Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor kezdtetek el vásárolni?...

Mikor kezdtetek el vásárolni? Mennyibe került összesen a babakelengyétek?

Figyelt kérdés

Mikor kezdtetek el vásárolni? Van esetleg olyan köztetek, aki nem várta meg a 12. hetet, vagy esetleg már a baba megfoganása előtt is beszerzett ezt-azt jó áron?


Mennyibe került összesen a babaszoba és tartalma?


Minden tapasztalat, tipp érdekel! Jó lenne spórolni, de van, amiket nem merek használtan venni. Ti hogy voltatok vele?


2013. febr. 13. 11:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
60%
37-38. héten kezdtünk el vásárolni, csak a babakocsit rendeltük meg eéőbb a 32. hét körül. 800ezer körül költöttünk.
2013. febr. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%
Legelején kb. 180 ezerbe került, de ekkor még nem volt külön szobája.Volt amit használtan vettem, pl. kiságy pelenkázóval, légzésfigyelő, mérleg. A babakocsit újonnan vettem , cumit, cumisüveget,fürdőkádat,bébiőrt, lázmérőt... apróságokat és a ruhák kb. felét is.Mire berendeztük a szobáját : festés, szőnyeg, lámpa, szekrénysor, még 150 ezer. A légzésfigyelőt, mérleget ismerőstől vettük, apósomék fizették ki, a bébiőrt a kollégáimtól kaptuk ajándékba, úgyhogy ezekkel lehetett spórolni.
2013. febr. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
61%

Én a 12 hét előtt vásároltam egy-két dolgot mostmár minden kész a fogadására (35 hét).

Nálunk nem lesz külön babaszoba egyenlőre csak picit később addig velünk alszik a pici.

Így is 500-600 ezer volt de lehet több is!


Azt ajánlom hogy apránként vásárolj úgy annyira nem feltűnő én mindig néztem hol mi az akció és stb.

Készits listát és pipáld ami már megvan :)

2013. febr. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%
Mi a babakocsit már 4 hónaposan megvettük. Szerintem kb 300 ezer volt összesen vagy valamivel több. A mi gyerekünknek nem volt külön szobája, csak kiságyat kapott, egyéb bútorra, szekrényre, szőnyegre ilyesmi nem kellett költenünk. Egyébként mindent újonnan vettünk, amik most is szuperálnak, így most a második babónak csak új ruhákat és pelenkázót kell venni. Kicsit sajnálom is, mert imádtam beszerezni a babának a dolgokat. :-)
2013. febr. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
93%

Mi még nem vásároltunk, júliusban veszünk meg mindent egyben. 220e. körül lesz, minden új.

(Babakocsi-70.-e; pelenkázós kiságy-40.-e; bébiőr-10; Kókuszmatrac - 10; Avent kezdőszett 25; pihenőszék 15; ágyneműgarnitúra baldachinnal 15; orrszívó,mérleg,pelekázólap,kád,cumik - 20körül


8hkm

2013. febr. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
85%

Szia.

Mi már akkor is vettünk pár dolgot a babának,amikor még csak tervben volt,de még nem dolgoztunk rajta :) Jó áron kifogtunk ezt-azt a babaruhákból :) Mi már tudatosan készültünk rá és vásároltunk neki :)

Aztán miután megfogant 4 és fél hetesen vettük meg neki a babakocsit,mert jó áron találtam és nem hagytam elúszni(meg pont olyan is volt,amilyet akartam is).Aztán szépen fokozatosan megvettünk mindent.Úgyhogy most 28+1 hetes vagyok,de teljes mértékben meg van mindene a kisfiamnak,meg már magamnak is megvettem mindent a kórházba is,szóval már csak a kisfiam hiányzik :) Hát nem számoltam össze úgy igazán,de lazán volt olyan 300 ezer ft amit elköltöttünk,és úgy,hogy a legtöbb dolgot használtan(de jó állapotban!)vettük meg.Úgyhogy,ha mindenből újat és nem a legolcsóbbat vettük volna,hát lehet,hogy lett volna még egy milka is :/ De mivel nem vagyunk gazdagok,így nem vettünk drága cuccokat,de viszont jó minőséget vettünk mindenből :) Legalább is remélem,hogy minden be fog válni :)

Boldog babavárást neked :)

2013. febr. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Nagyon örülök a hozzászólásoknak, hasznos tippeket adtok nagyon! Sok boldogságot a babákhoz! :)
2013. febr. 13. 12:19
 8/14 anonim ***** válasza:
93%

4-es vagyok. Közben gondoltam mégis miket vettünk, mert nagy fiam már ovis így annyira nem emlékszem. Nekünk pl ebben az árban nem volt benne mérleg, bébiőr, légzésfigyelő, ilyeneket nem vettünk. Nem írom, hogy ezen spórolj, mert van, akinek fontos a légzésfigyelő és egy nagyobb házban szerintem a bébiőr is hasznos, nekünk pici a ház, bármelyik sarkából hallottam, ha felébredt a manó.

Spórolni lehet, ha az ember ráér a neten szörfölni. Én anno pl teljesen véletlenül találtam egy oldalt, ahol 30 ezerrel olcsóbb volt a babkocsi, mint mindenhol máshol.

Mi ruhákat csak párat vettünk (legalábbis amíg baba volt), nem hányt, úgyhogy az a pár darab bőven elég volt.

2013. febr. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Mindig elcsodálkozom amikor valaki azt írja, hogy a 30. hét után kezdett el vásárolgatni. Én alig vártam, hogy betöltsem a 12. hetet hogy végre lehessen venni ezt-azt. A 12. hét elött csak 1-2 apróságot vettem. A babakocsit már a 14. héten megvettük. Utána folyamatosan vásároltunk, kb havi 15eFt értékben mert megtakarításunk nagyon kevés van és csak így ment. Egyedül a babakocsi igazán sokba, az 60.000ft volt. Amit újként vettünk az a babakocsi, lepedők, törölközők, cumik-cumisüvegek...

Vaterán vettem egy jó pár ruhát, ágyat matraccal, légzésfigyelőt, bébiőrt... ezeket mind használtam.

Rengeteg ruhácskát vettünk a vásárban pár száz forintokért. Nagyon sok holmit használtan vettem, de így is sokba kerül minden így összesen. Kb 250.000ft-nál tartunk jelenleg és még úgy 10-20eFtnyi visszavan, de ebben már inkább az én dolgaim tartoznak ami a kórházba kell majd.

Szerintem érdemes bababörzéken körülnézni, meglepő hogy milyen jó holmikat lehet használtan is venni nagyon olcsón.

32hkm

2013. febr. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Mar az elején vasaroltam.Olyat pl hogy popsitörlö(kartonnal)pelenkat is vettem elöre.A babakocsi a legvégére maradt,a babaággyal.Használtan semmit sem vettem,megvartam az akciokat.Volt ra jo par honap :)Nem szamoltam pontosan,de ugy összesen kb 300-400 000 forintom ment el a legelején.
2013. febr. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!