Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit gondoltok a terhesség...

Mit gondoltok a terhesség alatti szaunázásról?

Figyelt kérdés
Múlthéten szaunáztam,de akkor még nem tudtuk hogy baba van,most pedig 1 hét múlva mennénk újra...Olvasgattam cikkeket,valahol azt írják hogy nem árt,(persze csak rövid időre szabad bemenni)a másik helyen pedig semmiféleképpen sem ajánlják.Szerintetek?Amikor mennénk akkor lennék 6 hetes.
2013. febr. 20. 11:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
engem a doki kimondottan eltiltott tőle. szerintem inkább hagyd ki.
2013. febr. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Ezt neked kell eldönteni. Én biztosan nem vállalnám be. Amég a többiek bent vannak addig én innák egy gyümölcslevet;)
2013. febr. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Nem szabad kockáztatni. Én is rendszeresen jártam szaunába, infraszaunába, az orvos kimondottan ellene volt.

A terhesség első hónapjaiban a forró ülőfürdő is tilos, mert vetéléshez vezethet. Régesrégen a nagymamámék idejében ha valaki házasság előtt teherbe esett, így is próbáltak megszabadulni a babáktól és sokszor sikerrel.

2013. febr. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Én biztos nem kockáztatnék!
2013. febr. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
elő vagyok, én alapvetően azt gondolom, amiről sok helyen olvasom, hogy ne, arról inkább lemondok, nem olyan sok dolog ez. sose voltam penészes sajt rajongó, néha azért eszegettem, nem halok bele, hogy most nincs, viszont kóla imádó vagyok, de valahogy, mióta tudom, az se hiányzik, sőt, még a koffeint is csökkentettem, pedig korábban el se tudtam képzelni, de olyan pici dolgok ezek, ha egy picit is számítanak, miért ne tenném meg?
2013. febr. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Azért a szaunázásról való lemondás talán nem olyan fájdalmas... legalábbis ha örülsz a babának, és ki szeretnéd egészségben hordani.

A forróság vérbőséget okoz, és bizony vetéléshez vezethet. Persze, nem mindig, de megéri ilyen orosz rulettet játszani a gyermekeddel?

1-2 percre pedig mi értelme bemenni? Az alatt semennyi méreganyag nem fog távozni, meg sem izzadsz igazán, csak kiengeded a forró levegőt a mászkálásoddal, mást nem érsz el.

2013. febr. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Örülünk a kis tesónak,és persze egészséges kisbabát szeretnénk.A múlthéten azért is mertem bemenni mert semmilyen előjelét nem mutatta hogy már velünk van.Valószínűleg megkérdezem még az orvosomat is,de szerintem nem megyek majd szaunázni...

Köszönöm a válaszokat!

2013. febr. 20. 11:30
 8/18 anonim ***** válasza:

Bár az nem szentírás hogy valóban baj történne...de mivel mindig ott motoszkálna bennem,nem tudnám élvezni a szaunázást(akkor meg minek)

Az tény hogy kitágulnak az erek,vérbőséget okoz az nem feltétlen jó terhesen,azonkívül rosszullétet is okozhat ebben az állapotban.Én személy szerint hanyagolnám ezt a programot.

2013. febr. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
tilos
2013. febr. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Terhesen tilos szaunázni, termál fürdőbe menni és intenzíven sportolni. Az elején még én sem tudtam, hogy állapotos vagyok, ezért voltam 2x termál fürdőben és 2x intenzíven sportoltam, de szerencsére nem lett semmi baj.

Amikor meg megtudtam, hogy állapotos vagyok, akkor bizony lemondtam a hévízi wellness hétvégéről... majd szülés után bepótoljuk valamikor.

Lényegében az első 12 hétben kell a legjobban odafigyelni mindenre.

Van amit elvileg nem szabadna, én mégis figyelmen kívül hagyom, ez pedig a termelői méz fogyasztása. Teában és magában is eszem.

2013. febr. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!