Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 17 hetes vagyok és még nem...

Cavalli kérdése:

17 hetes vagyok és még nem érzem a baba mozgásást, pedig vékony vagyok. Ez baj? Mikortól lehet érezni, hogy mozog?

Figyelt kérdés
Egyszer-egyszer éreztem valami furcsát, izomrángás szerű dolgot a hasamban, de utána pár napig ismét nem... Illetve én konkrétan a bal oldalamon a köldököm vonalában érzetem, dehát arra nem mozog a baba? vagy tévedek.? Első terhességem, tapasztalatlan vagyok.
2013. febr. 15. 11:24
 1/5 anonim ***** válasza:
nem baj, én 19-20 hetesen éreztem
2013. febr. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én is pont így voltam vele. Tökre paráztam, hogy még nem mozog. 16. héttől éreztem ilyen buborékos, kartyogósat jobb oldalt felül, de a nődoki mondta, hogy azok csak a beleim (tök mérges is lettem). Aztán pont múlt hét pénteken (aznap töltöttem be a 18. hetet) éreztem egészen lent, bal oldalt a köldök alatt (kb. a bugyi gumijának a vonalában) ezt az izomrángás szerűséget és az már ő volt! Olyan mérhetetlenül boldog voltam. Azóta minden nap csinálja, egyre többször. Legtöbbször villamoson, metrón, vonaton és lefekvéskor. :)

Én is sovány/normál alkatú vagyok (168 cm, 61 kg), úgyhogy remélem te is hamarosan fogod rendesen érezni a picid mozgását. Hihetetlenül csodálatos érzés, néha picit ijesztő is... férjem csak vasárnap jön haza külföldről (2 hétre hagyott magamra), úgyhogy ő csak aznap tudja majd megérezni a mi kis magzatunkat. Olyan izgatott vagyok! :D

2013. febr. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én 16. hét végén éreztem először, de a védőnőm nagyon csodálkozott rajta, mert az ő tapasztalata szerint az első terhességnél a 20. hét körül érzik először mozogni a babát. Ha te is érezni fogod, akkor nem is lesz kérdés, hogy ő az. Ha egyszer érzed, akkor után már minden nap figyelni, érzeni kell a mozgását.
2013. febr. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem baj, ráérsz a 20. hétig!
2013. febr. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
En a 19.hét végén éreztem először
2013. febr. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!