Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikortól van magzatvíz vizsgál...

Mikortól van magzatvíz vizsgálat? A kicsi a születés elött nem kakálhat a magzatvízbe?

Figyelt kérdés
36 hetes vagyok és már mindenen aggódok hogy nehogy baj legyen. Köszi.
2008. jún. 6. 09:59
 1/4 anonim ***** válasza:

nekem belekakált és 38 hétes és 2 naposan megindították a szülést. az NST-n 150-160 volt az alapszívfrekvencia. így a dokim megvizsgált és látta, hogy zöld a víz. ezt úgy csinálta, hogy kacsával szétnyitott és lámpával benézett. rögtön szülőszoba lett belőle :) nekem ez előtt sosem volt magzatvízvizsgálat. de ha jól tudom, akkor 40. hét után nézik.

minden jót.

egy 17 napos baba anyukája

2008. jún. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, csak aggódom. Tegnap voltunk nst-n a doki viszont nem vizsgált meg és nem is mondott semmit. Biztos szolt volna ha baj van ugye?
2008. jún. 6. 10:21
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem hogy nem kakilhat, hanem bele is kakil. Csak arra kell figyelni, hogy a magzatvíz kellően tisztuljon. Majd tudja a dokid, hogy mikortól kell már vizsgálni, hogy nem-e zöld a magzatszuroktól. Ne aggódj mindene, mert többet ártasz vele magadnak is, meg a babádnak is az állandó idegeskedéssel. A fájdalmak ellenére próbáld még kiélvezni azt a pár hetet, ami még hátra van és bízz az orvosodban, mert neki is az az érdeke, hogy egészséges babád legyen. Ha meg valamiben nem vagy biztos, vagy felmerül benned valami, mint ez is, akkor kérdezd meg tőle.
2008. jún. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha a magzat belekakil a magzatvízbe akkor baj van. Valamilyen stresszhatás hatásásra teszi.De ne ilyasmire gondolj, h megijed, vagy hasonló..hanem amikor valami gáz van. Olyankor megindítják a szülést. Normális esetben a szülés utáni első széklet az a magzatszurok..addig nem kakilhat. Pisilni viszont belepisil, abból lesz többek között a magzatvíz.
2008. jún. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!