Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Melyik hónapban a legjobb szülni?

Melyik hónapban a legjobb szülni?

Figyelt kérdés

Úgy értem praktikussági szempontból, pl időjárás, fűtési szezon, hőség, szükséges ruhák stb...


Persze ezt most csak elméleti szinten kérdezem, nyilván nem mindig lehet ezt előre eltervezni. Érdekelnek a tapasztalatok. Köszönöm!


2013. febr. 18. 12:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

A 9-ik hónapban :)

Viccen kívül szerintem az év első hónapjaiban. Egyik fiam februári, másik márciusi és nagyon jó volt.

2013. febr. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Én novemberben szültem a lányomat. Teljesen jó volt, mire nőtt volna a hasam, lekerült a nagykabát. aztán tavasszal táppénzre mentem, élveztem a jó időben a terhességemet. Nyáron még nem volt túl nagy pocakom a kánikulában, aztán jött a november, és megszültem még a nagy hideg beállta előtt.

Most várom a 2. babánkat, július végén fogok szülni. Kíváncsi leszek hogy fogom viselni nagy pocakkal a kánikulát. Egyébként már úgy várom a jó időt, olyan rossz a nagy kabátot viselni minden nap.

2013. febr. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

én szültem télen, és nyáron is....mindkettő jó volt...nem tudnék választani :)


amikor a nyári babám született ő nagyon nehezen viselte a lakásban is tomboló hőséget...


ruha szempontból a nyári kényelmesebb volt mert csak egy kisnaci, poló kellet...nem kellett drága kismama holmikra költeni...


nyári mellett szól hogy nem az influenzaszazonba született, így nem kellett annyira félteni hogy elkap valamit valahol, mire jött a tél akkora meg megerősödött kicsit...


télen nekem nagyon hangulatos volt babát várni, ott volt a karácsony, utána meg már akár mikor jöhetett a pici, izgalmas volt...gyönyörű hóeséses napon született meg, nagyon szép volt :)



én szerettem télen is, nyáron is szülni :)

2013. febr. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én szeptember végén szültem.Nem a legjobb hónap.Mire kivihettem a babát levegőzni már szinte beköszöntött a tél.Alig várom h tavasz legyen.Szerintem a legjobb hónap április-május.De ez csak az én véleményem.
2013. febr. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én augusztusban szültem, jó volt ,mert szeptemberben még egy bodyban aludt kint, októberben kis rugdalózóban, mire jött a tél, már erős volt és fokozatosan szokta meg a hideget, így télen is nagyokat aludt kint. A terhességem nem zavart a melegben, annyira volt melegem, mint nem terhesen, csak éppen nem strandolhattam. Most szeptemberben fogok szülni, szerintem jó lesz ez is.
2013. febr. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Decemberben született az első.

Én nem annyira szerettem, Karácsonykor még tiszta káosz volt az életünk, nem ünnepelhettünk együtt a családdal.

Március közepéig méteres hó volt, utáltam sétáltatni.

Egyetlen jó volt a decemberi szülésben: a hozzátáplálás. Majdnem ahogy jöttek a zöldségek, gyömölcsök, úgy lehetett neki adni, nagyon változatosan tudtam főzni egész nyáron.

A második február-március-áprilisi lesz reményeim szerint, úgy gondolom sokkal jobban fogom élvezni.

2013. febr. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
szerintem is április-május körül a legjobb,a mi babánk ne jött első próbálkozásra de igy is május legvége-junius eleje között jön majd világra,akkor még nagyon meleg sincs de nem kell annyira félteni mint egy téli babát ha pár hetesen kiviszed,téliire megerősödik mire a hidegek jönnek.A legrosszabb szerintem az ősz,esős nyirkos idő.
2013. febr. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Minden hónapnak van előnye és hátránya is! :) Van egy nyár végi,és van egy tél eleji gyerekem,és mindkettő akkor és úgy volt jó! :)
2013. febr. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
mindkét gyerekem június közepén született,olyan szempontból jó volt,hogy hamar kimehettünk,de nehezen viselték a lakásban lévő meleget.(kb.30fok volt bent)
2013. febr. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

A nyári és a téli várandósságnak is megvannak az előnyei és hátrányai.

Én pl március végén szültem, és nagyrészt ennek örültem is, mert nagyon nehezen viseltem a meleget, és pechemre még novemberben is dög meleg volt, és akkor még rosszullétes voltam, de legalább a nyári kánikula kimaradt...azt nem tudom hogy éltem volna túl... Úgyhogy örülök ilyen szempontból az őszi-téli terhességnek. Ami még pozitívum, hogy ha tavasz végén születik a pindur, mire akkora lesz, hogy ki tudsz menni vele, már nem kell nagyrészt jó az idő, úgyhogy ez is pozitív!

Negatívum viszont, hogy a ruha költségek nagyobbak, télikabát, vastagnaci...főleg ha dolgozik az ember, be kell vásárolni, míg ha nyárion várandós valaki, akkor akár a meglévő A-vonalú ruhácskák is sokáig tudja hordani....


De összességében én örülök a márciusi szülésnek...

2013. febr. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!