Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az nem gond hogy diabéteszes...

Az nem gond hogy diabéteszes diétán gyakorlatilag annyi kalóriát viszek be mint amikor diétázok?

Figyelt kérdés
Tehát ugye a szénhidrátot kell számoljam és 177 cm hez voltam 76 kiló így kezdtem a terhességet azóta mióta tartom a ch diétát -a dietetikus és diabetológus tanácsát betartva - csak fogyok most vagyok 68 kiló. Korábban még nem terhesen is volt hogy diétáztam kalória számlálás stb. és ennyi ételt vittem be kb. mint most. Ez nem gond? Más is ezt tapasztalta?
2013. febr. 18. 17:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Attól függ mennyi ch-n vagy. Igazából a doki dönti el, hogy mennyi ch kell, és attól függően az súlytartó, fogyás/hízás étrend.
2013. febr. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen értem, csak így kalóriában sem jön össze ami alapban egy embernek a szükséglete hanem csak jóval kevesebb jön össze tehát gyakorlatilag diétázok. Remélem a babának nem lesz baja azért.
2013. febr. 18. 18:47
 3/6 anonim ***** válasza:
A minimum 1200 kcal az kell, főleg terhesen.
2013. febr. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Annyi megvan több is csak ugye az alap az olyan 1900 kcal lenne úgy értem, nem az alapanyagcsere mert az kevesebb de beleszámolva hogy jövök megyek dolgozok stb. És még úgy olvastam plusz 200 kcal igényű maga a terhesség, a szoptatás meg talán 3-400. Szóval kb. 1500-1600 at ha fogyasztok van hogy annyit sem, mindegy remélem nem lesz baj.
2013. febr. 18. 19:02
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nem jól csinálod a diétát. Én cukorbeteg vagyok, 180 gr Ch-t eszek mindig, mégsem fogyok. A terhességet is nagyon szigorúan végig diétáztam. Nemcsak a végén, hanem az egész 9 hónap alatt tartottam természetesen. 13 kilót híztam összesen.

Próbáld meg azoknak az ételeknek a mennyiségét növelni, ami nem tartalmaz szénhidrátot.

Egyél sok grillcsirkét, egyél több sajtot, tojást. Nassolhatsz magvakat, azokban kevés szénhidrát van, de magas a kalóriatartalmuk. Ugyanígy az avokádóban szinte semmi szénhidrát, de magas a kalóriatartalma.

Szerintem beszélj a kezelőorvosoddal, hogy ennyire fogysz a diétától.

2013. febr. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Már voltam nála nemrég és szerinte ez nem baj mert volt rajtam súlyfelesleg a baba meg még max 1 kiló. Az a baj hogy eléggé undorodom is a húsoktól, tejtermékért se vagyok annyira oda szóval nekem amúgy is kínszenvedés ez a diéta. Van úgy hogy tudom hogy ehetnék húst vagy sajtot amit írsz is de annyira undorodom tőle hogy inkább akkor nem eszek. Amit szeretnék enni és amit kívánok azt meg úgyse ehetek.
2013. febr. 18. 20:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!