Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt bölcsességfog...

Terhesség alatt bölcsességfog eltávolítás?

Figyelt kérdés
Kiszedette valaki terhesen? Be merjem vállalni? Lehet szedni utána antibiotikumot, fájdalomcsillapítót? Azt hallottam, utána nagy a fájdalom, marokszám kell a fájdalomcsillapítót.
2013. febr. 22. 10:28
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia! Én a jövőhetén megyek kihúzatni, elvileg kihúzzák. Érzéstelenítőt adnak, van kifejezetten olyan, amit a terheseknek adnak. És megkérdeztem, lehet szedni fájdalom csillapítót, csak szólni kell, az orvosnak, hogy olyat írjon fel, vagy a gyógyszerésznek, hogy kismama vagy. Nekem, már korábban húzták ki bölcsesség fogamat, de nekem pár nap alatt elmúlt a fájdalom. Igaz akkor, még nem voltam terhes.

De, szerintem nem lesz olyan vészes ez sem, ki lehet bírni! :)

2013. febr. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Terhesség alatt csak akkor húznak fogat a fogorvosok ha tényleg nagyon muszály! Ilyenkór nagyobb a vérzékenység... És igen fájadlomcsillapitot kell szedned kb 3 napig, cataflámot felejtsd el, meg a advilt...
2013. febr. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem nem terhesen műtötték ki de összesen egy db fájdalomcsillapítót vettem be azt is csak azért mert féltem hogy nehogy nagyon fájjon. Tehát amikor picit éreztem hogy fáj már vettem is be. És nekem a nődoki azt mondta hogy cataflámot is vehetek be terhesen csak nem sokat (ezt izületi fájdalom miatt kérdeztem). Tehát ha az orvosok azt mondják hogy kihuzathatod vagy műttetheted akkor az úgy is van szerintem. Meg biztos az is számít hogy hány hetes vagy.
2013. febr. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én pont 9 hetes terhesen jártam úgy hogy a bölcsesség fogamat ki kellett húzatnom.

Nekem utána egyáltalán nem fájt,egy szem gyógyszert nem vettem be.Előtte meg paracetamol alapú fájdalomcsillapítót szedtem.

Makk egészséges a pocaklakóm.

37 hkm :)

2013. febr. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én még egy sima fogtömésnél is féltem, nehogy baja legyen a magzatomnak... bölcsességfog eltávolítást nem vállalnék be, ha csak nem annyira fáj, hogy már enni/inni/lélegezni/mozdulni sem tudnék tőle.
2013. febr. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem 10 hetesen szedték ki az egyiket, és 13 hetesen a másikat. Nem volt begyulladva, sőt, kinőve se, alánőtt a másik fognak, és azt nyomta alulról, ezzel pokoli fájdalmat okozva. Képtelenség lett volna kivárni a terhesség végét.

"Kisműtét" volt, mert fell kellett vágni az ínyt és kibombázni onnan a fogat, majd összevarrni. Én sima lidokaint kaptam, nem szívódik fel, csak helyileg hat. Nekem, mivel nem volt gyulladásban antibiotikum nem kellett. Fájdalomcsillapítóból kétszer felet engedélyeztek, de semmit sem vettem be, csak jegeltem kb. 1 napig, kibírható volt.


Szóval, ha ki kell szedni, akkor nyugi, ki lehet. De ha nem olyan sürgős, akkor halaszd inkább a terhesség utánra.

2013. febr. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 v-f.m. ***** válasza:

Nekem is eltávolították a bölcsesség fogam, mondjuk nem húzták hanem műtötték, és akkor még nem is voltam kismama. Rettenetesen fájt, másfél hétig nem is tudtam dolgozni menni. 5 napig kaptam antibiotikumot és 8 napig szedtem fájadlom csillapítót, és 8 napig voltak bent a varratok is. (Jó mondjuk nekem az állkapcsomat is meg kellett furkálni, lehet azért fájt ennyire :( ) Ja, és semmit nem tudtam enni csak vizet ittam! Tejtermékek, húsokat, pékárut stb... kizárva!

Mondjuk nem tudom Neked, hogyan távolítanák el a bölcsesség fogad, de ha nem tudsz teljes értékűen táplálkozni az szerintem a magzatnak sem tesz jót, na meg persze a gyógyszerek sem. 7 hkm

2013. febr. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Azért ez nagyon attól függ, hogy pontosan milyen helyzetben van a bölcsességfog. Nekem konkrétan az állkapcsomba volt belenőve, nagyon mélyen kellett vésnie az orvosnak. Amikor pedig leért teljesen, mondta, hogy ott van, látszik egy főideg, konkrétan mellőle szedte ki a fogat. Na ha egy főidegig felnyitnak, az nem olyasmi, amit helyi érzéstelenítővel kibírsz, (nem is állnak úgy neki). Ezt nem rémisztgetés céljából írom, nyilván a röntgenfelvételen látszódott, hogy mi hogyan helyezkedik el, ennek megfelelően készült az orvos meg én is a műtétre, csak azt mondom, hogy nagyon a bölcsesség fog elhelyezkedésén múlik, hogy milyen szintű beavatkozásról van szó.


Mindkét alsó bölcsességfogam ilyen szerencsétlen helyzetben feküdt, de nem panaszkodom, mert az orvos profi volt, szerintem a körülményekhez képest a legjobban alakult és gyógyult is aztán minden.

De a másik, hogy ha valakinek nagyon mély a seb, azért jó pár napig figyelni kell, nehogy elfertőződjön, meg a fájdalomtól amúgy sem tud az elején az ember bármit enni, ez ugye főleg a várandósság első trimeszterében azért nagyon nehéz lehet, amikor az ember amúgy is sokkal többet enne, mint korábban. (Én legalábbis. :))

2018. máj. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 ildi32 ***** válasza:

Én nekem is ki kell szedetni a bal alsó bölcsesség fogamat; mert szétrohadt és begyulladt. Kaptam is beutalót a szájsebészetre; és augmentint kell szednem; a beavatkozás előtt is és után is pàr napig. A fogorvos szerint ki kell onnan húzatni; mert a gyulladt fog több kárt okozhat; mint a beavatkozás és az antibiotikum.

Hat évig meddőségi problémákkal küszködtünk; volt egy vetélésem; most meg màr nem szeretnék koraszülni.

A meddőségi vizsgàlatok miatt sajnos a fogorvost nagyon elhanyagoltam.

Legközelebb jobban odafigyelek erre is. Màs most ez van.

26 hkm

2019. máj. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 ildi32 ***** válasza:

Én kiszedettem terhesen a 26. Héten a bal alsó bölcsességfogam; mert szuvas volt és nagyon fájt. Nekem nem fàjt a foghúzàs; pedig mind a fogamnak mind a négy gyökere bennmaradt az ínybe. Gyökérhúzóval azokat is minden probléma nélkül kiszedte a fogorvos. Aznap délutàn két fàjdalomcsillapítót vettem be; mert fàjt egy picit a fog helye. Másnap reggelre màr semmi bajom nem volt.

Úgyhogy én nem bàntam meg; hogy kiszedettem.

Sokkal rosszabb lett volna; ha bennmarad.

A góc koraszülést is okozhat; idő előtti burokrepedést. Nem beszélve a hónapokig tartó fogfàjàsról; stresszről; ami szintén árt a babikáknak.

2019. máj. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!