Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, takarítással kapcsol...

Kismamák, takarítással kapcsolatos kérdés, Ti hogyan csináljátok?

Figyelt kérdés

Minden hétvége előtt eltervezem, hogy mit fogok megcsinálni (általában meg akarom váltani a világot, és a legutolsó polcot, sarkot, szekrényt) ki akarom takarítani), de amikor eljön a szombat reggel, és csinálni kellene, olyan lusta vagyok. Pedig tudom, hogy milyen jó lenne utána, de egyszerűen képtelen vagyok nekiállni. Inkább alszom egy kicsit még, tv-zek, gyk-ezek, stb.

Ti hogyan veszitek rá magatokat, hogy megcsináljátok?

Köszönöm előre is a válaszokat!

12 hkm



2013. febr. 16. 15:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia! Annyi idősem nekem még ment minden:-) de már most hogy a 39héten vagyok mire össze porszívózok kb 2szer megállok! Na meg mire ráveszem magam eltelik fél nap:-) Próbáld meg nem eltervezni és amikor úgy van nekiállsz aztán pihensz amikor elfáradsz! Nem hajt senki! Boldog babavárást:-)
2013. febr. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, hogy írtál! Megpróbálom így! :-)

Boldog babavárást és könnyű szülést!

2013. febr. 16. 16:12
 3/6 anonim ***** válasza:

:-D Mintha magamat olvasnám...

Nekem is fáj a takarítás... Az alap tisztaság megvan,pókhálót is rendszeresen szedem,rend is van,de a portörléstől egyenesen rosszul vagyok!!

Nálunk az szokott lenni,hogy Apuka egy nagyon fáradt és a "tököm ki van" pillanatában leordítja a fejemet,hogy "más bezzeg..." és hogy "hogy néz már ki,bárki jön,látja..." stb. Aztán eltelik 1-2 hét,és amint nem kell főzni és a gyerekek is hagynak,nekiesek egy helységnek,azt teljesen áttörlöm. Majd eltelik fél év,megint le leszek ordítva,rá pár hétre megint neki esek egy helységnek... Mindegy,hogy van e pocaklakó vagy éppen nincs,én így szoktam. :-)

És lehet hogy másnak ez igénytelenül/lustán hangzik,de én büszke vagyok magamra,mert nekem gyereknek az ég egy adta világon semmi,de semmi doglom nem volt,ehhez képest bele csöppentem egy háztartásba 20 évesen,főzni,mosni (egészen 2012 decemberéig sima forgótárcsással),fát vágni,tüzet bekészíteni/fűteni és ezt az alap tisztaságot megtartani... Szóval ahhoz képest igen is ügyes vagyok!! :-)


Boldog baba várást Neked!! :-)

2013. febr. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nagyon nehezen veszem rá magam. Nekem annyival jobb volt, hogy az elejétől itthon vagyok, úgyhogy igazából ráérek mindenre. Kicsit alszom, gépezek, főzök, de a takarítás mindig vár :-) Egyik nap semmihez sincs kedvem, másik nap megcsinálok mindent. Nem hatalmas a lakás, de általában két napra elosztom a helységeket és szépen lassan haladva takarítok. A baj csak az, hogy már kezd nehezemre esni a porszívózás, pedig még nem is túl nagy a hasam.
2013. febr. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtatok! Kicsit összeszedtem magam, és a nagy részét megcsináltam, de persze úgy, hogy holnapra is maradjon egy kevés takarítani való. :-(
2013. febr. 16. 16:58
 6/6 anonim ***** válasza:

En az elso 15 hetben attol is faradt lettem ha a takafitasra gondoltam:-) Kicsit kesobb megint tele leszel energiaval es konnyebb lesz. Nem is beszelve a harmadik trimeszterben a feszekrako osztonrol.Mont vagyok a 37.hetben mar tenyleg nehez minden de egy par hete minden nap vegig nyaltam a lakast elejetol a vegeig.Ugyhogy szerintem most pihenj amennyit tudsz hisz a szervezeted is ezt diktalja.Hat amit meg nagyon muszaly...aa

zt meg muszaj

2013. febr. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!