Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki a harmadik babáját várja...

Aki a harmadik babáját várja annak a családja hogy fogadta?

Figyelt kérdés
Én most várom a harmadikat kb. 7-8 hetes terhes lehetek még orvosnál nem voltam, de nem tudom hogy fognak reagálni ha elmondom.
2013. febr. 20. 12:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

én a 16. hétben vagyok, nálunk örömmel fogadták (mondjuk rosszul is esett volna ha nem és furcsállottam volna is ) ugyanis soha senkitől nem kértünk kölcsönt, mindenünket mi fizetjük és most fogunk építkezni...

tehát nincs oka hogy ne örüljenek hogy bővül a család...

2013. febr. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem tuti azt mondanák, hogy "minek?", "hova?"
2013. febr. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
mi sem kértünk kölcsön eddig. lakáshitelem van de kinek nincs hitele. megpróbálunk anyagilag kijönni. hát majd kiderül ha odajutok hogy elmondom.
2013. febr. 20. 12:58
 4/15 anonim ***** válasza:
82%
Volt aki örült, volt aki nem: hogy fogjátok őket felnevelni, stb kérdések. A legrosszabb, aki kérdezte miért nem vetetjük el. Azért bmeg, mert tervezett gyereket nem szokás elvetetni.
2013. febr. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
25%
Először is gratulálok Neked! Nagyon nagy öröm, ahol nem örülnek ott elég bunkók szerintem. Nálunk még csak 1 van, de mi is 3at szeretnénk. Van viszont egy ismerősöm, ahol már kettő van és ő nem bír el velük. Értem ez alatt, hogy mindenkinek a segítségére szüksége van (nagyszülők, keresztszülők, uncsitesók, akit el tudsz képzelni), mert ő már két gyereket nevel és az nagyon nehéz neki. Persze 35 fölött szült, és nem is olyan fitt. Na amikor ő mondta, hogy szeretnének harmadikat, az egész család kiakadt. Persze csak a háta mögött jó magyar szokás szerint. :) A nagyik már előre félnek, hogy ha meg lesz tényleg a harmadik, akkor mi lesz. :)
2013. febr. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Lesznek akik rosszul reagálnak és lesznek akik jól, én 18 hétig el sem mondtam senkinek, a férjem tudta csak. (tél volt, nem látszott) Amikor kitavaszodott és egyértelművé vált a pocak akkor kérdeztek rá sokan, volt aki jött a szokásos "mai világba minek 3 gyerek meg jajistenem hogy fogtok mind3nak MINDENT megadni (hideglelésem van már ettől a kifejezéstől) és vannak akik gratuláltak.

Mi se kértünk még soha senkitől egy fillért se 1 nagyszülő él a 4 ből az is anyósom aki nem kíváncsi ránk sajnos (nem igazán értjük még mindig hogy miért) segíteni nem szokott tehát ezt most arra írom hogy nem úgy vállaltuk a harmadikat hogy majd mások segítségére számítunk hó végén vagy bármikor.

Vannak akiknek ha milliomosok lennénk az se lenne elég indok:)

2013. febr. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nagyon sokan felelősségre vontak. Holott szerintem semmivel sem kell nagyobb felelősség egy harmadik gyerekhez, mint egy elsőhöz. Nyilván két gyerek nagyobb lemondással jár, három pedig még többel. No és akkor mi van? Mi lettünk szülők majd mi lemondunk értük! Amúgy az én szüleim megértették, hogy ugyan nem terveztük a harmadikat, de nem szeretnénk elvetetni, drága Anyósom tejesen ki volt akadva. Apósomék (elvált szülőktől van a férjem) örültek. Én megtanultam, hogy nem kell mindenkinek az orrára kötni, hogy ismét terhes vagyok. Sokan szülés előtt pár héttel szembesültek csak a ténnyel. Addig a télikabát jól takart...
2013. febr. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

6 os vagyok lemaradt hogy azért is nem akartam korábban elmondani hogy elkerüljem az esetleges VETESSÉTEK el tanácsokat, nem lettem volna képes még azt is kedvesen mosolyogva végighallgatni hanem lehet lekiabáltam volna a fejét akinek ilyen "klassz" ötlete támadt....Így legalább ezt a részt megúsztam.

Anyósom volt a "legjobb" szerinte nem volt pénzünk abortuszra azért nem vetettük el? pfff

2013. febr. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

#5-ös nek!

"Persze 35 fölött szült, és nem is olyan fitt."


Ja ... ott a barátnőm 34,37,39 évesen születtek a gyerekek, és nem hisztizik, remekül bír velük. Meg ott a másik 22, 25 évesen szülte a kettőt, és egyszerűen nem tud velük mit kezdeni. Ugyanolyan mint amit itt lerít valaki, az egész családnak nevelin kell a két gyerekét..


Ezektől a hülye lózungoktól falnak megyek... :-/

2013. febr. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Család alatt a férjedet és a másik két gyerekedet érted, vagy tágabb értelembe a szüleidet, testvéreidet, stb. is?

Az én férjem húga mikor negyedjére lett terhes és kiderült, hogy ikrekkel, akkor mindenki azt mondta a családba, hogy "Uram, atyám!" - de persze mikor megszületett a két cuki kis fiúcska akkor mindenki nagyon boldog volt és segítünk nekik ahol csak tudunk.

Az anyja pedig kimondottan örült "De jó, gyűjtöm az unokákat" kifejezést használta. :)

Szerintem az amúgy teljesen természetes, hogy valakinek 3 gyereke van.

2013. febr. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!