Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vannak itt egyedül álló...

Vannak itt egyedül álló kismamák? Anyukák? én 23 hetes vagyok és egyedül maradtam nem tudom hogy lehet ezt túl élni, az egész csak rém álomnak tűnik.

Figyelt kérdés
Mivel tereltétek el a gondolataitokat, hogy tegyem ezen túl magam? ha egyáltalán lehetséges. Esetleg történetek , ahol aztán minden jóra fordul egyszóval bármi érdekel! Köszönöm
2013. febr. 15. 21:43
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez nagyon szomorú, sajnálom...de hogy érted, hogy egyedül maradtál...?
2013. febr. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Kiderült hogy a párom rajtam kívül még tart egy barátnőt 3 éve..
2013. febr. 15. 21:49
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőm 8 hónaposan maradt egyedül, már a finisben volt, gondolhatod mit érzett ő is. Első babája lett meg így. Aztán jött egy 2. pasi aki feleségül vette és adoptálta az első gyerekét. Rendes nem??? De mégse múködött a dolog, így lett egy 3. pasija akitől megint született egy lánya... 3 gyerek 3 pasitól, összeköltöztek most, jó nagy a család és boldogok. Az életet élni kell, ha a barátod ennyire volt képes akkor nem is érdemli meg hogy apa legyen. Nem írtad le miért maradtál egyedül, mert ha a párod meghalt az megint más. Fel a fejjel, az én anyám egyedül maradt velünk én éppen csak megszülettem, rám se nézett az apám, aztán elváltak azonnal és rá 3 évre felaksztotta magát. na köszi, puff ennyi. mégis normálsi ember lett belőlem, férjnél vagyok, és már a 2. babánkat várjuk. a te életed, te irányítod, ne szomorkodj, gondolj a babára hogy mennyi örömet fog adni neked és menni fog a dolog, hidd el néha könnyebb a férfiak nélkül ;-)... És még találhatsz magadnak újra társat. De van egy még hihetetlenebb története de igaz, mert ez is egy barátnőm volt. Teherbe esett a főnökétől aki nős volt. Erre megismerkedett totál véletlenül terhesen egy férfival akinek nem lehetett gyereke :-))) , boldogan elvette és neveleik a kicsit mint a sajátjukat. hidd el sok minden fog még veled történni és sok jó!!!
2013. febr. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
na az ilyen pasi sose javul meg. 2. válaszoló voltam. jobb ha hagyod elmenni....
2013. febr. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Jezusom szegenykem.Sajnos tanacsot nem tudok adni ne haragudj.Szuleid melletted vannak?Lesz egyaltalan valami segitseged?
2013. febr. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hát jelenleg haza költöztem anyáékhoz de talán ha sikerül jobb szeretnék albérletbe menni a picivel. De ők persze velem vannak lelkileg, anyagilag nem igazán tudnának segíteni de ezt nem is várhatom. Köszönöm a pozitív történetet. És mindenkitől a biztató szavakat.
2013. febr. 15. 22:07
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia, nekem kicsit bonyolultabb a helyzet, ugyanis csak épp 9hónapja van barátnője, 7hónapos voltam amikor borított mindent, tőrdöfés volt hogy nem is "kellene" terhesnek lennem ha időben szól, van egy két éves gyermekünk. Az elmúlt 2 hónap városváltásról, gyerekorvos, szülészorvos, felnőttorvos és bölcsi váltásról, lakberendezésről szólt, beadtam a válópert. ÉS örülök h nem szülés után mondta el, mert akkor tuti elmegy a tejem az idegeskedéstől, így esélyes hogy fogom tudni szoptatni. Ha elfogadsz némi tanácsot, kérj segítséget bárkitől, akitől úgy érzed hogy érdemes vagy képes vagy elfogadni, én elmondtam a szülészeknek, a védőnőknek (mindkét városban), beszéltem pszichológussal, a kicsim is megborult kicsit fizikailag (szerintem így jött ki rajta a lelki dolog), neki is kerestem gyerekpszichológust, bár végül rendbe jött, végigzongoráztam hogy nekem mit kellett volna tennem, vettem könyveket, poénból regisztráltam párkeresőre, hogy új impulzusok érjenek, egyszóval cselekedtem és nem zárkóztam be. Ráadásul nehezíti a dolgot, hogy a férjem szombatonként itt van láthatáson, sokszor mond vagy tesz óhatatlanul olyat amivel megbánt,sőt a csajt is elhozta már anyósnak bemutatni, holott még el sem váltunk. Ők összeköltöztek, én a szüleimhez. A viszonyunk jó, nem gondolok arra hogy ők mit csinálnak az ágyban vagy a hétköznapokban, csak úgy tekintek rá hogy amíg érzelmileg támogatja a lányunkat, addig érdemes veel normális kapcsolatot fenntartani. Gyerektartást lepapíroztuk az ügyvédem tanácsára.

