Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek melyik hónapban a...

Szerintetek melyik hónapban a legjobb szülni és miért? Melyik az a hónap amit elkerülnétek ilyen téren?

Figyelt kérdés
2010. okt. 6. 06:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
71%

Első babát nyáron, második babát tavasszal:) Így nyárra már elég nagy, hogy lemehessünk valahová nyaralni:)

AMit kihagynék, az a karácsony, vagyis az egész december, ilyenkor annyi dolgom van, sok mindent meg kell csinálni, és szeretek készülődni:)

A másik ilyen hónap az oviba szoktatás hónapja:)

2010. okt. 6. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok! Én pedig pont fordítva gondolom, mint a kedves első válaszoló :-) Igazából nekem teljesen mindegy volt, hogy mikor születik a babám, sosem számolgattam, hogy lenne jobb, de ha már így rákérdeztél, az én kisfiam decemberben született, és nagyon kényelmes volt így. Nem volt az a dög meleg, hogy 8-9 hónapos terhesen, (plusz rá is húztam még egy kicsit :-) ) szakad a víz amúgy még a hűvösebb időben is a kismamákról, gyötrődés a kórházban, vagy otthon a panelban, ahol általában nyáron 32 fok van. Na az nem hiányzott volna. A gyermekágyas időszakban jó volt otthon pihizni a jó meleg lakásban, szintén nem a kánikulában kellett elkezdeni levegőztetni a picúromat. Mire kezdődtek az igazán nagy séták, jött a kellemes tavasz, és fokozatosan hozzáedződtünk a meleg nyárhoz... Ha lehetne választani, megint így szülnék... Minden jót Nektek! Üdv, 10 hónapos kisfiú anyukája
2010. okt. 6. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

:DD

Kinek mi válik be:) Nekem nyár közepén született a fiam, és így tökéletesnek tűnt:) Első

2010. okt. 6. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Én télen szültem, és tök jó volt, mert mire mentünk nyaralni, már a legnyugodtabb szívvel lehetett őt is vinni, és volt már annyira rugalmas, hogy egész nyáron mászkálhattunk vele ((6-8 hóig).

Nekem is jó volt, hogy az első hónapban nem éreztem nagy vágyat mászkálásra, mivel hideg volt és sötét és hó. Nyáron nem bírtam volna a bezártságot (azért 1-2 hétig elég rozoga voltam szülés után).

Második babát is úgy lőttük be, hogy késő ősszel, tél elején szülessen, de őt már azért, hogy a nagytesó miatt ne legyen olyan rossz. Nem akartam volna nyáron szülni, mert akkor mit mondok a nővérének, miért nem megyünk 1-2 hétig a játszótérre?? Így október végén fogok szülni, remélem ömleni fog az eső ott 2 hétig, mert akkor a nővérkét nem zavarja a bezártság.


Szóval én abszolút ősz-tél szülés párti vagyok :)


De egyébként teljesen mindegy, babázni mindig jó! Teljesen mindegy, mikor születik a babácska :)

2010. okt. 6. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a május a nyerő, mert akkor a nyári hőség kimarad a terhességből, nem kell elviselni. Nem tudom, milyen lehet augusztus-szeptemberben, de nagy hassal a forróság nem lehet túl kellemes.
2010. okt. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Én májusban szülök,a nagy forróságot nem bírom,pláne nem bírnám pocakosan,de így tökéletes lesz,a pici pedig a jó melegbe fog születni.
2010. okt. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

én januárban szültem és nem volt vele semmi gondom!

szerintem teljesen mindegy minden évszaknak meg vannak az előnyei!

nyáron akár már a kórházból való hazajövetel után kiviheted a levegőre és nem csak 12-20 percre,hanem egyből jó sokat.

télen meg tényleg legalább nincs az a nagy forróság,mert lássuk be 8-9 hónaposan nagy hassal nem biztos hogy olyan kellemes!



20hós kislány anyukája

2010. okt. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
én az elsőt májusba szültem a másodikat pedig december végén most meg áprilisba fogok szülni szerintem jobb tavasszal szülni mert hamarabb ki mehetsz vele de téli babával meg várni kellet egy hónapot hogy kivihessem az utcára.
2010. okt. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Én júliusban szültem,pont az apukám születésnapján.:)

Nagyon nehéz volt a vége,mert vizesedtem és irtó melegem volt,de így is imádtam az állapotomat!

Viszont jó volt,hogy nyáron a melegben hamar ki lehetett őt vinni,így nem voltunk a 4 fal közé zárva és nem kellett több réteg ruhát adni rá,amikor kimozdultunk.

Most van a 2. baba gyártás alatt és,ha olyan hamar sikerült,ahogy szeretnénk (és úgy is lesz:)),akkor ő is július-augusztusban születik majd.

27 hónapos nagy fiú anyukája

2010. okt. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Nekem napokon belül érkezik a Picur, és én is mindent jónak találtam így. Nekem nem volt bajom a nyárral és a nagy pocival. Amúgy a környezetemben lévő kismamák mindig azt ítélik meg jónak, amiben éppen ők vannak. S ez így van jól. :)

Mikor terveztük a babát, én sem azt néztem, hogy melyik hónap legyen, egyszerűen csak örültem neki, hogy összejött. Mindegy mikor, az pont úgy jó! :)

40 hetes kismama

2010. okt. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!