

Azt hittem, hogy ennyi pénzből meg tudnánk élni hárman is (illetve kicsit kevesebből ha gyeden leszek), de nagyon elbizonytalanítottak a környezetemben élők, amikor megtudták, hogy babánk lesz és ráadásul tervezett.

Anyósom egyenesen felelőtlenségnek tartotta, hogy saját lakás és kocsi nélkül bele mertünk vágni a gyerekvállalásba. A munkatársaim közül többen ugyanezen a véleményen voltak és úgy gondolják, hogy majd éhezni fogunk mi is és a pici is. Olyan is volt, aki egyenesen a szemembe mondta, hogy azzal tenném a legjobbat a gyereknek, ha inkább meg sem szülném a nyomorba, mert csak tönkreteszem az életét. Teljesen összetörtem. A szüleimen és a legjobb barátnőmön és családján kívül senki nem helyesli, hogy babánk lesz. De már itt van és én nem tudnám megölni. Viszont egyre jobban elbizonytalanítanak, hogy talán tényleg nem tudok neki boldog életet adni.

Tud valaki reményt adni, hogy ennyi pénzből is meg lehet csinálni vagy elszúrtam mindent?


2013. febr. 12. 17:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is kb. ennyi pénzünk lesz. Most vagyok 28 hetes terhes. Nem szabad másra hallgatni, mert mindenkinek más az életszínvonala. Mi nagyon spórolósak vagyunk a férjemmel és kevés pénzből is ki tudunk jönni. Másnak lehet hogy ez szinte lehetetlen, de szerintem egyáltalán nem. Nekünk sincs autónk legalább annak a fenntartására sem kell költeni, szerintem egyáltalán nem hátrány. Családi adókedvezményt is igénybe tudjátok venni a terhesség harmadik hónapjától. Ez is kb. 10000 ft. Ha meg kaptok sok mindent a babának az is nagy segítség. A lényeg hogy szeressétek a babát és mindent meg tudtok majd oldani. :)
2013. febr. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Mi pont így vagyunk és meg lehet oldani!
2013. febr. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Ja és még annyi hogy a gyerek vállaláshoz szerintem nincs tökéletes időpont. Ha most akar jönni a baba akkor most jön. :) Ne foglalkozz mások véleményével. És az elején még nem is kell annyi pénz amikor már kell akkor meg te is mehetsz dolgozni.
2013. febr. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
9%

persze mindent meg lehet oldani, meg nyilván soha nem lenne olyan alkalmas időpont, amikor minden tökéletes.

bennem az a kérdés merült fel, ahogy a kérdésedet olvastam, hogy a párodnak mennyire biztos a munkája? a szüleid és az párod szülei tudnak nektek segíteni, ha akármi közbejön?

őszintén megmondom, én sem mertem volna így babát vállalni, de mindenkinek más a véleménye, nem láthatok teljesen az életetekbe

2013. febr. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 frászkarikaborsó ***** válasza:
100%
Nézd, szerintem a minimumot meg fogjátok tudni neki adni. Az meg hogy nem luxuskörülmények között nő fel, simán kompenzálható azzal ha a légkör normális, és sok szeretetet kap. Ne törődj mások véleményével, valószínűleg azért viselkednek így mert ők hasonló körülmények közt nem mernének belevágni a dologba, de nem azért mert nem megoldható, hanem mert nem _könnyen_ megoldható, és félnének. Most pedig irigyek azért, mert úgy tűnik te nem félsz. Szerintem te csinálod jól.
2013. febr. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__teherb..


ezt is te írtad ki? Ha nem akkor bocsi, csak itt is van jópár válasz én is válaszoltam többek között.:)

2013. febr. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Előre is elnézést a válaszom miatt!!

Jó nagy kreténekkel vagy körbe véve!!! Örülj a babádnak és mindenkit nagyívben....

Hogy lehetnek ilyen emberek??? Azért mert albérletben laktok? mivel lenne jobb ha a devizahitel szaladt volna? Kocsi nélkül már nem tudnak létezni az emberek?? Borzasztó!! Ne engedd, hogy így befolyásoljanak. Tölts több időt a legjobb barátnőddel!! Tudom könnyű innen írni, de ebből a pénzből simán meg lehet élni, pláne úgy, hogy a gyermeknek már vannak dolgok félre rakva....

Hát most nagyon leakadtam. Egyébként meg ha mindenki ilyen kreténül gondolkozna mint a rokonaid, akkor kihaltunk volna.

Mégegyszer: nem haragudj az erélyes válaszért, biztos a hormonok!!

Te csodálatos dolgokon mész most keresztül! Ennél nincs szebb dolog a világon!!

2013. febr. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
nyugi, ennyi erővel nagyon kevés baba születne magyarországon. Mindenetek megvan ami kell a babának, szerető szülők és meleg otthon. Meg fogtok élni meglátod!!! nyugi, anyóst meg koptassátok le, komoylan mondom megkeserítik a kismamák életét. a gyereknek nem luxus kell hanem szeretet, mert attól lesz boldog. és nem tudhatjátok, hogy a közeljövőben nem fordul e kocka és bejön még valami plussz jövedelem. Interneten sok szép holmit vehetsz olcsón újszerű állapotban. sok boldogságot és ne agyalj az anyagiakon, tessék szépen szoptatni, az is egy csomó pénzt megspórol.
2013. febr. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
72%

Na azért a ló túlsó oldalára sem célszerű átesni, hogy a gyereknek csak szeretetre van szüksége (ha csak nem tök zöld és tud fotoszintetizálni).


Én viszont nem is értem a kérdezőt. Nem fillérekről beszélünk, ennyiből szépen meg lehet élni ha ügyesen beosztod. Gondolj arra is, hogy nem lesz akkora rohanás mint munkaidőben, lesz időd bőven arra a gyerek mellett, hogy jobban körülnézz, hol, mit kapsz meg olcsóbban, jobban meg lehet fogni a pénzt. Nem lesz itt semmi gond! :)

2013. febr. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon hasonló helyzetben vagyunk mi is, ráadásul egy pici garzon lakásban lakunk, ahová nem érkezhet a baba, így még költözés, és egy csomó herce-hurva várható...De sosem jutott eszembe, hogy ez gáz lenne...biztos vagyok benne hogy meg fogjuk oldani és ti is...Van az ismerettégi körömben olyan család, ahol minden megvan, mindkét szülő átlagon felül keres, de kb naponta 10 percig látják a szüleiket a gyerekek, sosem játszanak velük, és iszonyatosan ki vannak éhezve a szeretetre...Nahh sztem ilyen körülmények közé gyereket vállani, sokkal nagyobb felelőtlenség...
2013. febr. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!