Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Igaz, hogy kismamàknak...

Igaz, hogy kismamàknak nem szabad enni Pick vagy hasonlo tipusu szalamikat? Ha igaz miert nem?

Figyelt kérdés
2008. jún. 5. 17:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Azért, mert nemes penész van rajtuk. Camambert típusú sajtot sem lehet enni. Az ilyen fatjta penész vetélést okozhat. De szerintem ha már a második trimeszterben vagy, akkor egyszer-egyszer ehetsz ilyet, persze kis mennyiségben, és tényleg nem napi szinten.
2008. jún. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ez hülyeség.Le lehet szedni annak a szaláminak a bőrét, és már nincs is rajta nemes penész.De ez csak az én véleményem.

19 hetes kismami

2008. jún. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Akkor most szabad fogyasztani vagy nem? kinek higyjek? :) èn ugyanis kivanom!
2008. jún. 5. 18:22
 4/9 anonim ***** válasza:
Persze,egyél nyugodtan.Én is eszem mindent,kivéve nyers húst és nyers tojást(pedig imádom a Tatárbeafsteak-et,de nem ettem).Nem kell ennyire félni,ez egy állapot,nem betegség!Biztos jön valaki,aki a pl.a Camembert sajtra is azt mondja,hogy nem szabad,a nemespenész miatt,de ez hülyeség,nem véletlenül "nemes",amikor megkérdeztem a dokit" kinevetett".Nem ugyanaz mint amikor magától lesz penészes valami,természetesen azt nem eszi senki.Jó Étvágyt.20 hetes pocis
2008. jún. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy nem szabad enni szalámi féléket terhesség alatt, mert ez nyers hús, mivel nem főzik, hanem érlelik. Nem a nyers húst eszed meg, remélem érted, hogy mire akarok kilyukadni. Én is imádom, de majd ha meglesz a babám eszek akkor szalámit. Ugyan ez a helyzet a kolbász félékkel is.

Remélem, segítettem.

36 hetes kismama

2008. jún. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
ehetsz nyugodtan! :D
2008. jún. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem a szalámik és kolbászok nem nyershúsból készülnek. A Camambert típusú sajtoktól sem lesz semmi baj. Én eszem ilyeneket, és jól vagyunk. Azért szerintem nem kell túlzásba vinni a parázást!
2008. jún. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A penészes sajtoknál nem a penész a probléma, hanem hogy nem pasztőrözik a tejet amiből készül!
2008. jún. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez hülyeség..Mindent kitalálnak ma már..Semmit sem szabad enni??Én mindkét gyereknél ettem iyleneket,mivel az elsővel hamar kórházba kerültem,nyár volt,meleg volt,felvágottat csak nem hozathattam be magamnak,hanem csak szalámiféléket,és a világon semmi bajunk nem lett.Most a 2.nál is eszem ezeket a fajta szalámikat,mert ezt kívánom,és én még nem is hallottam,hogy ne lehetne enni,jövő héten szülök,de most sincs semmi baja a babának sem,nekem sem.szerintem túl sokan ráérnek,és már nem tudják az emberek mivel riogatni a sok kismamát..
2008. jún. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!