Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » JHogy beszéljem le a páromat?...

JHogy beszéljem le a páromat? Még nem tudjuk a baba nemét, de a párom ragaszkodik hozzá, hogy ha kisfiú, akkor a Sándor nevet kapja.

Figyelt kérdés
Én viszont sem első sem második névnek nem adnám.Soha nem tudna rábeszélni.Inkább be sem engedem a szülésre.Már a terhességtől is elveszi a kedvem ezzel.Volt valaki ilyen helyzetben?Egyszerűen csúnya névnek tartom.
2013. febr. 15. 20:52
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
61%

Az azért elég erős számomra, hogy nincs beleszólása, mégiscsak 2 emberé az a gyerek.

Ha a párom ragaszkodott volna egy névhez, 2. névként elfogadtam volna még akkor is, ha nekem nem tetszik. Oké, hogy én vagyok az anyja, de Ő az apja. Ha ebbe nem tudtok kompromisszumra jutni, később gondjaitok lehetnek a gyereknevelésbe is.


Írjál listát, hogy Neked mik tetszenek, hátha eláll a Sándortól, amitől azért vannak sokkal borzalmasabb nevek is.

2013. febr. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez volt. Az lett a vége, hogy választunk közösen egy nevet és a második név lesz az örökölt név. Szerintem ez kompromisszum. A gyerek majd ha nagy lesz, eldöntheti, hogy neki melyik tetszik, melyiket akarja használni.

Mellesleg lány lett, így a probléma megoldódott. :D De következő babánál előjöhet még. :)

2013. febr. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%
Mond meg, hogy az egyik volt barátodat hívták Sándornak. Tuti eláll tőle :).
2013. febr. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
86%
Alex-ötletes vagyok. Egyébként én is adnám 2. névnek, bár kifejezetten nem tetszik nekem sem, de olyan családban nőttem fel, ahol hagyomány a keresztnév öröklése, ráadásul első és egyetlen helyen. Nem tudom elfogadhatóan körülírni nektek (azoknak akik ellenzik), de mivel én ebben nőttem fel, nekem ez egy szép szokás, mondok egy tök egyszerű példát, nálunk mindenki Barna, Kisbarna, Nagy Barna és Vén Barna (Barna nagyapa). Nagyapám meghalt már, megszületett a lányom és Nagybarna (apám) nagyapa lett, amióta a lányom beszél, ő Barna nagyapa. És amikor kimondjuk, gondolunk óhatatlanul is az én nagyapámra, köztudatban van, nagyon szerettük. Mondom, nekem nem tetszik a Sándor, de ha a férjemnek ennyire sokat jelentene, engedném, főleg ha le tudnám bizniszelni vele hogy az elsőt használjuk. Bocs az offért, nem meggyőzni akartam bárkit is, csak ennek van egy ilyen érzelmi vonulata is azokban a családokban akiknél ez generációk óta fontos.
2013. febr. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:
A kislányunknál úgy volt,hogy listát írtunk,és kiválasztottuk a neveit.Nem tudom ha azt mondanám a páromnak,hogy ha fiú lehet Sándor,De ha kislány,az én vezeték és keresztnevem kapja,milyen lenne neki.Én sem akarom,hogy az én apukám nevét kapja.Remélem még meggondolja magát.Különben kint ül majd szülésnél.:-)Sajnos nem tudok megbarátkozni a nevével,ezért szeretném lebeszélni.Az előző terhességnél nem akarta,igaz,kislány lett.De ha akkor nem volt neki fontos,akkor most nem tudom miért ragaszkodik hozzá.
2013. febr. 15. 22:08
 16/30 frászkarikaborsó ***** válasza:
Nálunk is ugyanez volt, nem ezzel a névvel, de nagyon hasonló a név jellege. Megmondtam hogy egyetlen esetben lehet az a gyermekünk neve, ha pont a nagyapja (szintén azonos nevű) születésnapján születik. október 30 volt a nagyapa szülinapja, november 14-re voltam kiírva, tehát az esélyt meghagytam... és bejött... így az én fiam megkapta az apukája keresztnevét, majd a másodiknak én adok nevet :) Nem tetszik, de már elfogadtam, és ettől nem fogom kevésbé szeretni a fiamat.
2013. febr. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:
Biztos gonosz boszinak gondoltok,de tuti nem kapja az apja nevét.Azért sem mert mikor a kislányommal voltam terhes apa lelépett,szüléskor kezdett hozzánk járni,és rá egy évre költöztünk össze újra.Ennek 4éve,de én nem felejtek.Az egész terhességet egyedül csináltam végig.Sosem fürdette,pelenkázta,mint ahogy most sem sokat játszik vele.Ez a baba nem tervezett volt,és ha már így alakult maradt.De nála sem fog segíteni,akkor miért csak a név érdekli?Az apának nem csak joga van(pl a névbe beleszólni) hanem kötelessége is.És én úgy gondolom,hogy nem érdemli meg,hogy az ő nevét kapja.:-(
2013. febr. 15. 22:26
 18/30 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem a különtöltött idő alatt a családjából, egy Sándor sem érdeklődött a gyerek után.Tehát számomra ez a név jelentéktelen,ezért szeretném lebeszélni.
2013. febr. 15. 22:31
 19/30 A kérdező kommentje:
Azért köszönöm a válaszokat,és az ötleteket!:-)
2013. febr. 15. 22:34
 20/30 anonim ***** válasza:
Nekem is az Alex ugrott be elsőnek, mint kompromisszumos megoldás. Ez sokkal modernebben hangzik, hátha a párodnak is tetszene a név.:)
2013. febr. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!