Csak úgy tudod túltenni magad rajta, ha meggyászolod, feldolgozod és akár erővel is de továbblépsz. Önsajnálat nem segít. Ha van vmi amiben te hibáztál (ha 3 éve van barátnője akkor szerintem nem sok minden lehet), akkor azt megrágod, hogy a köv párkapcsolatodba ne vidd tovább (senki sem tökéletes, azért én is találtam pár dolgot), a "párodat" pedig tedd el a megfelelő polcra. Jó esetben van 17 heted hogy helyretedd magad lelkileg és végiggondold a jövőtöket nélküled. Utána már ott a baba aki ad elég elfoglaltságot. Keresd az emberek társaságát, a legrosszabb ha otthon ülsz és begubózol. Csak ezt a félinfot tudom rólad h ő lépett ki, azt gondolom hogy ha ezt meg tudta veletek tenni (sajátomra is így gondolok), akkor nem érdemes a múlton keseregni, kell lennie majd valahol valakinek aki kiérdemel titeket, addig pedig ott a remek lehetőség hogy újra felfedezd magad, új dolgokat próbálj ki hogy az új kapcsolatodban kamatoztasd. Legjobb dolog volt anyámékhoz hazaköltözni, ha ott maradok a lakásban, én befordultam volna. Bármelyik pillanatban szülhetek, nekem ez 2 hónap alatt lezajlott, igaz, napi 3-4 intéznivaló főleg a gyerek miatt és nem si volt idő sírni rajta, de ami belefért ebbe a 2 hónapba, azt maximálisan kihasználtam. Fel lehet dolgozni ha nem te tettél valami olyan megbocsáthatatlan dolgot, ami miatt elhagytak, márpedig nem erről van szó. Ne ostorozd magad, előre nézz, kezdésnek pedig itt egy limonádé, de nekem jól esett olvasni:


Marian Keyes: Görögdinnye 1-2, épp február 15.én szüli a gyerekét:-) ott happyendes lesz a sztori.


Amit még megvettem:


[link]


[link]


segített ez:


http://www.youtube.com/watch?v=_-4DlbDHzOQ


(kb 8 perc a 16ból a férjemre ráhúzható:-))


és itt a fórumon is sokat olvastam arról h igenis találtak párt 1-2-3 gyerekkel.


Én úgy fogom fel hogy új kezdet, új lehetőségek és egyáltalán nem szándékozom egyedülálló életre berendezkedni és csak a gyerekekre koncentrálni a köv 18 évben. Most a köv 2év biztos nem párkeresésről fog szólni, de még akkor is csak 32 leszek, bízok benne hogy valaki minket így fog megszeretni, mert megérdemlem. Bocs ha hosszú volt, hátha segített belőle legalább 1 sor, akkor megérte.

2013. febr. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, szegénykém. Éppen én is most akartam egyedülálló anyukás kérdést feltenni ide, ezért jelentkeztem be :). Nekem most 8 hós a kisfiam, és mindig azon rágódom, hogy vajon "jó anya vagyok-e", elég szeretetet, odafigyelést kap-e tőlem a kisfiam. Merthogy szeretném két ember szeretetét adni neki, de sajnos gyakran úgy érzem, hogy a sok gond és dupla feladat miatt miatt csak fél ember szeretetét tudom. Minket egyenlőre még anyagilag sem támogat az apuka, és pert nem indítottam, mert személyesen akartam intézni a gyerek miatt. Már majdnem másfél éve nem is láttam, végül felvettem a kapcsolatot a családjával, és ők segítenek nekem, meg beszéltek az apuka fejével. Kiderült, hogy évek óta házas, és két gyereke van már.............. No komment. Körülbelül két hónap múlva fogok vele találkozni, mert külföldön van, és akkor leülünk megbeszélni a dolgokat, elintézzük a papirokat, és az anyagiakat. Ezt várom már nagyon, és akkor utána végre örülhetek nyugodtan magamnak és a gyereknek. A terhességem egy rémálom volt, minden éjjel sírtam, gyakran hajnalig, és rettegtem, hogy valami baja lesz tőle a gyereknek. A kisfiam egy angyal :), mindenki csodájára jár. Beszélgess sokat valakivel. sokat sokat sokat sokat. Személyesen és ha lehet minden nap. az se érdekeljen, ha a valakinek éppen a terhére vagy, ezt most a gyerekért teszed. Ettől hidd el, megkönnyebbülsz, akkor is, ha eleinte talán nem érzed, de hosszú távon ez segít.
2013. febr. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnálom.Engem 14hetesen hagyott el.Azóta visszajött,de semmi nem a régi.Mire lelkileg felkészültem volna,h egyedül nevelem a babámat,visszajött.Elöször nagyon fájt,azt hittem belepusztulok,de aztán tetszett,hogy csak az én babám lesz,nem szól bele a dolgokba senki.Azóta sem nagyon engedem neki.Nem lehet ezt megbocsájtani.Én is a szüleimnél laktam a babával.Csak a kicsire gondolj,beszélj erről pl a védőnővel,ha kibeszéled magadból az is sokat segít.
2013. febr. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
esetek nagy %ában visszajönnek. Még van is olyan aki újra bízni tud bennük.Sőt, én a gyerekek miatt gondoltam is rá, hogy egy próbát meg is érne. Aztán átgondoltam hogy nem szeretnék ilyen példát mutatni a gyerekeimnek, ezek amiket írtok, írunk, nem egy botlás, nem az h jajj szívem sokat ittam, bedugtam egy éjjel máshová. Gyerekéletekkel, gyerekjövőkkel játszunk. Megérdemelnek egy tisztességes, gerinces embert aki példát mutat nekik. Nem sokszor adatik meg általában egy nő életében hogy babát vár, én tudtam volna élvezni a másodikat (az elsőt végigparáztam), ezt már nem hozza vissza semmi bocsánatkérés. Azokat az órákat sem, amikor éjjel én ébredek hozzá egyedül és azt a fájdalmat sem tudná pótolni amikor éjjel felsír és megkérdezi h apa hol van és én falazok apának. Én ezek miatt ebben az apában nem gondolkozok már. És ez segít a legjobban továbblépnem.
2013. febr. 15. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!