Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Félek, hogy valami baja van a...

Félek, hogy valami baja van a babámnak, nem úgy rúgdos, nem olyan nagyokat, mint másnak. Nyugodtabb lehet vagy valami baja van?

Figyelt kérdés

Tudom, elég bután hangzik, mert nem tudom, másnak hogyan rugdos a babája, de félek, mert mindenhol azt olvasom, milyen nagyokat rúg, meg mennyit mozog stb. Én is érzem, hogy ha fent van, valahogy "matat", de nagyon ritkán rúg erőteljes nagyokat. Naponta többször érzem, hogy fent van és mocorog, az eddigi ultrahangoknál is minden rendben volt, de a félelem bennem van. Igaz, melső fali a méhlepényem, tudom, ez tompít a rúgásokon. Nyugtassatok meg, másnak is van nyugodtabb bébije és "normális".

31 hetes pocis


2009. szept. 9. 15:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg, a baba nagyságágtól is függ, mekkorát rugdos, illetve pár héttel később, amikor majd igazán kezd neki bent szűk lenni a hely...:), majd hullámzik a hasad :)
2009. szept. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia nincs gond én 32 hetes vagyok nekem is hasonló tapasztalatim vannak, sőt annyira fent van, hogy állandóan ég a gyomrom, én sem érzek rugdosást, hanem mocorgást, ha fekszem akkor látom, hogy néha kinyomja magát, de ezt sem érzem mindig
2009. szept. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nyugi, nincs semmi baj. Nekem is így volt, folyton aggódtam. Elég későn, 20 hét után kezdtem érezni, pedig nagyon próbáltam figyelni rá, és utána sem volt sokszor erőteljes mozgás. Nekem is mellső fali lepény volt.

Most a 2. terhességem hátsó fali, 16. héten már éreztem.

2009. szept. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Azt még elfelejtettem, hogy a baba végül nagyon eleven kis örökmozgó lett. Most 16 hónapos és mióta megszületett, folyton mocorog, nincs egy perc nyugta.
2009. szept. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Persze, hogy normális. Örülj neki, hogy nem akarj "kijönni" az oldaladon...nem kellemes:-)
2009. szept. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia! Én 37hetes vagyok, de még nekem sem rugott akkorát, hogy a lélegzetem elálljon. Pedig mocorog egész nap. Aludni is tudok tőle, velem fekszik és velem kel. Sokszor csodálkozok, hogy 20 hetesen mondják, hogy jaj úgy rúg a baba, hogy nem bírják már elviselni...

Szerintem ez a fájdalomküszöbtől is nagyban függ, ki hogy érzi a baba rúgásait.

2009. szept. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, jó olvasni, hogy nem vagyok csak én érzek így. Néha tényleg rossz, hogy az ember aggódik, ha nem minden úgy történik, mint másoknál, de hát nem vagyunk egyformák :-) néha örülnék, ha a születése után is nyugodt baba maradna, de néha félelmet érez az ember, hogy biztos minden rendben van-e a pociban.

Boldog babavárást mindenkinek.

2009. szept. 9. 18:05
 8/8 anonim ***** válasza:

szia nálam is ugyan ez a helyzet... én is azt hittem eddig hogy mindenkinek jobban mozog a babája mint nekem... hála nektek, mostmár kezdek belenyugodni hogy ez teljesen normális. :)

nekem is melsöfalon tapad a méhlepény...

lehet hogy tényleg emiatt van hogy kevesebbett érezük.

további szép babavárást mindenkinek.

2009. szept. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!