Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A véleményetekre lennék a...

A véleményetekre lennék a kíváncsi a következő dologról!? :

Figyelt kérdés
30 hetes kismama vagyok. Eddig biztos voltam benne, hogy fogadott orvosnál fogok szülni, jártam is valakihez, akivel maximálisan meg voltam elégedve (bár 20 hetes korom óta nem is találkoztunk). Tegnap elkezdtünk azonban azon gondolkodni, hogy mi lenne ha még sem nála szülnénk, hanem fogadott doki nélkül. Úgy gondolom, hogy mivel ilyen régen nem találkoztam vele nem ciki "otthagyni". Azért jutottunk erre a döntésre, mert eddig minden rendben volt és úgy gondoljuk, hogy ha a szülés közben lesz valami gond (ne adj\\\' Isten), akkor is csak megoldják az ottani orvosok is. Arról nem beszélve, hogy megspórolnánk 70.000 ft-ot, mert ennyi lenne a dokinál a szülés. Jól gondolkozom, vagy ilyenkor már ne variáljak?
2009. szept. 7. 06:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nyudogtan szülj az ügyeleten. Én is így tettem, nem bántam meg. Kicsit túl van dimenzionálva ez a kérdés. Úgysem a doki szül, hanem TE. Ő oda normális esetben nem is kell. Ha minden rendben volt a terhességgel akkor normál szülésre számíthatsz, amit neked kell megcsinálni. A szülésznő sokkal többet segít. Sajnálom hogy sokan képesek iszonyú pénzeket kifizetni és a doki meg el is fogadja, pedig gyakorlatilag ez a dolga. (persze ha éjszaka rángatod be akkor ok, na de 70-100000-ért?)Csak mi kismamák ha összefognánk tudnánk megszüntetni ezt a kialakult gyakorlatot, és a pénzünket inkább a babáinkra költhetnénk. (én is eü. dolgozó vagyok) Az elsőt is az ügyeleten szültem a másodikat is ott fogom, pedig nem is ismertem senkit abban a kórházban ahol szültem.
2009. szept. 7. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Igy van, egyetertek en is, nekem csak szulesznom lesz, doki pedig eppen aki.
2009. szept. 7. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Én ma vagyok 38 hetes.Nekem sincs fogadott orvosom.Szerintem nyugodtan szülj az ügyeletes orvosnál,hiszen ugyanúgy el kell látnia,mintha több tízezret fizetnél érte.Maximum annyiban fogsz hiányt szenvedni,hogy nem kérdezik meg napi 30x,hogy hogy vagy.Inkább adj a szülésznőnek 10-20 ezer forintot (ha meg leszel vele elégedve),hiszen a szülés nagy részét ő csinálja,nem a doki.Költsd inább a babádra azt a 70ezer forintot!Hidd el jól fog jönni! :)

Kellemes babavárást és könnyű szülést neked! :)

2009. szept. 7. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia, a lanyomat masfel eve ugyeletes dokinal szultem, nem volt fogadott orvosom.. eszembe se jutott. Most 6 hetes vagyok a masodikkal, es most is igy teszunk. Sokan elfelejtik, hogy az az orvos aki aznap ugyeleten van, az masnap valakinek a fogadott orvosa!! Szoval semmi gond az orvosi felkeszultsegukkel, eppen csak arrol van szo, hogy VELED aznap talalkoznak eloszor. Szerintem nyugodtan szulj ugyeletes dokinal :)
2009. szept. 7. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia!

NEM IJESZTEGETÉS!!! Én ellenpélda vagyok. Volt fogadott orvos, csak épp külföldön mikor beindult a szülés (így gyakorlatilag ügyeleten szültem).

Bementünk a férjemmel szombat délben, fájásokkal. Vasárnap délelőtt 11-ig húzták a császármetszést, pedig tudták, hogy a fiam, nem fog ott kijönni, ahol kéne! Óránként vizsgáltak stb... A szombati ügyeletes orvos ott is hagyott a vasárnap reggelesnek, aki miután megvizsgált gyakorlatilag üvöltött mindenkivel, és rohant a műtőbe!

Hála a jó Istennek mind a ketten egészségesek vagyuk, manócska már 1 éves.

Ha ott lett volna az orvosom (és ezt ő monta) már szombat este 10 körül megcsászározott volna. Ugyanis csak egy uh elég lett volna, hogy megbizonyosodjanak arról, hogy a babám fejecskéje nagy, az én medencém viszont kicsi!

Hát ez van :)

Tényleg nem ijesztgeni akarlak, csak ez az én történetem.

Kívánom a legjobbakat, gyors és sima szülést :)

2009. szept. 7. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én is ügyeletre megyek, nincs annyi pénzünk, amennyit egy fogadott dokinak kell adni. Ráadásul nem is biztos, hogy megéri a pénzét, sok rosszat lehet erről hallani. A Babóca pedig sokba kerül, inkább rá költjük, ami van! És a már meglévő 2 tesóra :)

Tehát szerintem is jól gondolkozol :)

2009. szept. 7. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én háromszor szültem ügyeletes orvosnál,harmadszorra ikreket.Semmi probléma nem volt belőle,sőt,az ikreknél a kórház legjobb szülésze vezette le a szülést-mivel ritka a normál ikerszülés-,akinek olyan "ára" van,amit nem tudtunk volna megfizetni.(Kb 200.000Ft-ért lehet megfogadni.)Az egyetlen negatívum-már akinek az,engem nem zavart-,amit más is írt,h nem lihegnek körbe óránként,h hogy vagy,de ettől még minden szükséges dolgot megkaptam,és a nővérek is kedvesek voltak.Egyáltalán nem bántam meg,azt 50-100-150E Ft-ot van hova rakni ha megérkezett a baba.Inkább szülésznőt érdemes fogadni.
2009. szept. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem is volt fogadott orvosom,amikor szültem műtőben volt.Tanakodtak rendesen,hogy császározzanak-e a dokim helyett.Nem minden esetben jó ha van saját dokid.Nállunk csak akkor jöhet be a saját orvos,ha dolgozik,vagy ügyeletben van.
2009. szept. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én is eü. dolgozó vagyok, de fogadott orvos nélkül fogok szülni. Egyszerűen nem telik rá, és kész!

De szűlésznőt szeretnék magam mellé, mert lehetőleg gátvédelemmel akarok szülni. És ahhoz meg nagyon kell a szülésznő is, és nekem ez megér 15-20 ezer forintot.

Az orvos meg csak akkor kell, ha baj van (pl. császár, vagy egyéb komplikáció). A gátmetszést a szülésznő is elvégzi, amennyiben mégis szükséges.

Sok sikert a szüléshez.

2009. szept. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat, nagyon sokat segített a döntésben. Azt hiszem, sőt biztosnak érzem, hogy nem maradunk az eredeti tervnél és nem lesz fogadott orvos!!
2009. szept. 7. 16:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!