Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért néznek hülyének, ha 33...

Miért néznek hülyének, ha 33 évesen szándékosan teherbeestem (a párommal teljes egyetértésben) a második gyerekemmel?!

Figyelt kérdés
Az ismeretségi körömben néhányan szánakozva "gratulálnak", hogy bevállaltuk a 2. gyereket (igaz, nem egészen 2 év korkülönbséggel) biztos anyagi háttér mellett. Imádjuk az elsőt is, régóta terveztük, hogy majd hamar jöjjön a második, boldogok vagyunk és sosem panaszkodunk. Egyszerűen nem értem! Ráadásul olyanok "kárognak", akik véletlenül estek teherbe (mert védekezni már snassz volt...) és ilyen módon megtarották a többedik gyereket is (de van aki a 3-at elvettette, mert az már nem kell...). Az rendben van?! Attól talán jobb anya, mint én, hogy a becsúszott gyereket mégis hajlandó felnevelni?! Mi van a világgal?! A feje tetejére állt?! Kicsit kiakadtam...
2009. szept. 9. 08:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen a feje tetejére állt!!! De neked sok boldogságot és kellemes babavárást!!!
2009. szept. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Na, ezt én sem értem...Miért baj az, ha valaki 33 évesen tudatosan gyereket vállal?! Dehogy baj! Ha 50 évesen csinálnátok ugyanezt, akkor azért azt mondanám, h. na ez bátorság, na de így?! Még fiatal vagy!

Ne foglalkozz az ilyen emberekkel, tudom nem könnyű, de biztosan a féltékenység beszél belőlük.

2009. szept. 9. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, hiszen nem vagy koros a babavállaláshoz, főleg hogy nem is az első. Ne foglalkozz velük, örüljetek a babának. Szerintem csak féltékenyek hogy Nálatok minden adott volt, hogy jöjjön a kistesó és még akartátok is... Ne stresszeld magad ilyeneken! Van aki az első babáját várja ennyi idősen és azzal sincs baj.

Gratulálok a babához, és sok boldogságot kívánok!

36 hetes km

2009. szept. 9. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
szia.Ne is foglalkozz senkivel.én 36 évesen válaltam,tudatosan egy tesót a nagy gyerekem mellé,és nagyon örült a családom.én sem értem mi a bajuk az ismerőseidnek.Aki tudatosan válalja,az tudja mivel jár egy gyerek és nyulván tisztába van az anyagi helyzetével is.rengeteg olyan amber válal 3,4. gyereket aki segélyekből él,munkanélküli és nélkülözni kell,persze hogy sír.De nem kötelező gyereket szülni.Egyszerüen lehet,hogy csak irigyek,mert látják milyen jol megvagytok,ne is foglalkozz velük,élvezd a terhességed és légy boldog a családoddal,ez a legfontosabb.a más véleménye meg eggyik füleden be,a másikon meg ki.
2009. szept. 9. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Nekünk 1 picike babánk van. Anyósom kérdezgette egy időben, hogy hány gyereket szeretnénk? Mondom, 3at. Majdnem leesett a székről, hogy elég bőven 1 vagy 2 gyereket is felnevelni mai világban! Pedig mi a férjemmel 3at szeretnénk....De nagyon sok "család" van (és tisztelet a kivételnek!!), ahol csak úgy jönnek a gyerekek, 4-5-6 , mit számít!?

Én úgy vagyok vele, hogy mindenki a saját útján jár. A szexuális élethez kell egyfajta nagykorúság, érettség is. Akinek ez nincs meg , az jár úgy általában, hogy terhes lesz, de minek?

2009. szept. 9. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a gyors válaszokat! Próbálok nem foglalkozni velük, csak egy kicsit fáj a szívem, hogy ennyire negatívan állnak hozzá a gyermekemhez, akit már most imádok! Ráadásul ők soha nem kaptak tőlem semmilyen rosszallást, szeretem az ő gyerekeiket is (akár szándékosan, akár véletlenül sikerültek be), és a mai napig megy nekik az ajándék, vagy a boríték ünnepi alkalmakkor... De átgondolva, valóban féltékenység állhat emögött. Talán nem is olyan jó barátok... :(
2009. szept. 9. 09:11
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó mondatod lehet igaz...

De ne foglalkozz velük!

Legyetek nagyon boldogok majd négyesben :)

2009. szept. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Elég fura ismerőseid lehetnek... Egyébként meg mi közük hozzá?


Igen, a feje tetejére állt a világ, amikor a gyerek nem áldás, hanem teher. Szégyen, ha valakit megszólnak, mert egyél több gyereket mer vállalni, pláne kettőnél többet... Pedig a józan ész is ezt diktálja. Ki szüljön, ha mi nem? Ha minden pár csak egy gyereket vállalna, akkor záros határidőn belül egyszerűen elfogyna a magyarság, és nem mondom ki, hogy ki maradna itt helyettünk... Márton Áron erdélyi püspök mondta a század elején, hogy "Erdély azé, aki teleszüli". És ez a megállapítás pontosan igaz a mai Magyarországra is. Magyarország azé lesz, aki teleszüli.


32 éves kismama első gyerekkel, hármat tervezünk

2009. szept. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van, Ők nem jó barátok! A legjobb barátnőm mikor megszült még a seggét is kinyaltam még a szülésen is én voltam bent. Most hogy én várok babát, még csak rám se telefonál, hogy hogy vagyok! Fura egy világot élünk, engem is bánt , megértelek! ne foglalkozz velük, hbiszen van neked boldog családod és szerencsére még bővül is :-)))
2009. szept. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálattal veszem tudomásul, hogy nem vagyok egyedül. 31 évesen várom az első babámat. Miután 10 évig nem jött össze, most meg csak úgy besikerült. Én a föld fölött járok lassan fél méterrel, a szüleim meg hülyének néztek, hogy hogy merem bevállalni ennyi idősen, meg minek az ebbe a világba.

De azért szerencsére sokan gratuláltak is nekem, hogy na végre csak összejött ez a baba. Mert sokat tudták min mentem keresztül sok-sok éven át.

Szóval én a szüleimtől, és néhány "jóbaráttól" éppenséggel nem ezt vártam volna. Azóta a szüleim már bocsánatot kértek, hogy nem megfelelő volt az első reakciójuk, és én meg is bocsátottam nekik, de valahol belül ott maradt az a tüske.

Szóval fel a fejjel! Én már csak a babámra gondolok, és csak azokkal állok szóba, akik örülnek nekünk. A megvető pillantásokra és a hüje kérdésekre semmi szükségem sincs.

31 éves vagyok, és úgy gondolom, hogy felelősséggel fel tudom nevelni a gyerekemet, és ha az Égiek is úgy akarják, akkor igen, akár 3 gyereket is szülök.

Boldog babavárást nektek!

2009. szept. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!