Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » JHogy beszéljem le a páromat?...

JHogy beszéljem le a páromat? Még nem tudjuk a baba nemét, de a párom ragaszkodik hozzá, hogy ha kisfiú, akkor a Sándor nevet kapja.

Figyelt kérdés
Én viszont sem első sem második névnek nem adnám.Soha nem tudna rábeszélni.Inkább be sem engedem a szülésre.Már a terhességtől is elveszi a kedvem ezzel.Volt valaki ilyen helyzetben?Egyszerűen csúnya névnek tartom.
2013. febr. 15. 20:52
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
Szerintem ha nagyon ragaszkodik hozzá valami miatt, akkor második névnek elfogadnám, mert neki is van beleszólása, elsőnek pedig én döntenék.De ha ajánlasz, felvetsz neki egy-egy nevet ,lehet jobban megtetszik neki valamelyik.
2013. febr. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
Szerintem várjátok meg, mi lesz a neme. 1. Lehet, hogy lány. 2. Lehet, hogy addig még meggondolja megát. De azért ajánlhatsz neki jól hangzó fiú neveket addig is, hátha megtetszik neki.
2013. febr. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
Én kerek perec megmondtam a férjemnek, hogy felejtse el azt a nevet, amit kitalált a kislányunknak. Eszemben sem volt úgy elnevezni, és eszemben sem volt áltatni a férjemet.
2013. febr. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Nagyon remélem,hogy kislány lesz.Azért akarja ezt a nevet mert visszamenőleg az ük nagypapáig mindenki Sándor.De én nem akarom,hogy Sanyikázzák,mert ő biztosan úgy szólítaná!Szóval,nem bele egyezni fogok,hanem lebeszélni.csak nem tudom hogyan.
2013. febr. 15. 21:13
 5/30 A kérdező kommentje:
Én is megmondtam neki kerek perec,hogy nem lesz Sándor.
2013. febr. 15. 21:16
 6/30 anonim ***** válasza:
72%
kompromisszum: Alex??? csak egy ötlet. Modernebb, de valahol ugyanaz.
2013. febr. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
77%
most akkora nagy baj lenne ha a második neve Sándor lenne? kicsit nem tudnád bele képzelni magad a helyébe? lehet hogy neki ez FONTOS, mert azokra az emberekre emlékezteti akiket szeret apukájára, papájára, akik felnevelték! 2. névként nincs akkora jelentőssége! egy kicsit te is engedj és ő is! kompromisszum! te engeded, cserébe ő nem sanyikázza! De mégis megmarad ez a családi hagyomány!
2013. febr. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:

az Alex tényleg jó ötlet :)

a névválasztásnál nálunk az volt az elsődleges szempont, hogy mindkettőnknek tetsszen a név. tehát hiába állt elő valami lehetetlen névvel megvétóztam, és ez fordítva is megvolt.

náluk is hagyomány az apa után elnevezni a fiút, nem tudom miért jó ez, hiszem a vezetéknevét is örökli, nem elég ez nekik?? :D had legyen már nekünk is beleszólásunk :)

remélem sikerül megegyeznetek :)

2013. febr. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez ment. Kétségbe estem mikor kiderült, hogy fiú, hogy akkor hogy lesz neve :D Kitgaláltam egyet Ami nekem tetszik, megkérdeztem neki tetszik e. Tetszett, de szerette volna a saját nevét. Direkt hanyagoltam a témát. Egyik este magától jött oda, hogy akkor legyen az általam választott név. IMÁDOM :D
2013. febr. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
Az Alex tetszik,még nem gondoltam rá eddig!:-) Hát igen,a vezeték név is az övé,nem elég neki?Nem tudok ebben kompromisszumot kötni,mert egyáltalán nem tetszik a Sándor.Még ha Zoltán lenne,vagy Gábor.De Sándor?!Én nem tudom mi értelme van ennek hogy tovább viszik a nevet.Olyan mintha senkinek nem lenne saját neve.Én sem kérem tőle,hogy ha lány lesz,az én vezeték,és kereszt nevem kapja.
2013. febr. 15. 21:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!