Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » JHogy beszéljem le a páromat?...

JHogy beszéljem le a páromat? Még nem tudjuk a baba nemét, de a párom ragaszkodik hozzá, hogy ha kisfiú, akkor a Sándor nevet kapja.

Figyelt kérdés
Én viszont sem első sem második névnek nem adnám.Soha nem tudna rábeszélni.Inkább be sem engedem a szülésre.Már a terhességtől is elveszi a kedvem ezzel.Volt valaki ilyen helyzetben?Egyszerűen csúnya névnek tartom.
2013. febr. 15. 20:52
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
Alexander is lehetne. Egyik ismerősünknek most született ilyen nevű babája, ott a nagypapa Sándor.
2013. febr. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
Nálunk is van egy kis név probléma nem apuka miatt hanem előzmény egy kicsit hosszú lenne most leírni a lényege hogy apukám Alexandru magyarul Sándor anyós kitalálta hogy a vezetéknév az keresztneve legyen az apukámé és a férjem nevét is vigye tovább hát én mondtam hogy Sándor nem lesz mert bár nagyon szeretem apukámat de őt ez nem nagyon érdekli hogy a nevét vigye tovább sokkal inkább hogy jól legyünk és nekem annyira nem gyere be ez a név a férjem nevét meg most megszakítjuk akkor lehetett volna a kislányomnak az én nevem adni :-)és akkor mondta anyós az Alexet na ez már tetszik modernebb jól hangzik rövid de az előzmények miatt amit most nem írtam csak nem így fogják hívni viszont én a helyedbe biztos bele mennék az Alexbe és bár kiderült hogy haragszol a párodra azért csak van valamennyi érzelem köztetek hogy az Alex nevet megkapja :-))).Jó döntést kívánok .
2013. febr. 15. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:
A múlt miatt haragszom rá.:-) És tudom,hogy csak azért szeretné az ő nevét a kicsinek,hogy anyóséknak jó pont legyen.Mert ő anyuka kicsi fia.:-D Az Alex tetszik,majd megpróbálom rábeszélni.:-)
2013. febr. 15. 23:08
 24/30 anonim ***** válasza:
50%
szerintem a Sándor gyönyörű név, bárcsak az én páromnak tetszett volna:))
2013. febr. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
15%

Sándor??? :D Az kemény... már bocsánat...

Én második névnek meghagynám, had örüljön, de ezerrel tiltakoznék és közölném hogy szó sem lehet róla és téma lezárva. Nálunk hálisten ilyen nem fordult elő, egyetlen egy fiú név tetszett mindkettőnknek így könnyű volt megegyezni, lánynévnél is eszünkbe sem jutott meggyőzni a másikat akármilyen névről is, ha a férjemnek nem tetszik akkor keresünk más nevet, nálunk ez evidens volt. Soha nem adnék a gyerekemnek olyan nevet amit a férjem utál, szerintem mond ezt a párodnak hogy ne akarja már hogy egy olyan nevet kelljen adnod a gyerekednek amit utálsz, hogy is gondolta ezt??? :)

Hát sok sikert és ne hagyd magad!

33hkm (első babánk lesz, fiú és a Benett az a név amit mind a ketten kiszúrtunk az utónév listából)

2013. febr. 15. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:
Nem hagyom magam.:-D Ha törik,ha szakad akkor sem lesz Sándor.Azt mondta,majd ő is ott lesz szüléskor és majd megmondja,hogy mi lesz a neve.Téved a drágám!:-)A Benett nagyon szép név,jó hogy ti ilyen könnyen találtatok nevet.Nekünk is mindkét gyerkőcnek különleges neve van,a kicsinek is az lesz.:-)
2013. febr. 16. 08:37
 27/30 anonim ***** válasza:
25%

Én kerek perec közöltem minden névre, ami nem tetszett, hogy NEM. Én vagyok az anyja, úgyis én döntök. Egyébként a kórházban ott se volt a párom akkor, amikor azt hiszem másnap a név hivatalos intézése történt.

Nálunk olyan volt, hogy párom eleinte szerette volna, ha a fiúnkat úgy hívják, mint őt, mert az apját meg a nagyapját is így hívták. Mire közöltem vele, hogy ne haragudjon, de nem fogják úgy hívni, mint őt, mert ez szerintem marhaság és eszembe nem jutna a lányomnak a saját nevemet adni.

AZtán amikor megtaláltuk a mindkettőnknek legjobban tetsző nevet, már eszébe nem jutott, hogy az ő nevét kapja a gyereke.

2013. febr. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 Lues ***** válasza:
:) Érdekes ez a név választás. Mi sem tudjuk még a baba nemét, de a helyzet hasonló. Nálunk apuka József és ragaszkodik hozzá, hogy ha fiú lesz, József legyen. Én persze ellenkezek, felajánlottam a második név lehetőségét, de nem megy bele... Náluk is öröklődik ez a név és talán azért is ragaszkodik ennyire hozzá, mert kiskorában meghalt az apukája. De akkor is!
2013. febr. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:
Szerintem elég,hogy az apa vezetéknevét megkapja a gyerek,miért kell a keresztnevet is erőltetni.Remélem mindannyian dűlőre jutunk.:-)
2013. febr. 16. 11:03
 30/30 anonim ***** válasza:

Férjem is Sándor és az apja is,nagyapja stb. Szerintem egyébként szép név és a kedvenc költőm is Sándor. :)

Első névnek mi sem adtuk,de második névnek minden zokszó nélkül megkapta és büszkén fogja viselni.

2013. febr. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!