Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Igaz, hogy a szülés főleg...

Igaz, hogy a szülés főleg éjszaka vagy hajnalban indul meg? Ha, igen akkor vajon miért?

Figyelt kérdés
2013. febr. 13. 07:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Mint a betegségek vagy halálesetek is. valami hormon felelös érte.
2013. febr. 13. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
húú, na ez aztán biztató hasonlat!
2013. febr. 13. 08:00
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Sok szülés indul meg éjszaka,de azért ez változó.

Azért,mert a szervezetünk éjjel termel egy hormont (ADH) amitől sűrűbb lesz a vizelet, ez akadályozza meg, hogy éjjel fel kell keljünk pisilni és ez a hormon nagyon hasonlít az oxitocinra.

2013. febr. 13. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem szerencsém volt mind a három gyermekemet du-tán 2 óra és 22 óra között szültem.
2013. febr. 13. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet most butaságot írok, de pontos választ nem tudok neked mondani. Talán azért mert éjszaka kevesebb ragadozó lehetett annak idején. Lehet, hogy a ragadozók ellen alakult ez ki, mert akkor még van ideje a babának és az anyukának is regenerálódnia és megerősödnie. Az állatvilágban is van hasonló jelenség ugyan ebből az okból.
2013. febr. 13. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nappal is (majdnem) ugyanolyan nagy az esély arra, hogy beindul, legalábbis az én tapasztalataim alapján...
2013. febr. 13. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem az első szülés éjjel 11 körül indult és 10:25-kor lett meg a baba. Második du 2-kor indult és este 20.15-kor született meg.
2013. febr. 13. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem 12.15-kor folyt el a magzatvizem és még este 6 előtt megszületett a baba. Nem tudom mitől függ.
2013. febr. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!