Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elköttetés? Érdekelne pro...

Elköttetés? Érdekelne pro kontra érvek, Ti elköttetnétek magatokat? Ha igen miért, ha nem miért nem?

Figyelt kérdés
38 éves vagyok 2 lány, most egy fiú lesz. Eddig csak akkor lettem terhes mikor én akartam, se óvszer, se tabletta nem kellett. Szerintem nincs véletlen terhesség, csak felelőtlenség. Szeretném tudni ti hogy vélekedtek erről, az orvos megkérdezte szeretném-e.
2013. febr. 19. 19:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
32éves vagyok,1fiú,1lány anyukája,most várom a 3at.Nem köttetném el magam.Soha nem lehet tudni mit hoz a sors.Hallottunk már olyat,hogy elvesztették a szülők a gyermeküket,ilyen esetben ha szeretnének gyermeket de nem lehet,az nagyon rossz lehet.:-(
2013. febr. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, hogy mégis mivel védekezél eddig?
2013. febr. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Megszakítással.
2013. febr. 19. 19:51
 4/13 anonim ***** válasza:

"Szerintem nincs véletlen terhesség, csak felelőtlenség."


Ez így van. Csak hogy te is a felelőtlenek táborába tartozol. A megszakítás baromira nem megbízható. Te nem felelősségteljesen védekezel, ahogy hiszed, hanem szimplán szerencséd volt.

Ha nem akarsz több gyereket, akkor inkább köttesd el magad, mert ezzel a nagyszerű módszerrel még érhetnek meglepetések.

2013. febr. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Egyszerűen kizárt:-) ha a 38-20 év alatt nem lettem csak akkor mikor én szerettem volna akkor ezután sem lenne. Inkább intelligencia kérdése, szerencsére a férjemmel nincs gond. 44 éves és csak akkor lett gyereke mikor ő akarta:-) 20 évesen szedtem fél évig fog.gátlót és utána egy évig nem menstruáltam, a fele hajam kihullott a lábam meg mint egy pasinak beszőrösödött, a pattanásokról meg a plusz 20 kilóról ne is beszéljünk....tehát azt gondolom soha többet fog. gátló.
2013. febr. 19. 20:45
 6/13 anonim ***** válasza:
52%

Ez nem intelligencia kérdése. Nem megbízható és kész. Nem tudom mit szólnál, ha mégis beütne a dolog. De felőlem aztán úgy védekezel ahogy akarsz.

Csak ha véletlen mégis teherbe esel, akkor ne mondd, hogy te bizony baromira felelősségteljes voltál.

2013. febr. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Igen, harmadik gyerek után BIZTOSAN n em szeretnénk többet.

Sőt egyenlőre harmadikát sem, eddig van egy fiú, egy lány.

A második baba meglepetés volt bár nem védekeztünk de szoptatás alatt fogant.

Egyébként egyetértek az előzőekkel. A megszakítás NEM. felelős védekezés!!

2013. febr. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nem köttetném el magam, mert sosem lehet tudni, mit hoz az élet, és ez számomra túl végleges lépés. Abban viszont egyet kell értenem és osztom, amit az orvosok mondanak, hogy a megszakítás nem védekezés, csak oroszrulett. Vagy bejön, vagy nem. Nagyon sokan esnek így teherbe hosszú évek, évtizedek után. Ha már nem akarnánk több babát, használnánk óvszert, pesszáriumot, netán fogamzásgátló injekciót, attól függően, hogy éppen mi felel meg az igényeknek.


14 hkm.

2013. febr. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
jujjjjj felelőtlenségről ír az aki megszakítással védekezik!!!ez azért elé komoly,nagyon el vagy magadtól szállva de vigyázz érhetnek még téged is meglepetések,mi megszakítással védekeztünk igaz 6 évig nem lettem terhes csak AMIKOR ÉN AKARTAM,de képzeld most az vagy habár terveztük nem mostanra így nem baj ha jön,de tudtam hogy ilyen védekezéssel becsúszhat!!!viszont 4.-ket már nem szeretnénk így nem ez lesz a védekezési módszerünk ,apa elkötteti magát mert neki visszafordítható ellenben velem...a lényeg hogy soha ne jelents ki semmit mert a szavaknak hatalma van és ezt még te is megtapasztalhatod ám!!!!!
2013. febr. 20. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én a hatodik babámat várom, és mindegyik tervezett volt (bár az egyik a tervezettnél kb. fél évvel előbb, felelősségteljes óvszerhasználat mellett fogant :-)). Ez után a szülés után sem szeretném magam elköttetni, mert még viszonylag fiatalok vagyunk, és lehet, hogy szeretnénk még babát. Viszont ha már a korom vagy az egészségi állapotom miatt biztos, hogy nem szeretnék több gyermeket, akkor lehet, hogy megtenném...
2013. febr. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!