Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miután megmozdult odabenn a...

Crissty kérdése:

Miután megmozdult odabenn a baba, minden nap éreznem kell, hogy mocorog?

Figyelt kérdés

febr 4 óta érzem hogy mocorog a kicsi és most vasárnap annyira aktív volt, hogy már a párom is érezhette a kezét a pocimra téve. Viszont azóta csak nagyon ritkán érzem és nagyon gyengén. Ez normális? 21 hetes kismama vagyok.

Többször olvashattam már itt bizonyos magzatmozgás számlálásról, erről mit tudtok? (mikortól lehet számolni, mi a normális)

Köszi


2013. febr. 20. 10:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Számolni majd csak a 36. héttől kell.

Nekem az első nagy rúgás után 1 hétig nem jelentkezett, utána viszonylag rendszeresen.

A 22. héten volt, hogy 2 napig nem éreztem a fiamat, noszogatásra sem mozdult, nagyon bepánikoltam, bementünk a szülőszobára, de kiderült, hogy csak melege volt (augusztus volt) és aludt.

2013. febr. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én a 20. héttől érzem minden nap, de tény, hogy volt olyan nap, amikor nagyon kellett figyelni, hogy érezzem:) Még ilyenkor picike és ha mozog is, nem mindig ugyanolyan intenzitással és rendszerességgel. Ahogy halad előre az idő, egyre erősebben és gyakrabban fogod érezni.

A magzatmozgást én nem számolom, a terheskiskönyv végén van ilyen táblázat, de nekem még nem mondta a védőnőm, hogy ki kellene töltenem.

2013. febr. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Minden nap kell érezni igen, mert ha nem érzed, az bajt jelezhet. De van, hogy nagyon keveset mozognak, fáradtak vagy lusták. Nem baj, ha nem érzed nagyon erősen, az erősség is változhat. Nekem akkor lehetett nagyon érezni, amikor befordult a baba a "jó irányba". Azóta nem érzem olyan erősnek a rúgásokat, de azért persze rugdos, mocorog. Számolni én sosem számolom, de azt mondják, hogy napi 10 körül kell lennie.
2013. febr. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem kell egész nap érezned,és a frontok is nagyon tudják őket befolyásolni!Egyik nap aktívak,másik nap többet alszanak:)
2013. febr. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2013. febr. 20. 10:51
 6/7 anonim ***** válasza:
Én 18 hetesen éreztem először és azóta minden nap érzem. Azokon a napokon érzem kevesebbet, amikor hétvége van, vagy nem megyek dolgozni. Ugyanis az én kis magzatom a vonaton/metrón/villamoson szeret a legnagyobbakat rúgni. :D
2013. febr. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én 17 hetesen már éreztem, de volt, hogy egy-egy nap kimaradt. Nem nagyon foglalkoztam vele, mert tudtam, hogy más akkor még egyáltalán nem érzi, pedig a védőnő már előtte mondta, hogy hívjam, ha egy napig nem érzem. Az utóbbi időben meg néha csak akkor érzem, ha a hasamra teszem a kezem, belül nem vagy alig. Nem tudom, hogy csinálja. 21 hetes kismama vagyok én is.
2013. febr. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!